Reklama

Ženské nemoci

Nepravidelný menstruační cyklus trápí mnoho žen. Tyto poruchy se vyskytují tak často, že je řada žen i lékařů považuje za naprosto normální jev. Jsem toho názoru, že žena, která pravidelně užívá různé léky, např. aspirin, trpí chronickou toxemií. Její játra roli filtru neplní dobře a krev je zamořena odpadními produkty trávicího procesu. Děloha se stává měsíčním krvácením orgánem eliminace těchto jedů - funguje jako orgán vylučování a filtr.

Po letech této nepřirozené aktivity dochází ke vzniku různých zánětů, znetvoření a nádorů. Jediným východiskem se pak jeví operativní odstranění dělohy - hysterektomie.

 Příklad: Při sledování průběhu menstruace můžeme zaznamenat bolesti, křeče, nadměrné krvácení, které ženy řeší užíváním léků... Proč tomu tak je?

 

  • Pokud je děloha jednou měsíčně používána jako filtr a odpadní ventil přítomných jedů, dostaví se zánět a katar jemné děložní sliznice. Ohlásí se jako bolest a křeče v podbřišku.
  • Je-li toxinů v krvi méně, má žena jen pocit tíhy a tlaku. Hned od začátku krvácení se příroda snaží z těla vyloučit co nejvíce jedů.
  • Dochází k zánětu hlubších vrstev děložní sliznice a proces, který by měl být obnovou sliznice, se mění v těžké krvácení.
  • Doprovodnými příznaky jsou chudokrevnost, malátnost, bolesti hlavy a nespavost. Protože ani ledviny nejsou schopny všechny toxiny vyloučit, objevuje se někdy lehký otok a přibývání na váze.


    Charakter menstruační krve nás může informovat o typu poruchy.
     
  • Jasně červená krev ve větším množství, silné děložní křeče, jsou příznakem poruchy trávení cukrů a škrobů.
  • Tmavá, zapáchající krev plná chuchvalců a šňůrek je pří znakem nestrávených a zahnívajících bílkovin. Příčinou je strava obsahující vejce, sýry a důkladně vařené maso.


    Dochází tedy ke stavu, kdy orgán, přírodou určený k re produkci, se rovněž stává orgánem eliminace rozkládajícího se odpadu. Žena nedodržující životosprávu tak trpí nejen po celé období plodnosti, ale hlavní obtíže přicházejí v období přechodu - menopauzy. Normální přechod u zdravé ženy probíhá bez obtíží. Měsíční krvácení prostě ustane, toť vše.

     
  • Žena plná jedů, jíž měsíční krvácení poskytovalo velkou úlevu, se s příchodem klimakteria ocitne snad v největší krizi svého života. Dá se to přirovnat k jevu, kdy přehrada najednou zastaví zlostnou a divokou řeku a její voda zničí široké okolí, tedy všechny tělesné tkáně.
  • Dostaví se nepříjemné příznaky - návaly horkosti, nervové záchvaty, bolesti hlavy, záněty kloubů, žaludeční a střevní obtíže, slabost, hubnutí, dráždivé gynekologické výtoky a bušení srdce.
  • Organismus i nadále vznikající toxiny "posílá" k děloze, která dříve fungovala jako odpadní ventil. Krvácení však ustalo a děloha je jedy přesycena.
  • Dochází ke stále horším a komplikovanějším zánětům a k výtoku, který je charakteristický "kovovým" zápachem. Je to první varování vzniku rakoviny.


    Někdy se oddávám představě, že v budoucnosti lékařská věda plně pochopí záhady dědičnosti, chemie těla a činnosti žláz s vnitřní sekrecí. Budeme-li pak schopni chemické "omyly" napravit, vyhneme se riziku, že nás postihne rakovina.

     
  • Již v současné době můžeme některé mírnější projevy menstruačních poruch a menopauzy upravit. Pravidelné před menstruační bolesti lze snížit krátkodobou dietou před krvácením. Jsou to ředěné ovocné šťávy, užívané každou hodinu.
  • Je-li organismus překyselený, skládá se dieta z bezmasé zeleninové polévky, ředěných zeleninových šťáv a kvasnic.
  • Po dobu jednoho až dvou dnů před očekávaným krvácením nejíme žádné jídlo.
  • K ověření stavu organismu jsou nutné časté a pravidelné rozbory moči a stanovení její kyselosti. Tím určíme dobu nutnou k dodržování příslušné diety.
  • Pacientka, která trpí obtížemi spojenými s menopauzou, by si měla upravit denní režim i životosprávu.
  • Redukce toxemie pomocí diety a zlepšení eliminace jedů z organismu předejdou vážným komplikacím.


    Překotná eliminace toxinů z organismu je součástí každého onemocnění. Název nemoci je určen orgánem, kterého se eliminace týká. Vždy jde o poruchu žlázové rovnováhy s následným pokusem ji kompenzovat jinou žlázou.


    Racionální léčba je závislá na detoxikaci organismu.


    Musí být následována ochotou nemocného pozměnit své životní zvyky natolik, aby nepřestupoval rozmezí účinné funkce orgánu, jehož se to týká.


    Zdroj: Henry G. Bieler - Jídlo jako lék, nakladatelství Eko-konzult

Reklama
Reklama

Komentáře

Zdena (St, 9. 4. 2003 - 18:04)
Nestačím se divit, jaké články si člověk může přečíst na int. Podívejte se na článek na Seznamu v rubrice vztahy a sex z 1.4. s názvem "Musí mít žena menstruaci?" Tam narozdíl od tohoto článku tvrdí, že menstr. je vlastně tak častá díky vývoji civilizace a dříve tomu tak nebylo. Že menstruace nemá žádný kladný vliv, spíše záporné - chudokrevnost, nedost. železa atd. Doporučují užívat nízkod. HA bez přerušení klidně po dobu několika let a vůbec nemenstruovat. Prý to nemá žádný negat. vliv ani na plodnost.
No a tady se dočteme pravý opak. Tento článek se mi ovšem zdá ještě víc za vlasy přitaženější než výše zmiňovaný. Jak se tedy zbavují těch jedů z těla muži a ženy, které z různých zdrav. důvodů nemenstruují. Tady to vypadá, jako že nemenstr. ženy musí jistě umírat daleko dřív, téměř jistě dostanou rakovinu atd. Také jsem se donedávna domnívala, že problémy v přechodu jsou způsobeny hormonálními změnamy a né jedy, které se přestaly odplavovat. Prosím o vyjádření paní doktorku.
PS: můj děda se dožil 93 let a představte si - nikdy nemenstruoval
Doktorka (St, 9. 4. 2003 - 23:04)
Dříve opravdu ženy měly za život mnohem méněkrát menstruaci - bylo to však především díky tomu, že měly mnohem více dětí, déle kojily a také bohužel často v mladém věku kolem třicítky umíraly.

Tělo se zbavuje nečistot všemi exkrementy - močí, stolicí, krví, potem, nadměrnou činností mazových žláz...
Muži dříve museli mnohem více fyzicky pracovat a tudíž mnohem více škodlivin vypotili.

Dalším známým faktem je, že ženy dnes žijí v průměru déle než muži.

Hormonálními změnami v přechodu procházejí všechny ženy, avšak ne všechny musí prodělávat popisované potíže - návaly, deprese, osteoporóza...
Ženy, které provozují zdravý životní styl, jsou fyzicky i psychicky aktivní, často mají pouze minimální potíže.

To, že se váš dědeček dožil 93 let je skvělá věc a dokazuje to, že nic se nedá paušalizovat, že všichni jsme jediněční s různou vrozenou konstitucí a že zdraví je vždy komplexní záležitostí, jenž nezávisí pouze na jednom faktoru, nýbrž na dědičnosti, konstituci, psychice, výživě, fyzické aktivitě a možná i na osudu.
Marie (Pá, 11. 4. 2003 - 12:04)
Souhlasím. Měsíčky mi skončily v dvaapadesáti, nyní je mi pětapadesát a stále to na mne nepřišlo. Celý život jsem sportovala, mám plno zájmů, celkem zdravě jím (snažím se), dělám reiky a nedám dopustit na řasy chlorella.
Olga (Pá, 17. 10. 2003 - 17:10)
Jak jen může někdo zveřejnit takové neuvěřitelné kraviny!?
MUDr.Zdráhal (Po, 1. 3. 2004 - 00:03)
Marně přemýšlím, kdy jsem se naposledy setkal s větší hňupovinou. Snad když mi jednou 14-tiletá romka tvrdila, že jí na pohotovosti nařídili užívat "Frndalín" 3x denně. Autor si nejspíše zkoušel, jak čtenářky zareagují na nepovedenou poplašnou zprávu.
Jarka (Út, 2. 1. 2007 - 10:01)
Nevím, co se všem na článku nelíbí. Je mi 34let, při každé menstruaci jsem do sebe musela cpát prášky, abych vůbec byla schopná nějak fungovat. Před půl rokem jsem začala pít detoxikační potravinové doplňky a od té doby jsem nepotřebovala jediný prášek. Asi to zase taková blbost nebude, pane doktore...
Ljuba (Čt, 1. 2. 2007 - 01:02)
Mám 44 let a měla jsem moc silné krvácení už mnoho let, pak mi byl zjištěn myom v r. 2001 a koncem loňského roku jsem si nechala vyoperovat dělohu. Zajímalo by mě, kudyma mi nyní budou odcházet jedovaté látky z těla, popř. kde se mohou hromadit.
emilka (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)
http://www.chlamydie.info/
mohou to být i tyto potíže
Bára (Út, 25. 3. 2008 - 17:03)
v dubnu mi bude 12 let a už 36 dní nemám menstruaci nevím jestli mám jít na gyndu??????????????
Petra (Pá, 24. 10. 2008 - 23:10)
Ahoj, poraďte prosím, něco na velmi silnou menstruaci /nějaké bylinky či vitamíny...../, co Vám, které tím trpíte zabírá? Nechci brát léky.Děkuji moc za odpovědi. P.
blanka conkova (Čt, 6. 11. 2014 - 15:11)
Tmava mentrulace zapach tak hrozny že vemne neco hnije
(Pá, 7. 11. 2014 - 00:11)
Ahoj, poraďte prosím, něco...Jsem četla, že vitamín C zmírňuje krvácení.
Reklama