Reklama

Zelenina, bylinky, koření a slunce proti infekcím dýchacího traktu

V zimě je velmi častý výskyt kašle, nachlazení, chřipky a dalších projevů infekcí dýchacího ústrojí. Na vině je strava chudá na vitamíny, snížená imunita a nedostatek slunečního záření. Následující přírodní prostředky vám pomohou překonat zimu bez zdravotních potíží.

1)      Echinacea - tato bylinka pomáhá posilnit imunitní systém. Doporučuje se začít užívat ihned při prvních příznacích nachlazení či chřipky. Echinacea pomáhá zvyšovat hladinu přirozeně se vyskytující látky v organismu zvané properdin, která aktivuje imunitní systém do boje s bakteriemi a viry.

2)      Česnek - před vynalezením antibiotik byl česnek prostředkem první volby při léčbě respiračních onemocnění. Obsahuje allicin, sulfhydryl and další složky s obsahem síry, které pomáhají bojovat s nemocí. Přidávání syrového česneku do jídla či užívání potravinových doplňků pomáhá posilovat imunitní system a předcházet nemocem.

3)      Zelená cibulka a pórek obsahují sirné sloučeniny, vitamin C, B vitamíny a stopové minerály. Pomáhajíposilovat imunity a chránit před infekcemi  dýchacího ústrojí. Pórek  a zelená jarní cibulka by měly být v zimních mesících přidávány do jídel ve velkém množství. Vyzkoušejte polévku s zelenou cibulkou, pórkem, česnekem pro posilnění imunity. Můžete do ní přidat i další oblíbené suroviny.

4)      Zázvor obsahuje mnoho protivirových látek. Je proto vynikajícím prostředkem proti chřipce a nachlazení. Zázvor je možno užívat ve fromě čaje, koření, potravinového dopńku či nasekán nebo nastrouhán syrový kořen do jídel.

Reklama

5)      Oregáno je silné přírodní antibiotikum a protivirový prostředek. Pomáhá při léčbě i po propuknutí nemoci. Můžete přidat  5- 6 kapek oregánového  oleje do vody a kloktat. Též je možno užívat oregánový olej vnitřně pro rychlé potlačení virů.

Zdroj: Naturalnews
 

Reklama

Komentáře

Nina (Út, 5. 2. 2013 - 19:02)
Zajímavé, 3 z těchto věcí používám často, tak začnu i zbytek..vždycky po novém roce prodělám chřipku, nebo alespon kašel. Proto jsem se rozhodla podporovat si obranyschopnost, pořídila jsem si na to hlívu ústřičnou 800mg s rakytníkem. Daří se mi to dobře, je února a já jsem zdravá..
miki (St, 6. 2. 2013 - 23:02)
Kvůli osvědčeným produktům proti chřipce a infekcím dýchacích cest se ptejte v poradně Harmonie. info.harmonie(zav)volny.cz
Klára (Út, 12. 2. 2013 - 08:02)
Já mám vyzkoušenou echinaceu od Imunitu, díky přidanému ženšenu a hlívě mi zabírá rychle při začínajícím nachlazení, zatím jsem na antibiotikách neskončila :-)
Lenka (Út, 19. 2. 2013 - 19:02)
Nejlepší je česnek a cibule..to mám odzkoušené. Dávám si je do jídla i mimo denně..ještě si taky kupuji v lékárně Hlívu ústřičnou 800mg a tohle vše dohromady mě udržuje naprosto fit a nic mi nechybí..Hlíva je výborná věc.b
Nixon (Út, 19. 2. 2013 - 21:02)
Já jsem byla docela často nemocná.... jak už jsem cítila, že na mě něco leze, tak se mi to nakonec vždycky rozjelo...tak jsem začla zajíma více o lidské tělo, jak funguje, jak funguje náš zdravotní systém, o očkování, léky, atd... a došla jsem k závěru, že s chřipkou, nachlazením, atd... nebudu chodit k lékaři, jen v případě, že by se mi ji nepodařilo vyléčit do cca 14dnů nebo by se v průběhu mé léčby příznaky horšily... Vzhledem k informacím, ke kterým jsem došla, si myslím, že nejlepší pro zdraví člověka je živá starava, na internetu je toho o tom hodně. A nejvíce pak odˇštavněná zelenina a ovoce z odšťavňovače, kdy člověk do sebe dostane téměř čistý příjem vitaminů, enzymů, atd.,které potřebují naše buňky, aby se mohly regenerovat. Když na mě něco leze, tak si takový nápoj udělám dvakrát denně, šťáva by se měla vypít do 10minut, pak začíná ztrácet potřebné látky... člověk vážně cítí ten nával energie, jak se ty buňky nasytily a přitom to nijak nezatěžuje tělo, protože se tato šťáva vstřebá během pár minut a trávicí systém na něm nemusí pracovat několik hodin, dní...Dále mi pak pomáhá vývar ze zázvoru s medem a citronem, je to docela síla, ale člověku se už po vypití udělá lépe...a přitom to doopravdy člověka uzdravuje ne jako coldrex, paralen, atd. ty mají za úkol příznaky nemocí pouze schovat.
Katka (Čt, 28. 2. 2013 - 19:02)
Já jsem taky byla často nachlazená, nevěděla jsem co s tím. Poradila mi známá ať si koupím Hlívu ústřičnou 800mg, je velmi silná a to je jistota, že mi posílí obranyschopnost..už je mi fajn a nemocná nejsem.
H (Čt, 28. 2. 2013 - 20:02)
Mimo zeleniny a ovoce jím taky hlívu,ale živou. Je jí všude dost a je moc dobrá.
jajka (Pá, 12. 4. 2013 - 11:04)
měla jsem problém s imunitou, stále jsem měla dráždivý kašel a v lékárně mi dopručili hlívu 800mg od imunitu, je tam rakytník a navíc přidaná chlorela, brala jsem v kuse 6 měsíců a pomohlo mi to, nedám na ní dopustit
hanka (Čt, 18. 4. 2013 - 08:04)
taky mám osvědčenou hlívu, z těch co jsem vyzkoušela se mi nejvíc osvědčila hlíva 800mg., je na trhu nejsilnější a opravdu pomáhá
Růžena (Út, 3. 10. 2017 - 10:10)
Zkoušeli jste někdo hlívu pěstovat na zahradě ve starém pařezu? Kdy je nejvhodnější doba k naočkování?
rada (Út, 3. 10. 2017 - 15:10)
Zkoušeli jste někdo hlívu...www.planetahub.cz/navody-na-pestovani-hlivy/pestovani-hlivy-na-podzim--v-zime-a-predjari/
Růžena (Út, 3. 10. 2017 - 18:10)
...Takže pařezy na zahradě očkovat budu očkovat až koncem dubna a možná zapřemýšlím, jestli teď nedat do garáže naočkované polénko. Děkuji :)
Reklama