Reklama

Co působí nemoci žen?

Základem "ženských nemocí" je role oběti, ve které se mnoho žen nalézá nebo se v ní vidí. Mnoho žen má často pocit - více než muži - že život se jim prostě pouze "děje", že je potkává něco zvenčí, čemu se potom bez řečí a bezbranně poddávají.

Když my ženy posuzujeme naši vlastní hodnotu zvenčí, když očekáváme nějaké potvrzení z našeho okolí, když chceme pro všechny dobro a přitom přehlížíme vlastní pocity a přesvědčení, pak máme ty nejlepší předpoklady onemocnět. Pokud málo dbáme na vlastní osobnost, pokud jsme si (zatím) nevybudovaly žádný respekt před velikostí své osobnosti a vlastní duše, pohřbíváme tím harmonii, vyváženost, sílu a následně také svoje zdraví.

Pokud se na základě vlastní vnitřní nejistoty vážeme na vnější věci a dostáváme se tak do určité závislosti, vytváříme si tím zároveň základ pro budoucí možné onemocnění.
Jeden příklad: Hledáme nějaký vztah, protože se obáváme samoty; a na tento vztah se poté vážeme, i když nejsme šťastnější a zdravější, ale dokonce když se nám daří i hůře. Z mnohých terapií víme, že právě ženy, které jsou nejisté, se rády váží na terapeutická sezení (nebo na terapeuty), a tak snadno zůstávají ve své nesamostatnosti.

Nedostatek smyslu života, obecná ztráta životního cíle, proč a jak žít - to jsou další důvody, které dříve nebo později mohou způsobit nemoc.
Pokud odmítáme odpovědnost za svůj život a svoje zdraví (vědomě nebo nevědomě), může i tento postoj působit negativně. Pokud se nenacházíme ve svém Středu, vypadáváme také ze svého vnitřního i vnějšího, duševního i tělesného zdraví.

My ženy jsme od přírody bytosti otevřené a senzibilní. Většinou jsme se neučily s touto otevřeností zacházet, chránit se před ní. Jsme potom jako "houba", která nedobrovolně nasává všechno zlo tohoto světa. To jsou opět "výborné" předpoklady pro rozvoj dalších nemocí.

Reklama

zdroj: Maitreyi D. Pionteková - Tao ženy

Reklama

Komentáře

Klára Sodomková (Pá, 24. 1. 2003 - 15:01)
Celkova situace zeny se odvíjí na jejím zdravotním stavu. Jak přijatý model z rodinného prostředí, tak vztahy,které pozdeji navazuje. Pokud clovek setrvává v neharmonickém vztahu at uz z jakéhokoliv důvodu (zvyk,strach ze samoty...),připravuje si tím půdu pro nemoc. Mohou to odnést například vaječníky- je to ženský párový orgán - který trpí a ozývá se například záněty, že by rád něco změnil.Clovek to však mnohdy nebere jako varovný signál, ale napříkld zánět utlumí antibiotiky, čímž problém utlumí, nikoli vyřeší a ještě k tomu oslabí imunitní systém. Chce to dát do pořádku vztahy,nenechat si ubližovat, odpustit rodičům, a řídit se vnitřím pocitem-pokud vím, že tenhle člověk není ten spráný, je zbytečné s ním ztrácet čas. Mnohem účinější je být sám, srovnat si myšlenky a připravit si tak půdu pro něco nového, co nám dá pocit radosti, nový vztah, tvůrčí činnost.Nemoc je zpráva těla, že něco děláme špatně-jde o to informaci vyslechnout a odstranit přičinu nemoci.Pokud ji ovšem jsme schopni objevit. Jinak se ozve znovu.
Michal Horner (Út, 26. 4. 2005 - 15:04)
Pokud člověk na sobě cítí, že něco není v pořádku, tak důvodem pro potlačení bolesti či čehokoliv jiného může samozřejmě být rozhodující psychika. Určitě tělo reaguje na celkovou vyrovnanost jedince. Nesmí se jen tak nechat dál ubíjet pocity, které pak to vše vyvolávájí.Naopak se musí naučit vnitřně bojovat a stále jít za tím co mu dělá dobře, za tím koho má doopravdy rád !
j.k. (Út, 20. 6. 2006 - 18:06)
bezva rubrika ,
terapie je dobrá věc,at je to homeopatie,aura-soma,akupresura,masáže,
terapeut vás vidí jinak než doktor,terapeut/ka,taky něco ví o duši
Reklama