Podle WHO se koronavirem již nakazilo 20x více lidí než zjistily testy

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že koronavirem se od začátku pandemie nakazilo až deset procent populace na Zemi. To by znamenalo, že koronavirem se ve světě nakazilo zhruba 760 milionů osob, tedy více než dvacetinásobek dosud potvrzených případů.

"Nemoc se nadále šíří a v mnoha částech světa je na vzestupu," uvedl výkonný ředitel krizových programů WHO Michael Ryan. Podle něj ale existují v šíření covidu-19 významné regionální rozdíly. Nemoc se šíří jiným tempem ve městech a na venkově a v různých společenských vrstvách. Riziko nákazy hrozí "většině světa", uvedl Ryan.

Odhad WHO je výrazně vyšší než počet potvrzených případů nemoci covid-19. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se od začátku pandemie potvrdilo 35,2 milionu případů nákazy koronavirem. Nejpostiženější zemí jsou Spojené státy se 7,4 milionu nakažených, následují Indie s 6,6 milionu nakažených a Brazílie s 4,9 milionu nakažených.

Přes 1 milion lidi, u kterých byla nákaza prokázána, zemřelo.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Jeden s tím blbne víc než druhý. Kam se vrtnu, neslyším a nečtu z medií nic jinho než koronavirus, koronavorus,koro....Ještě jsem neviděla NIKOHO Vivat Prymule.

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  I ten počítač se naštval, omlouvám se a opravuji předešlé: Ještě jsem neviděla NIKOHO nakaženého, nemocného, natož zemřelého na ten "koronavirus". Všecko to slouží jenom někomu na další zisky. Vivat, Prymule. Už aby ten kapitalismus šel do pr...yč. Je jasné, že toto zřízení se nemůže udržet, kdyby se "demokratický" opoblok plný pravdy a lásky spojoval jak chtěl a s kým chtěl a společně na hlavu stavěl. Tento kapitalismus není pro lidi!

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Ondřej
  Ondřej (anonym)

  Koronaviru je plný internet a veškerá media. Štve mě to asi jako většinu lidí. Ale co s tím má společného kapitalismus?

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  V kapitalismu jde o generování zisku a jakákoliv nemoc či strach z nemoci se dá ke generování zisku využít. V tomto případě jsou především obrovské globální zisky pro výrobce testů a ochranných pomůcek. Jde o to, kolik jich je opravdu potřeba a kolik již jich bude vyráběno a prodáváno jen kvůli dalším ziskům.

  Říj 07, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  No tak se z toho poserte, že pár firem se zdravotnickými potřebami vydělává na koronaviru. Kapitalismus jako systém se naopak za koronaviru spíš hroutí, peníze dochází i těm velkým kapitalistům.

  Říj 07, 2020
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Jak ty to můžeš vědět? Synovec má coronu, testoval pozitivně. To teda nevím, jaký zdravý rozum si mám zachovat, když kluk kašle a léky nepomáhají. Navíc k němu nemůžu, rodina je v karanténě.

  Říj 15, 2020
 • Obrázek uživatele vĚRKA
  vĚRKA (anonym)

  Nino, málo toho o těch podvodech víš. Vím o lidech, kteří měli být testováni, vykašlali se na to a po týdnu jim přišlo, že testování bylo POZITIVNÍ. MOHA BYCH PSÁT DÁL. Je mi líto, že je dítě marod a jsi z toho celá špatná. My lidé jsme zkrátka více či méně sugestibilní. Když léky od kašle nepomáhají, zkus alternativu, ta pomůže určitě. Hlavně si nenechávej cosi sugerovávat, o "covidu" ani o ničem jiném. Držím pěsti Tobě i synovci.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Současná koronavirová pandemie jen podtrhuje celkovou tragiku obecně lidských životních podmínek. Ano, lidský život je vždy velmi nešťastný. Už jenom tím, že si uvědomujeme, že musíme zemřít, ačkoli v důsledku pudu sebezáchovy zemřít nechceme.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Věrko, ty jsi jedna z těch, co o víkendu vykřikovali v Praze na Staromáku, že koronavirus neexistuje? No potěš koště. Kluk leží už třetí týden a není mu o nic líp. To jsem u něj nikdy nezažila.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele Ač je
  Ač je (anonym)

  to strašné, není vyloučeno, že ten mladý chlapec zemře, nebo na něm ten covid zanechá velmi vážné dlouhodobé následky (například nebezpečnou plicní fibrózu). Stane-li se tak, jen to ještě více podtrhne obecnou tragiku lidské existence.

  Říj 21, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama