Pivo DoktoR jako lék???

Po několikaleté spolupráci se sládkovi pivovaru ve Svitavách a RNDr. Bielikovi, CSc., podařilo při neustálém a usilovném vývoji dosáhnout pozoruhodných výsledků. Toto výjimečné pivo dostalo název zcela výmluvný, pivo "DoktoR". Tento výrobek se dostává do povědomí spotřebitelů nejenom díky své řízné chuti, ale také, a to především, svým složením, které ho odlišuje od ostatních výrobků.
Výsledky snažení těchto dvou mužů dnes již zná mnoho konzumentů piva DoktoR v celé republice. Nejenže mají možnost se napít zlatavého moku u nás v Čechách tak rozšířeného, ale zároveň udělají něco pro své zdraví.

Jedná se o pivo, vařené tradičním českým způsobem, tradice vaření piva v tomto pivovaru je nejstarší nám známou a sahá
až do roku 1256. Komplikovaná receptura se složitým přidáváním přírodních látek při výrobě posunula pivo DoktoR nejen o užitný stupeň výš, jak napovídá sám slogan "Nový rozměr piva", ale je nádherným vstupem do nového tisíciletí a ukázkou,
jak spojit příjemné s užitečným.


Spoustu lidí dnes již ví a potvrzují to nejnovější lékařské studie dokazují, že pivo při střízlivé konzumaci neublíží, ba naopak pomáhá.

Podle zákazníků, kteří DoktoRa ochutnali, se navíc jedná o velmi dobré pivo, které se chuťově může přirovnat i k "Plzeňskému".

První pivo řady DoktoR opustilo brány pivovaru v květnu 1998. Tehdy to byla světlá "desítka". Řada se postupně rozšířila o světlý ležák DoktoR 12, nealkoholické pivo DoktoR Pito a tmavý speciál DoktoR 14.

Určitě se ptáte, proč je tolik humbuku kolem piva?

Zřejmě proto, že Vám toto pivo může pomoci u spousty neduhů.

DoktoR podporuje činnost jater, ledvin, žláz s vnitřní sekrecí a imunitu.
Díky tomu se DoktoR pozitivně podílí na regulaci hladiny cukru a cholesterolu v krvi.

DoktoR je dokonce doporučen ke střídmé konzumaci i Svazem diabetiků v ČR.

Zvyšuje imunitu lidského organismu při konzumaci jednoho litru tohoto moku denně. Některé statistiky uvádějí, že se sníží pracovní neschopnost až o 50 %, takže je vhodným doplňkem pro profese, které si nemohou dovolit onemocnět.

 • Pomáhá při duševní a fyzické námaze.
 • U nemocí pohybového aparátu podporuje regenerační procesy.
 • Podporuje nárůst svalové hmoty u sportovců.
 • DoktoR příznivě působí na odolnost organismu proti respiračním onemocněním, zrychluje regenerační pochody a podporuje potenci, což běžná piva rozhodně neumí.
 • Podle výsledků testu na obsah gliadinu splňuje pivo DoktoR s obsahem alkoholu 4,0 % podmínky pro bezlepkovou dietu.

  Všechny tyto účinky jsou podloženy nejen ohlasy konzumentů piva, ale i lékařů. Pod lékařským dohledem došlo k "ověření léčebného piva". Jednalo se o čtvrtletní testování léčebných účinků po dlouhodobějším užívání.

  Testování se podrobilo náhodně vybraných šest mužů ve věkovém průměru 55 let s délkou trvání cukrovky 11,5 roku. Pět z nich bylo léčeno inzulinem a jeden antibiotiky a dietou. Inzulinem léčení pacienti byli vybaveni glukometry, všichni pak poučeni o možnosti vzniku hypoglykemie a její léčbě.

  Na začátku a na konci sledování byli pacienti klinicky vyšetřeni, dali písemný souhlas a byly jim provedeny odběry krve a moči.

  A výsledek? Spotřeba inzulinu se snížila o deset jednotek, což činí 20 % denní spotřeby. U všech nemocných došlo ke zlepšení pocitu prokrvení, především dolních končetin, a zlepšení zažívacích potíží. Ve všech laboratorních ukazatelích došlo na konci sledování ke zlepšení a za celé tři měsíce se v souvislosti s touto studií nevyskytly žádné nežádoucí komplikace.

  Ale zkuste si posoudit sami.

  Toto jsou některé reakce na "DoktoRa" v citaci.

  "Jsem diabetik a Vaše pivo mi doktorka ... doporučila ke střídmé konzumaci, což rád využívám. Vaše pivo mi chutná a má na můj zdravotní stav příznivé očinky. Piji jedno pivo denně."

  "Pacient okr. Svitavy"

  "Po poradě s lékařem a na základě jeho doporučení pravidelně konzumuji jedno pivo DoktoR denně. Při posledním odběru vzorku krve bylo zjištěno, že jeho účinek je dobrý a blahodárný. V příloze zasílám kopii výsledků z poslední kontroly "

  "Pacient z Nové Paky"  "Dnes jsem byla na kontrole na cukrovku a bylo to k neuvěření. Hodnota klesla víc než o polovinu, a to jsem pila jedno pivo doktor na 3x."

  "Pacientka okr. Benešov"

  "Já mohu jen potvrdit kladné účinky tohoto piva DoktoR, kterého piji jedenkrát denně asi 3/4 roku. Mé výsledky před a po konzumaci piva DoktoR se velice zlepšily a já sám se cítím daleko lépe. Snížila se mi hladina cukru, zlepšilo trávení. Projevil se i úbytek na váze, aniž bych zvýšil aktivitu pohybu. Měl jsem velké potíže s prokrvováním dolních končetin. Dlouho jsem se
  na toto nedostatečné prokrvování nohou léčil medikamenty, ale bezúspěšně. Až při pití DoktoRa se mi nohy prokrvují velice dobře, aniž bych užíval nějaké léky.

  "Pacient okr. Hradec Králové."

  ... "Doporučuji všem, kteří se chtějí dožít ve zdraví tolika let ne lékaře, ale pivo DoktoR"

  "Dr. Bartoš, 88 let"

  V archivu svitavského pivovaru je celá řada děkovných dopisů od diabetiků, ale i od lidí zdravých z celé naší republiky, které jasně dokazují pozitivní účinky tohoto piva.

  I přes všechny tyto léčebné účinky je nutno považovat pivo DoktoR za zajímavý potravinový doplněk, který se může pozitivně podílet na léčbě řady potíží, v žádném případě si však neklade za cíl nahradit lékařskou péči.

  V současné době připravil pivovar pro své zákazníky SOUTĚŽ DoktoR - za dvacet etiket piva DoktoR odeslaných na adresu pivovaru - každý týden slosování o horské kolo.


  www stránky piva DoktoR: www.doktor.cz

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (5)

  • Obrázek uživatele MP2401
   MP2401 (anonym)

   Prosím o informaci o pivu DoktoR. Kde se dá objednat a jestli se dá pít při bezlepkové dietě. Děkuji

   Črv 11, 2006
  • Obrázek uživatele Milena Habáňová
   Milena Habáňová (anonym)

   O pivu Doktor jsem četla už je to několik let v časopise Regena. V této souvislosti jsem se chtěla zeptat, zda se dá toto pivo koupit v Praze, příp. zda se dá někde objednat. Děkuji

   Led 29, 2008
  • Obrázek uživatele David
   David (anonym)

   Pivo I.Klimenko, kandidát chemických věd, v současné době pracuje na vysoké škole Organické Chemie Chmel obsahuje látku, podobnou ženskému hormonu estrogen! Účinek piva na organizmus muže: 1. Postupní záměna mužských hormonu na ženské 2. Změna hlasu, stane se tenkým 3. Změna charakteru (klidné poleháváni u televize z lahvi piva) 4. Změna postavy, zúženi ramen, ochabnuti svalu a hlavně břišních svalu, pivní břicho, rozšiřuje se pánev, ukládáni tuku jako u žen na stehnech, zvětšuji se prsa visící, potence. Z muže se stane meloun, břicho roste a konec usychá. Účinek piva na organizmus ženy: 1. Zvýšena aktivace ženských organu, hyperaktivita v sexuálním živote 2. Neplodnost a další nemoci 3. Nervóznost 4. Agresivita Pokus z krysami. 10 samců a 10 samiček umístily spolu. Místo vody jim dávaly jako pití pivo, na které si rychle zvykly, potom se sledovalo jejich chovaní. Krysy se dost aktivně množí, takže chováni krys bylo divné. Samci přestaly být aktivními, po pití piva odpočívaly. A ze samičkami se stal opak, nadmírně zvýšení sexuální aktivity, na nezájem samců se staly agresivními. Po pitvě samiček bylo zjištěno: abnormální zvětšeni dělohy která byla zaplněna slizem, ostatní pohlavní orgány byly poškozené. Ukázalo se, že organizmus krys nebyl připraven na ten to experiment. (Pivní alkoholizmus) je to nový termín, léčí se o hodně hůře než jiný alkoholizmus. Zvyknou si na pivo je lehčí než se zbavit závislosti. Chmel je nejbližším příbuzným konopí. Chmel také obsahuje drogy ale v menši koncentraci. Nealkoholické pivo má stejné účinky, rozdílem je jen to, že má menši obsah alkoholu. Po ukončení požívání piva, má náš organizmus sílu k obnovení svých funkcí. Zdroj: http://www.sbnt.ru Částeční překlad: http://www.svoboda-duxa.com/cz

   Feb 24, 2009
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   I. Klimenko, kandidát chemických věd, je jeden z mnoha pseudonymů českého velikána Járy Cimrmana.

   Feb 25, 2009
  • Obrázek uživatele fredy
   fredy (anonym)

   Pivo DOKTOR se už nevyrábí,pivovcar Svitavy je zavřený už pár let

   Feb 26, 2009

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama