Reklama

Orientální diagnostici poznají nemoc podle čichu

Každý člověk má svůj vlastní, individuální tělesný pach. Ten je dán potravou, kterou přijímá. Obecně můžeme říci, že lidé živící se správně - tudíž lidé zdraví - nevyzařují žádný zvláštní pach. Průmyslová výroba desodorantů je příznakem našeho chaotického stravování, které vede k silné tvorbě tělesných pachů. Naše tělo se jimi totiž zbavuje přijatých jedů, vylučuje je. Voňavky jsou v západních zemích podstatně rozšířenější než na Dálném východě, protože lidé na Západě jsou obecně v horší kondici a v důsledku toho mají i silnější tělesné pachy.

Nepříjemný tělesný pach je způsobován potravou, která je bohatá masem, živočišnými produkty a mléčnými výrobky. Za normálních okolností se zvířecí tělo začíná rozkládat bezprostředně po smrti. Přítomné baktérie se mnohonásobně rozmnoží a začne se vyvíjet nepříjemný pach. Moderní techniky hlubokého zmrazování a stejně tak i chemicky ovlivňovaná trvanlivost nedovolí, aby tento proces pokračoval. Jakmile se však maso dostane do našeho zažívacího traktu, začíná se opět rozkládat a v lidském střevě se pak dál šíří a množí baktérie, které se tvoří při procesu rozkladu.

Rozklad živočišných bílkovin v lidském střevě je provázen nepříjemným pachem. Ten je možné zaregistrovat především při vyprazdňování střeva. Nezměníme-li stravování a nezačneme-li se živit jinými potravinami, tento pach se šíří i prostřednictvím podpažních jamek a prostřednictvím jiných částí těla. Tuto kondici můžeme vyléčit tím, že začneme konzumovat především obilná zrna a zeleninu a přitom velmi omezíme příjem živočišných potravin.

Různé poruchy ve funkcích orgánů vedou ke vzniku různých pachů. Člověk, jehož játra a žlučník nepracují korektně, šíří kolem sebe pach, který připomíná tuk, olej. Člověk se srdečními poruchami a s poruchami tenkého střeva rozšiřuje pach připáleniny. Potíže se slezinou, žaludkem a slinivkou břišní vedou k zápachu, jež připomíná něco pečeného. Onemocnění plic jako např. tuberkulóza, kašel, zánět průdušek - a onemocněni tlustého střeva produkují jako důsledek rybí zápach. Nemocné ledviny a nemocný močový měchýř způsobují pach hniloby.

Zdroj: Makrobiotika a přírodní léčení - Michio Kushi

Reklama
Reklama

Komentáře

Fifi (Út, 13. 3. 2001 - 23:03)
Teď už vím, že se lidé dají "rozeznat" i podle "prdů". Je to silně zjednodušené, ale i v tomto se odráží jejich zdravotní stav.
Libor Votocek (Po, 14. 5. 2001 - 23:05)
Zdravím pana Rybku. Kdybyste si raději přečetl něco více o procesech trávení ! - a kdybyste si také vyzkoušel jiný typ stravy, než 95% (?) živočišných produktů a nehodnotil "z patra", udělal byste pro sebe (i pro ostatní) velkou službu.
Nepochopil jste totiž jednu zásadní věc.Smrad můžete dosáhnout zmíněnou kombinací fazolí, třešní a vody - opomenul jste však dodat,že tento zápach se (v případě makrobioticky či vegetariánsky stravujícího se člověka - který nemá odpady zanešené střevní stěny) projevuje jako důsledek nevhodné kombinace potravin. Zápach v tomto případě nezpůsobují produkty hnilobných baktérií, nýbrž kvasné produkty - tato kombinace se ve střevech netráví, ale kvasí působením žaludečních kyselin - uvolňují se voda, CO2 a alkohol atd. Tyhle potraviny najednou sní jen opravdový amatér. Pokud máte po požití (nepochybně mluvíte z vlastní zkušenosti) zmíněné kombinace problémy s nadýmáním a následným zápachem, pak vezte, že onen zápach je ve vašem případě způsoben právě hnijícími zbytky živočišné potravy, kterými máte zanešená střeva.
Takže si můžete zase klidně dát "pořádnou baštu", abyste náhodou nezblbnul. :-)
Michal Rybka (Ne, 25. 2. 2001 - 00:02)
Co to je? "Žerme orchideje a naše hovno bude vonné"? "Žerme jalovec a aromatizujme si toalety bez voňavek"? To snad ne, relativně nejhorších výsledků se smradem lze dosáhnout kombinačí fazolí, třešní a vody. Vegetariáni, dejte si radši pořádnou baštu, z té jednostranné stravy začínáte fajnově blbnout.
Reklama