Reklama

Opary jsou nebezpečné pro oči

Opary, jež vyrážejí na lidských rtech, působí nejen odpudivě, ale přinášejí postiženému i spoustu trápení a bolesti. Zvláště když vodnaté puchýřky začnou praskat a mění se ve svědící strupy. Málokdo si však uvědomuje, že opary nejen hyzdí ústa, ale mohou se stát také vážnou hrozbou pro zrak.

Podle dat, jež shromáždili němečtí odborníci, napadá virus, který má na svědomí vznik oparů, zhruba devadesát procent populace. U každého třetího až čtvrtého se projevuje právě puchýři a strupy. V extrémních případech se může nákaza přenést do očí, vyvolat zánět oční rohovky a vést dokonce ke slepotě.

Tragickému konci se však dá předejít dodržováním tří základních pravidel. Předně je třeba ve chvíli, kdy se objeví první puchýřek, dbát na zvýšenou hygienu rukou. Pečlivě si je mýt a důkladně osušovat před jakýmkoli kontaktem s okem, zejména před jeho mnutím. Pozor by si měli hlavně dát ti, kteří používají kontaktní čočky. Dříve než je uchopí do prstů, měli by si je řádně omýt. Při počínající infekci nesmějí postižení používat také stejnou žínku a ručník na ústa a oči. Nahradit je mohou nejlépe jednorázovými hygienickými potřebami.

Zdroj: Plus

Přípravky působící proti množení herpetickým virům způsobujícím opary naleznete zde

Reklama

Reklama

Komentáře

Pavla (Po, 14. 5. 2007 - 19:05)
Nikdy sem neměla opar nikde jinde než na očích, ale letos mi vlezl až do oka ... brrr...
Lea (St, 13. 6. 2007 - 02:06)
Moje znama mela obrovsky herpes na nose a mozna i v nose. Kdyz jsme sedely vedle sebe prudce vydechla nosem do meho oka. Chtela bych se nekoho zeptat, jestli je mozne se timto zpusobem infikovat ( mozna tam byly i drobne kapenky ). A zda by infekce probehla hned nebo by se virus usidlil jen v mem oku a objevil se az za par let. Normalne opary moc netrpim, ale z tohohle mam hroznou hruzu.
Pavla (Po, 30. 3. 2009 - 15:03)
A jak dlouho Ti trvalo, nez lsi se toho zbavila? ja vcera skoncila na pohotovosti, pac mi herpes osypal obe oci...jsem od malicka exematik, tak jsem se prvni den domnivala, ze je to dermatitis. Ale po 2 dnech to bylo horsi a horsi. Lekari mi dlai leky a ja uz 30 hodin cekam na zlepseni, ale nic :( Potrebuju trosku nadeje, uz z toho silim :( dekuju predem za odpoved!
Jana (Út, 31. 3. 2009 - 07:03)
Obvykle se mi dělají opary v nose. Vím to už dopředu, začne mě tlačit jedno nebo druhé oko, nevydržím se dívat dlouho do PC ani do papírů - bolí to. V nose s tím nejde vlastně nic dělat, beru sice Herpesin, ale není to nic platné. Tak si protrpím svých 14 dnů, pomalu se nevysmrkám, pořádně neumyju - nosu se nejde dotknout. Teď se mi udělal opar na kraji nosní dírky, tak mažu Aciclovir AL krém (malinká tubička za 200,-), ale stejně nepomáhá.
Majda (Út, 31. 3. 2009 - 08:03)
Pavlo, tak herpes přes obličej a oči jsem si také před několika lety zažila a než to poleví bude trvat min. týden. To vlastně teprve odezní ten otok, ale osypávat se to bude ještě dál. Hlavně to poctivě maž oční mastičkou proti herpesu do očí i na víčka.
A každej týden pravidelná kontrola na očním, jestli nedošlo k poškození zrakového nervu.Já s tím celkem marodila 5 týdnů.Na obličeji se to špatně hojilo. Někde se to zahojilo a dál se to vysypalo. Co rozhodně pomáhá je laser a přípravky z aloe (to je úplnej balzám)sežeň si 80%gel z aloe a Aloe first od Fy Forever.Ono se to pak na jaře i na podzim tak trochu ozývá a tohle Tě opravdu podrží.
Atral7 (Ne, 26. 6. 2011 - 06:06)
Podle nejnovějších výzkumů jsou opary a afty příčinou roztroušené sklerozy. Pokud je míváte často, tak je to s vámi nahnuté. Na roztroušenou sklerozu zatím není žádný lék !!! Takže se může stát, že jednou přijdete k doktorovi a ten vám řekne že to s vám půjde rychle z kopce. Šlo by to oddálit, ale na to zdravotnictví nemá peníze.
Viz: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/06/110608123006.htm
Reklama