Očkování proti chřipce Vám může zachránit život

Každý rok zemře v České republice na chřipku průměrně kolem 2500 lidí. Například ve srovnání s oběťmi metylalkoholové aféry je to téměř 100krát více. V řadě případů by se přitom úmrtím na chřipku dalo jednoduše zabránit očkováním proti chřipce.

Bohužel proočkovanost proti chřipce se v ČR pohybuje v rozmezí pouhých 4-7 %. V západní Evropě je to kolem 17 %, v Kanadě kolem 33 % a v USA je proočkovanost celkové populace 46 %. V České republice si třetina lidí myslí, že je očkování zbytečné a necelá třetina nevěří, že jim očkování pomůže. Jen 41 % lidí si dokáže připustit, že chřipka může být nebezpečná i kvůli možnému úmrtí. Tyto mýty ale vyvracejí fakta: každý rok zemře na chřipku dvojnásobný počet lidí než v důsledku dopravních nehod.

Očkování prokazatelně pomáhá

Největší nebezpečí znamená chřipka pro lidi starší 65 let,  diabetiky, kardiaky, astmatiky děti do 5 let, těhotné ženy.. Rizikovým skupinám osob je očkování hrazeno ze zdravotního pojištění. Přesto se proočkovanost lidí v České republice blíží takovým zemím, jako je Maroko či Kostarika. Přitom účinnost očkování potvrzuje mnoho odborných studií: například u zdravých lidí sníží očkování výskyt chřipky až o 90 %, u starších osob snižuje očkování potřebu hospitalizace pro zápal plic a chřipku až o 70 % a riziko úmrtí o 80 %.

Vakcína IDflu s unikátní mikrojehlou: 97 % pacientů spokojeno

Právě v této době je na očkování proti chřipce ideální čas. Na trhu je  vakcína IDflu s unikátní mikrojehlu. Existují 2 varianty vakcíny pro cílenou ochranu dospělé populace: Idflu 9 pro osoby 18-59 let a IDflu 15 pro osoby 60+. Jde o první vakcínu proti chřipce s mikrojehlou: délka jehly je pouze 1,5 mm, ve srovnání s běžně využívanou jehlou je 10x kratší, téměř neviditelná s minimální potřebou průniku do kůžeVakcína  je atraktivní volbou pro dospělé pacienty se strachem z „injekcí“. U starších lidí  je na základě výsledků klinických studií předpoklad vyšší účinnosti.  Více než 97 % pacientů očkovaných IDflu v České republice vyjádřilo s vakcínou IDflu  spokojenost a zájem nechat se očkovat příští sezónu opět touto vakcínou.  IDflu je k dispozici u praktických lékařů nebo v očkovacích centrech. Neváhejte!

Reklamní sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama