Reklama

Nemoc není náhoda

Často slýchávám o jakési náhodě nebo snad smůle, že kdosi přišel k různým nemocem a nepříjemnostem jen po prodělané chřipce. I já mohu hovořit o pestrých zkušenostech z časů, kdy mne vedl zápalní styl života.

Jistě uznáte, že žádný z nás nemůže tušit s čím či "bez čeho" se ráno probudíte. 0 to více se divím, že většina lidí dokáže hájit západní styl života a výživy přesto, že od té doby uplynulo skoro dvacet let a projevy nemocí jsou dnes zákonitě razantnější. Velmi dobře si vzpomínám, jak jsem i já přišel k alergiím jen po lehké nemoci. Hůře na tom byli ti, co začali mít potíže se zrakem, sluchem nebo se setkali s cukrovkou či dokonce s prvním epileptickým záchvatem.

I když jsem s makrobiotikou teprve začínal, alergie zmizely během několika týdnů. Hezké překvapení mělo svůj logicky základ ve výživě pro jednotlivé nemoci. Přestal jsem je "krmit" a samy odešly bez jakýchkoliv stop. A tak funguje celá příroda. Rozmnoží li se některé rostliny, zvířata nebo hmyz, rozmnoží se současně i ti živočichové, kteří je pojídají. V opačném případě "požírači" zahynou nebo odejdou jinam, kde je pro ně stravy dostatek. Jak vidíte, ani těžké choroby nepřicházejí náhle, ale mají základ v mnohaletém chybování ve výživě a životosprávě, ke které se přičítá konstituce a genetické chyby předešlých generací. Je-li vážná nemoc dostatečně vyvinuta, je logické, že sebemenší další oslabení těla může byt poslední ranou. I když se často váš zdravotní stav svádí na vaše předky, statisticky nemá opodstatnění. Téměř každý si již stihl nastřádat během pár desítek let tolik nemocí a problémů, že v nich ty vrozené zcela zanikají. Při výzkumu a hledání původu rakoviny, srdeční nedostatečnosti či cukrovky se používají již předtištěné formuláře pro zdravotní údaje našich předků. To by však nemělo sloužit k určení viníka nemoci, ale k opatrnosti. Více dbát na jídelníček, který by riziko předpokládané nemoci zvyšoval. Až na výjimky platí, že kdo se s určitou nemocí nenarodil, nemusí hledat příčinu jinde než u sebe a ve své životosprávě.

Máme určitou možnost zbavit se nemocí, se kterými jsme přišli na svět. Je zde stále dobrá šance, že se nejedná o vrozenou vadu, nýbrž o dietetické chyby matky hlavně v době těhotenství, které lze ho narození dítěte dobře napravit.

Pokud se setkáme se skutečnou genetickou vadou, lze i makrobiotickou výživou a dobrou životosprávou pro zpříjemnění života ledacos udělat. Proto studujte moudré praktiky více do hloubky, abyste lépe pochopili. Proč se zdánlivé nemožné stává běžnou skutečností. Zvláště, když se blíží doba, kdy se budou vyskytovat u všech obyvatel "civilizovaného západu" všechny hlavní civilizační choroby. Pak alespoň nemusí mít nikdo starosti, po kom to či ono zdědil.

Zdroj: Ochočte si viry - Oto Reiss

Reklama
Reklama

Komentáře

Martin (Út, 13. 3. 2001 - 08:03)
je rozdil mezi "cinskou" a "ceskou" makrobiotikou?
Reklama