Reklama

Léky nové generace nemusí být vždy zaručeně dobré

Aby se dostal nový lék do rukou pacienta musí projít řadou zkoušek a ověřování. Je to otázka mnoha let. Musí splňovat přísná bezpečnostní kritéria a mít za sebou mnoho testů, laboratorních a klinických zkoušek. A přesto to nemusí stačit.

Po takovém prověření léku je teprve doporučen k používání. Výrobce připraví lék tak, aby působil co nejlépe na daný problém, aby měl pokud možno co nejméně vedlejších účinků. První reakce je vynikající. Nový lék je okamžitě klinicky zkoušen, jsou na něj vypracovávány řádné, odborné studie. Vše je publikováno ve vědeckých kruzích. Skutečně se ukazuje, že splňuje to, proč byl vyroben. Výrobce má samozřejmě komerční zájem a pěje na něj chválu. Je to lék nové generace!! Můžete být klidní, přinese Vám úlevu. Vylepší Vaše zdraví.

Čím více lidí lék začne užívat, tím se zvětší klinická studie a po nějaké době, obvykle asi po 2-3 letech se začnou objevovat "malé nedostatky", které nebyly patrné při předvýrobních testech. Po 5 letech se objevují vědecké práce o vedlejších účincích toho léku, po 10 letech začne být zavrhován a po 15 letech je stažen z trhu, protože se jasně objevují nevhodné, ba i nebezpečné příznaky, které daný lék má.

Farmaceutický průmysl však nespí, stále vyvíjí lepší a lepší léky a jakmile je první lék odsouván do pozadí, přichází na trh s podobným lékem "vylepšeným" zaručeně bez vedlejší příznaků. Již tady máme nový lék další nové generace! Je bezpečný!

Bohužel tento proces se neustále opakuje. Nemůže to být jinak, protože každý syntetický lék je nepřirozený. Pouze zmírňuje dané příznaky, je užitečný, samozřejmě, odstraní např. bolest, ale jen dočasně. Protože nebyla odstraněna příčina, potíže se projevují dále.

Reklama

V celostní medicíně si říkáme, kdyby tak byly peníze věnované do vývoje léků, které jen potlačují následky, věnovány do prevence, osvěty, do přírodních prostředků, do vývoje a zkoumání homeopatie či jiných neinvazivních léčebných metod.

Autor: MUDr. Pavel Šácha
Zdroj: server Centrum celostní medicíny -www.celostnimedicina.cz

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Po, 12. 3. 2007 - 16:03)
Vy pane Šácho byste mel asi radeji hlavne vratit diplom, pokud ho jeste mate. Ve vasem clanku na vasich strankach pletete dohromady insulin a inulin, tady se zase opirate do vyvoje novych leku. Kterym stejne nerozumite. Co kdybyste si radeji neco precetl treba?
Roman (Pá, 29. 6. 2007 - 16:06)
Článek Mudr.Šáchy je pravdivý, ale je jasné, že to výrobci farmak, dezinformovaní pacienti, či finančně zainteresovaní lékaři nemohou takto naplno přiznat. Nejvíc mě tento byznys děsí v souvislosti s hormonální antikoncepcí... Tam je situace asi nejpovážlivější. Lži+prachy+další lži+další prachy...
A máme to tady (Čt, 13. 1. 2011 - 17:01)
Zhruba 65% lidí ve vyspělých zemích se denně láduje chemickými léky, které přinášejí víc škody než užitku. S ohledem na lékařské tajemství se to nikdy nedozvíte, kdo co bere a přitom vzhledem k vedlejším účinkům by tito lidé neměli pracovat ve vedoucích funkcích nebo řídit auta. Dlouhodobé užívání prášků má škodlivější účinky než požívání alkoholu.
Vilda (Pá, 8. 4. 2011 - 11:04)
Dioxinová víla,dealerský ramiprilový vrah,MUDr.Maria Quispeová-Sotová,která Vám bude léčit 120/80 a běda pokud budete mít kecy.Vnutí Vám do úst skleničku s vodou,málo pijete a vy se budete divit.Za hodinu bolesti u srdce,za 48 hodin 191/113,třesavka.Stih jsem natočit snížení na 170.Bylo to v neděli 21.11.2010 večer,doma jsem byl v pohodě se synem.Být to v noci,nežiju.U pl 19.11.2010.Rok,co se léčím Argininem,stabilně 120/80,viz video OMRONU.Později jsem zjistil,po česneku tachykardie,mozkovou mlhu,ztrátu imunity(bolesti zubů),lehké nohy a stále bolesti u srdce.Před otravou jsem bral i dvě paličky.Bez problémů.Léčil jsem si poškozenou paměť,díky MUDr.Dlouhé a MUDr.Pokorné.První mě posílala s 170/115 na psychiatrii,druhá mi dokázala snížit kr.tlak na kouzelných 170/100.Dva roky.Po česneku naprosto zdravý(mimo poškozennou paměť,závratě a bolesti hlavy po ťech Mengelách,to se ale po česneku a argininu zlepšovalo)zmizela únava,hemoroidy,pálení žáhy a další.Teď je to naopak.Řek jsem PL,že ho beru lopaty,myslela,že si jím snížuji kr.tlak.Ten si snižuji na 120/80 Argininem.Více(zvukové nahrávky dealerského vraha,doktory zfalšované vyšetření,videa OMRONU)na stahuj,ulož to Rapidshare,Vipfile pod NWO,lékaři,syndrom bílého pláště.Zdraví vás Českej Juščenko.
Tom (Po, 25. 4. 2011 - 07:04)
Kdyby byla pravda,že nové léky jsou pořád účinější víc a víc,žádné nemoci už by nemohli snad ani být. Takhle mě to vede jen k jednomu...kšef a prachy i kdyby se nové nemoci a epidemie měli vymyslet či dokonce uměle vytvořit,aby byl u lidí strach a lépe se prodávalo. Nemohu si pomoci,ale tak to prostě vidím kolem sebe.
! (Po, 25. 4. 2011 - 20:04)
Nové léky neléčí, ale zmírňují potíže. Kdyby nemoc vyléčily, ztratili by kšeft výrobci léčiv i doktoři, kteří je předepisují.
to snad ani ne… (Pá, 9. 9. 2011 - 23:09)
jak jsou lidi blbí a budou si dobrovolně ničit zdraví pokoutně nakoupenými a šíleně předraženými léky!!! Za blbost se sice platí, ale až takhle? Zdravím, poražmo životem?
Každopádně web je již na můj popud monitorován policií a dohledat aktéry zas nebude tak nesnadné, jak si myslí...:-P
! (Po, 30. 1. 2012 - 08:01)
Vývoj nových léků směřuje k tomu, aby potíže pacienta zmenšovaly, ale úplně nevyléčily. Vyléčený pacient je pro farmaceutické firmy bezcený. V opačném případě si pacient léky musí koupit zase a to je, oč tu běží.
lékárník (Po, 13. 8. 2012 - 15:08)
Hypnogen = Zolpidem = Stilnox. Stejná účinná látka pod různými názvy.
Hypnogen = Stilnox (Ne, 14. 7. 2013 - 00:07)
Za cca 150 Kč napíše každý praktický lékař, hradí pacient.
smrt psychiatrum (So, 27. 7. 2013 - 06:07)
doktori a lekarensky prumysl je jeden z nejvetsich byznisu a projev degenerace tohodle lidstva. tak jedine pro ucel sebevrazdy, kdyz vam psychousi znici zivot.
milos smetana (Pá, 6. 9. 2013 - 16:09)
vsem doporucuji aby nic nekupovali od Palo Ondrej a jeho kumpanu,akorat jsem vyhodil 900kc a niceho jsem se nedockal.Milos
Lucie (Út, 28. 1. 2014 - 17:01)
Dobrý den,

prosím o vyplnění dotazníku k mé absolventské práci (komparace pojištění domácnosti), odpovědi jsou anonymní..

www.mojeanketa.cz/pruzkum/221122174/

zabere to minutku a moc mi to pomůže.. Děkuji :)
lucie (So, 30. 8. 2014 - 02:08)
To už opravdu musí být krize shánět takhle prášky a huntovat si dobrovolně zdraví.Když mám problém jdu k lékaři jen ten může určit co přesně by bylo nejlepší a co tolik neublíží.Kdo chce kam pomožme mu tam svět je plný podobných šílenců co se chcou zabít ale to se tady asi těžko vyřeší.Stejně jako na jiných stránkách nabízí prášky za 1000,- a na předpis stoji 300,- dříve lidi byli blbí chodili běhat unavili se prací a pod.na co jít sportovat na co se normálně unavit když můžem zobat volně prodejné zázračné pilulky na všechno.Pouštět se do podporování nelegálního prodeje a plnit kapsy sičákům-móóc chytré.Založím asi další diskusi na toto téma abych si sehnala prášky na hubnutí protože sem líná obout tenisky a zvednout zadek od pc kde sháním prášky na hubnutí nehledě na to že potřebuji do večera sehnat prášky na spaní protože i špatně spím tím jak přemýšlím jak vyprázdnit zbytečně přetékající peněženku stejně jako spousta dalších.A až budu téměř na mizině pořídím si ještě něco na deprese ať umřu pěkně klidná chudá štíhlá vyspaná ale hlavně nadopovaná...jestli ani tohle nikomu neotevře alespoň trochu oči tak mu není jak víc pomoci..
Lucie (Ne, 9. 11. 2014 - 10:11)
bože ,já mám také plno prášků doma na vyhození,ne že by procházeli ,ale proto že lékaři zkouší co by mi zabralo je toho fakt spousta, ráda bych nabídla těm kteří by léky potřebovaly ne žádným fetkám,jenže to je prý trestné ,já bych ale potrestala i jiné než ty co se snaží levně prodat to co jim nevyhovuje a nikdo jim už neproplatí to co nechali v lékárně i když jsou balení nenačatá ,je to smutný jsem samoživitelka na dlouhodobé neschopence a nechat 1200,- měsíčně v lékárně za léky které většinou nezaberou je šílené
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 18:12)
Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
:-DDD, ten chlap (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)
Přiznání bývalého...jen blábolí, aby se pomstil za vyhazov a prodal vlastní knížky... Jedeš na procenta? Nebo máš půl nákladu na skladě? :-DDD
jana (Po, 19. 1. 2015 - 08:01)
že tu beztrestně bují...Milá paní ,dnes je velmi rychlá doba a je spuosta lidí co ty léky opravdu potřebují ,pak se nedivím ,že sáhnou třeba i po těch překupnících ,ne všichni jsou podvodníci ane všichni to myslí s lidmi zle ...Lékař ,takového člověka na lék navykne a pak mu ho jednorázově odebere ..a ten člověk samožřejmně dostane abstinenční příznaky ,je to u Hypnogenu ,Neurolu ,Lexaurinu a mnoha dalších..Myslim ,že každý zvolí radši menší zlo než je detox tady v našich podmínkách ti lidé co ještě i stemi léky dříve fungovaly po detoxu jsou z nich vetšinou už jen trosky to je tím jak funguje naše zdravotnictví Doktoři vás navyknou ,ale pak už jste pro ně jen pitomej feták, kterej muže klidně chcípnout nepřála by jsem Vám zažít jak s lidmi jednají například v Bohnicích!!!To už je asi lepší dožít si s tou svou závislostí..bohužel žádné kvalitní odvykací zařízení u nás není ,jen vám ještě přidají!!!
Reklama