Reklama

Krátkozrakost léčená Čchi-Kungem

Počet mladých lidí trpících krátkozrakostí je šokující. Krátkozrakost se stala jedním z největších problémů moderní společnosti. V Číně se ve všech školách snažili zlepšit osvětlení a rozmístit lépe lavice a židle ve třídách, avšak problém krátkozrakostí se tím nezlepšil. Čím jsou žáci starší, tím hůře vidí. Přes 70 procent čínských středoškoláků je krátkozrakých.

V posledních letech se v Číně opakovaně pokoušeli krátkozrakostí zabránit - propagovala se oční cvičení, používala se akupunkturní léčba a dokonce magnetické optické brýle. Ve srovnání s těmito metodami však Čchi­Kung dosáhl daleko lepších výsledků.

V Číně se vyšetřují oči pomocí malé kartičky se symboly, jež mají velikost od 0,1 do 1,5 cm. Ekvivalentem 20/20 je 1,0; hodnota 0,1 znamená extrémní krátkozrakost a 1,5 extrémní dalekozrakost.

Využití Čchi-Kungu k léčbě krátkozrakosti bylo testováno v základních školách. Například jedné žačce byla naměřena hodnota 0,1. Po měsíci cvičení Čchi-Kungu se jí levé oko zlepšilo na hodnotu 0,5 a pravé oko na hodnotu 0,7. V jedné střední škole si 29 studentů zlepšilo zrak z 10 na 30 procent ostrosti v čínském měřítku. Mezi našimi cvičenci si většina lidí středního věku, kteří trpěli krátkozrakostí přes dvacet let, zlepšila zrak o jednu až dvě dioptrie.

Jak Čchi-Kung dosahuje tohoto zlepšení zraku? Především je celkem zřejmé, že většina lidí trpících krátkozrakostí má i slabou konstituci. Z tohoto důvodu nemají dostatečné množství krve potřebné k výživě očí. Čchi­Kung je řadou cvičení, která mají postit fyzickou kondici, zlepšit krevní oběh a vyživování mozku a tišit všechny rušivé psychické vlivy. Může-li tedy Čchi-Kung zlepšit zdraví člověka, může tudíž zlepšit i jeho zrak.

Reklama

Podle teorií tradiční čínské medicíny mohou problémy s očima vyvolat i onemocnění některých tělesných orgánů. "Veškerá energie z tělesných orgánů se vlévá do očí!" Léčba pomocí Čchi-Kungu posiluje krev a energii, vysílá ji do očí a tím je masíruje. A tak se říká: "Jsou-li oči posíleny, mohou dobře vidět!"

Zdroj: Čchi-kung - Gao Yun - Pragma

Reklama

Komentáře

Marian Kechlibar (Út, 23. 10. 2001 - 13:10)
Jestli náhodou ta krátkozrakost nebude způsobena věčným hleděním do obrazovky než teoriemi čínské medicíny, které na rozdíl od jejích praktických výsledků byly moderní medicínou vždy považovány za bajky (asi jako teorie evropské středověké pseudomedicíny o škodlivých výparech působících mor a o "nerovnováze tekutin" coby příčině všech možných potíží) ...
A dovolte mi, abych se zasmál tvrzení o souvislosti tělesné konstituce a krátkozrakosti. Sám jsem vybaven -9 dioptriemi (víceméně geneticky), ačkoliv stejně tak geneticky pocházím z rodu chlapisek, kteří byli schopni uvléci na rameni menší strom - a mně samému teď brání v podobné fyzičce jenom to, že s takto velkou krátkozrakostí si netroufám zvedat těžká břemena. Když proberu lidi, které znám, a kteří jsou postiženi těžkou či střední krátkozrakostí, nápadná část z nich jsou fyzické "vazby".
Radovan Vrba (St, 30. 10. 2019 - 15:10)
a jakého věku se chlapiska vašeho rodu dožívali a dožívají?
Petr (Út, 23. 10. 2001 - 17:10)
Co třeba nejaký kontakt nebo odkaz na stránky o Čchi-Kung?
Tomáš (St, 24. 10. 2001 - 23:10)
Stránky o čchi-kungu jsou např. http://chikung.misto.cz/_MAIL_/
http://www.paru.cas.cz/sangha/telocvik.htm
http://www.tai-chi.gts.cz/about_us/aktivity/aktivity.htm

Kurzy na zlepšení zraku vede Mistr Nikola Luka
Sdružení Dao, K. Mikušová, V křovinách 18
14700 Praha 4 - Braník

Docházkové kurzy v Praze
Info: K. Mikušová 0604/103458
Kurzy ve Strakonicích.
Info: S.Hubač 0342/393447
Jenda (Pá, 14. 12. 2001 - 00:12)
Nejúčinější prevenci před krátkozrakostí školáků bych viděl v zákazu elaborátů a podobných peachovin. Celou noc budu kreslit grafy a už na to vůbec nevidím.
Jenda podruhé (Pá, 14. 12. 2001 - 00:12)
Jo a abych u toho neusnul, začal jsem kouřit...
EL (Ne, 3. 12. 2006 - 09:12)
Co to jsou magneticke opticke bryle? Jo jeden muj znamej taky zblbnul do nejakyho cviceni oci, cvicil a cvicil, zlepsil si oci o cca 1 dioptrii max. a nejak nebyl schopen pochopit,ze oci se v jeho veku ( dost starej) taky meneji..pak zacal pronaset hovadiny typu, ze kdyby vsichni cvicili, tak nikdo nemusi mit bryle!!! Fakt nepochopil ze 5 dioptrii nikdo neodcvici. No ted uz asi pronasi takove ty blbosti, ze kdo spatne vidi, tak vlastne nechce videt atd....z cehoz plyne, ze zhloupnout muze absolutne kazdy!!! No zabavny na tom jeste je to, ze z pritazlivyho chlapa se zmenil timahle virama v takovyho divnyho cloveka....jak kdyby seschnul..
Eva (St, 12. 5. 2010 - 03:05)
Co to jsou magneticke opticke...pro EL:
já třeba věřím že to takhle chodí.. že stav těla prostě odráží duševní stav - to mi přijde absolutně logické. Duše a tělo je přece jeden celek. Jasně že každý člověk chce vidět, ale ve skutečnosti mu např. u krátkozrakosti svým způsobem vyhovuje uzavření se do svého vlastního světa - teď mluvím z vlastní zkušenosti:) no a to tělo mu to tedy umožní, aby se "cítil dobře".
Oči se sice s věkem mění ale ne u všech dojde ke zhoršení zraku.
Se cvičením zatím zkušenosti nemám ale dala bych ruku do ohně za to, že když člověk začne pracovat na své psychice a pochopí, co teda vlastně nechce vidět, oči se mu opravdu spraví.
P.S.: seschlá si nepřipadám;)
Blanka (So, 21. 2. 2015 - 21:02)
Co to jsou magneticke opticke...Možná je to pro Váš obzor neuchopitelné a nepochopitelné, ale mám kolem sebe pár lidí, kteří mají potíže se sluchem, které primárně vycházení z mentálního a psychického nastavení. Jsou to osobnosti, které určité skutečnosti potlačují a nechtějí slyšet. Tělo je geniální systém, který velmi reaguje na to, co mu mentálně předložíte. Stačí slova, ale i myšlenky. Ale odhaduji že většina lidí toto nikdy nepřipustí,on by se jim totiž totálně zhroutil jejich vlastní vesmír, jejich jistoty a dogma.
eva (So, 21. 2. 2015 - 21:02)
Možná je to pro Váš obzor...Blanko víte co je potíž jak to udělat abychom viděli slyšeli atd i když si to připustíme myslím co jsme dělali špatně a tak jak to prolomit a začít slyšet a vidět nemáte k tomu něco??
výše pán ve starším příspěvku píše že jako ve starším věku je to blbost ale s tím úplně nesouhlasím znám plno lidí požehnaného věku a brýle nemají ani na blízko ani na dálku
a pak ještě něco když vezmu že se říká že něco člověk nechce vidět tak jako jo připouštím někdy spíš že už se na něco nemůže dívat ale jak je možné že někteří
něco evidentně "nevidí" přehlížejí atd až to do očí bije! a přesto vidí jasně????

Blanka (Ne, 22. 2. 2015 - 10:02)
Blanko víte co je potíž...ano, tohle je velké téma a souvisí s osobním nastavením každého člověka a jeho ochotou si rozšiřovat vědomí. Ono je těžké tady v pár větách dát nějakou univerzální radu, řešení je v dlouhodobé cestě a transformaci sebe sama. Mě k tomu přivedla velká osobní krize, kdy jsem poznala, jak moc jsme omezení ve svých představách, jak se pereme o to co je správné a co ne…. a přitom je vše jen iluze, Matrix. Veškerou realitu si tvoříme jen my sami. Náš rozum, chcete- li Ego, filtruje to, co je pro něj přijatelné a co ne. Rozum nám formuje systém, výchova, naše rozhodování…. Tedy jen my sami můžeme se svým rozumem pracovat, to za nás nikdo neudělá, tedy je to vlastně jednoduché, že? Problémem je, že člověk se často se svým rozumem ztotožňuje, přitom si vlastně můžeme představit jen software v počítači, na který jen nahráváme data a podle toho se ten počítač nějak chová- plní nějaké funkce. Pokud někdo něco evidentně nevidí- neslyší, jeho rozum zkrátka filtruje to, co je v souladu s jeho osobností, s jeho názory. Připustit že svět je jiný, než za jaký ho pokládám, je totiž velmi ohrožující. Raději budu v ulitě své nevědomosti, ale v bezpečí…. A jak to udělat? Ztišit se…ponořit se sám do sebe, naučit se pouze pozorovat. Bez soudů, hodnocení, posuzování. Naučit se pozorovat, co vše rozum vytváří. Dívat se na svůj život a emoce jaksi seshora. Výborný je pobyt ve tmě. O tomto spousta lidí prohlásí, že by to nepřežili…Proč asi? Dále je důležité naučit se přijímat. A to vše- i věci, které mě ohrožují. Smrt třeba…. A také naučit se odpouštět a to především sama sobě. Ale víte- tohle je opravdu téma na dlouhé hovory ?
Shogun (Ne, 22. 2. 2015 - 14:02)
ano, tohle je velké téma a...Ty se hlavně nauč rozlišovat člověka a stroj. Asi jsi pod silným vlivem nějakýho technokrata. "Nastavení" si můžeš naklikat v menu počítače, člověk žádný "nastavení" nemá. Tomu, co má člověk, se říká například rozpoložení, názory, podvědomí... hlavně proboha ne "nastavení." Tenhle patvar nás naučili politici, kteří takovou představu chtějí. Že člověk, společnost má nastavení a oni ho můžou měnit v menu podle své vůle.

Podobně s tim Matrixem. Tak si to možná představujou fanatici od počítačů. Naštěstí žádnej Matrix není. Možná jsi chtěla říct, že mysl ovládá tělo, že mentální svět je základnější než ten fyzickej, kterej je z něj odvozenej. Já vím jen tolik, že svět se dá chápat mnoha způsoby a že to, co nám nabízí věda a technika, zdaleka není jediná a nejlepší cesta k pravdě a ke štěstí.
Dalibor (Ne, 22. 2. 2015 - 14:02)
ano, tohle je velké téma a...Blanko v tomto máte určitě pravdu,hlavně v tom nastavení.Je jen obrovská škoda,že většina lidí toto nechápe a nikdy nepochopí díky velmi omezenému myšlení a neochoty se učit.
Blanka (Ne, 22. 2. 2015 - 15:02)
Ty se hlavně nauč...Tvůj příspěvek mě hodně pobavil.... nejsem pod vlivem vůbec nikoho a technicky nepřemýšlím, není mi to blízké. Raději sleduji dokonalé nastavení v přirozeném, přírodním světě. Ale takhle přesně vznikají rozpory mezi lidmi- soudím druhého podle mého nastavení. Na tom slově i na tom principu si z dovolením setrvám. Pobuřuje nás jen to, to se nás samotných osobně dotýká a co nám druhý člověk odráží. A taky to, co nechápu. Možná dobrá chvíle se zamyslet, proč ti tohle slovo tak vadí a co tím potlačuješ. Jak napsal Dalibor- problém je v omezeném myšlení. A to nemyslím nijak zle, takže si to nemusíš brát osobně.
Shogun (Ne, 22. 2. 2015 - 16:02)
Tvůj příspěvek mě hodně...Nemohl jsem udělat víc než tě zkusit popostrčit. Pravdou zůstává, že výraz "nastavení" používaj lidi snadno ovlivnitelný, lidi přetechnizovaně uvažující. Ano, pobuřuje mě to, protože člověk je něco trochu víc než systém nezávislých páček. Ještě před 15 lety by tohle přiblblý, ale dnes už zpolitizovaný slovní spojení nikdo nepoužil. Že jsi tvrdohlavá a přehnaně sebevědomá, to vidím. Občas je lepší ustoupit a poučit se, než trvat na něčem, co odkrývá tvoje vlastní slabiny.
Blanka (Ne, 22. 2. 2015 - 16:02)
Nemohl jsem udělat víc než...Myslím že bychom se v mnoha náhledech shodli, a taky myslím že tomuto slovu přikládáš příliš velký význam. Nevím kdo ho používá a kdo ne, a je mi to celkem jedno. Pro mě osobně vystihuje to, co tím chci říct. Tedy to, že většina lidí se nedokáže vymanit ze svých programů, které znemožňují dohlédnout podstatu věci. A ani si to neuvědomují. Původní téma byla ztráta- zhoršení sluchu či zraku na základě těchto programů. Psala jsem že mám v okolí takové lidi. A jejich "nastavení" vidím dobře.
eva (Ne, 22. 2. 2015 - 16:02)
Tvůj příspěvek mě hodně... říkáte..Pobuřuje nás jen to, to se nás samotných osobně dotýká a co nám druhý člověk odráží.

Co byste řekla k tomu že chci například s někým dobře vycházet,ale ta osoba to nikdy nevydrží nejdřív je milá nebo se o to snaží ale nakonec vždy řekne něco čím někoho zraní,poníží,ztrapní...dělá to i jiným.
Znamená to snad že odráží jací jsme my sami?ti ztrapnění?
já mám spíš problém ji zranit taky..vrátit jí to tedy a přejdu to,samozřejmě bych ale nejradši řekla přinejmenším proč to děláš?

Blanka (Ne, 22. 2. 2015 - 16:02)
Nemohl jsem udělat víc než.....a ještě dodatek- opět se směji tvému soudu, že jsem přehnaně sebevědomá. Je pro mě zvláštní, že stále existují lidé- a asi vždy existovat budou- kteří z pár vět přesně ví, jaký je člověk. Dej si na to pozor, nejde o mě, ale v osobním životě to může nadělat pěknou paseku.
eva (Ne, 22. 2. 2015 - 17:02)
ano, tohle je velké téma a...promiňte asi jsem to dobře nepochopila jak je možné že někdo si např.neuvědomuje a "nevidí" že někomu např.ubližuje a přesto vidí jasně
a druhý který si to uvědomil,nebo naopak je takový jak říkáte jen pozoruje nesoudí atd přesto vidí špatně
není to opravdu tím že se na něco nemůže dívat jeho povaha různé krutosti aj nesnese?
Blanka (Ne, 22. 2. 2015 - 17:02)
říkáte..Pobuřuje nás...Evi, ale vy nejste zodpovědná za ničí chování. Proč řešíte jak se kdo chová? Pokud chcete být k někomu milá, tak buďte. Ale nic neočekávejte. Nečekejte, že vám bude někdo oplácet vaše chování. Je to její cesta, její boj. Ne váš. Váš boj je pouze to, že to řešíte a zanášíme si mozek spoustou myšlenek, které vám k ničemu nejsou. Proč to dělá, to se nejspíš nedozvíte. Opět jsme u těch programů.... Třeba si potřebuje zvýšit sebevědomí, třeba si neváží sama sebe, nemá se ráda, někdo jí hodně ublížil... na tom nezáleží. Nemusíte na její chování nijak reagovat, ani jí oplácet. Tím jen ubližujete sama sobě. To, co vám odráží je právě tato vaše neschopnost nevytvářet problém tam, kde není. Což je bohužel skoro základní lidská vlastnost. Ale když si to pojmenujeme a jsme schopni to pozorovat- máme napůl vyhráno.
eva (Ne, 22. 2. 2015 - 17:02)
Evi, ale vy nejste...já vám rozumím a díky že mi radíte,jenže co s tím pocitem že si připadám jako blbec? nebo vztekem?ani nevím zároveň mě to mrzí,i když dělá to před jinými a vidím že lidé reagují mlčky koukají po sobě a pak mi třeba řeknou ona je fakt hrozná
nikdo neřekne že tím že stále někoho shazuje si nepomůže,ani nevidí že už se jí lidi vyhýbají ani že to je kvůli tomu,chvíli je hrozně sebevědomá a chvíli se lituje co musí vše zvládat jaký je chudák(je to ale jen to co dělá sama od sebe a jen pro sebe)
víte myslím tím když třeba řekne..to jsi tak hloupá že to neumíš? no jde hlavně o tón jakým mluví,mám to stále ignorovat?
Shogun (Ne, 22. 2. 2015 - 19:02)
..a ještě dodatek- opět se...Prej "dej si na to pozor" - no vidíš, jenom jsi mi to potvrdila :)

Nic, popojedem... je tu někdo, kdo si sám vyléčil oči či-kungem? Nebo jinou alternativní metodou? Nebo aspoň přímo slyšel od kamaráda, že si je vyléčil?
Blanka (Po, 23. 2. 2015 - 10:02)
Prej "dej si na to...Píšu jen to, co jsem v životě sama zažila. A trefuji se tím i do sebe, ale přeber si to jak chceš, myslím že tady na tom celkem nezáleží.
Blanka (Po, 23. 2. 2015 - 10:02)
Prej "dej si na to...Evi, tohle je opravdu na dlouhé debaty a myslím že i roky práce. Každá další odpověď vyvolává další otázku a na to tady ani není prostor. Nechci to tu zahlcovat komentáři, které sem nepatří. Držím vám palce :-)
halo (So, 13. 6. 2015 - 21:06)
co teda nevidim...jedna osoba mě občas shazuje (i jiné) jak mám reagovat?
Ivan (Ne, 14. 6. 2015 - 08:06)
Řeknu to tak,chikungu a taichi se venuji 30let, a měl jsem to štěstí, že jsem mohl studovat u tradičního čínského mistra individuální výukou.Chikung, dokáže léčit, či aspoň pozitivně ovlivnit téměř vše. Ovšem, dnes je tolik lidí co to učí,a většina prošla rychlokurzy a vydávají se za mistry. Osobně znám v republice jen pár lidí, kteří to opravdu umí. Ostatní je jen hra, jako u jógy atp.ohledně oči, se dá něco ovlivnit, ale je to individuální, záleží čím je to způsobeno, v jakém rozsahu atd. Je to běžná dlouho trať. Jsou případy, kdy se lidi dostali z problémů, kdy lékaři nevěřili. Znám to z vlastní zkušenosti, že chikung v určitých případech funguje až překvapivě. Chce to dobrého učitele, trpělivost, a každý den aspoň chvilku cvičit. Výsledek nepřijde za týden.tak pozor na podvodníky.
Petra (Ne, 14. 6. 2015 - 09:06)
Řeknu to tak,chikungu a...To máš pravdu. Všichni si na něco hrajou. A učíš?
halo (Ne, 14. 6. 2015 - 13:06)
Je nějaký mistr v Praze nebo nejbližším okolí?? Vím čim to začalo kdysi na mě bývalý zaútočil nožem a ohrožoval díťě...za cca 2 dny jsem začala vidět rozostřeně to nemůže být nähoda....chtěla bych vidět jasně...mám šanci přirozenou cestou??? Děkuji
? (Ne, 14. 6. 2015 - 13:06)
Četla jsem že z psychického šoku opravdu někdo může přestat dobře vidět psal to dokonce doktor.
Ivan (Ne, 14. 6. 2015 - 16:06)
To máš pravdu. Všichni si...Ano učím. Mám několik žáků, co mi čas dovolí. Učím tradičně. Žádné rychlokurzy :-)
Ivan (Ne, 14. 6. 2015 - 16:06)
Je nějaký mistr v Praze...Ahoj, ano je v Praze. Čínský tradiční lékař, mistr. Znám ho léta. Na netu najdeš kontakt. Jmenuje se DUFUKUN. Snad ti pomůže s tímto problémem. Musíš se domluvit, jestli toto také dělá. Ale myslím si, že ano. Pokud to není vrozené či fyzicky poškozeno. Ale to ti řekne. ;-)
halo (Ne, 14. 6. 2015 - 18:06)
Ahoj, ano je v Praze....Moc děkuji za odpověď zkusím se podívat....už jsem zkoušela cviky očí apod.a zlepšilo se to tak o půlku ale pak zas horší pomůcku jsem potřebovala v práci, myslim že mám v sobě pořád ten strach ....cítím to a neumím se uvolnit od toho.
Reklama