Kdy a jak podporovat cévní systém

O podpoře cévního systému byste měli začít uvažovat, pokud máte sklon následujícím potížím: rozšířené, praskající žilky, křečové žíly, hemoroidy, studené a těžké končetiny, bledá, špatně prokrvená kůže, otoky končetin. Existuje mnoho bylin a přírodních látek, které mohou pomoci uchovat zdravé cévy.

Komplex borůvky a kaštan koňský je unikátní směs přírodních látek pro cévy a krevní oběh 

Tento doplněk stravy od firmy Solgar obsahuje bromelain, kaštan koňský, extrakt z borůvky, rutin, extrakt z hroznového semene, extrakt z řebříčku, lípy, gotu kolu (pupečník asijský), hloh a kajenský pepř. Tyto byliny užívané dohromady ve formě komplexu se vzájemně doplňují a zesilují svůj úřinek. Tento unikátní komplex má antioxidační účinky a pomáhá uchovat zdraví kardiovaskulárního systému. 

Komplex borůvky a kaštan koňský obsahuje následující látky a byliny: 

Bromelain: Výzkum ukázal, že bromelin inhibuje zánět a usnadňuje hojení zranění. Díky jeho rychlému účinku je obzvlášť vhodný na krátkodobé záněty. 

Extrakt z kaštanu koňského (Aesculus hippocastanum) Kaštan koňský snižuje křehkost kapilár, což potenciálně může vést ke zmírňování otoku dolních končetin. Kaštan koňský vykazuje schopnost zvyšovat kontraktilní potenciál elastických vláken v cévách, což vede k lepšímu krevnímu oběhu v dolních končetinách. 

Rutin: Výzkumy naznačují, že rutin může podporovat zpevňování kapilár. Může pomáhat zlepšovat elasticitu cév, a tudíž podporovat regulaci krevního tlaku. Má se za to, že rutin podporuje normální krevní srážlivost. Rutin může podporovat zmenšování zánětů. 

Extrakt z borůvky: Antokyanosidy v borůvkách působí na snižování propustnosti cév a redistribuci krevního oběhu. 

Extrakt z hroznového semene: je zdrojem oligomerních proantokyanidinů (OPC) – směsi flavonoidů, které mají antioxidační účinek, vážou se na kolagen a udržují nebo obnovují jeho flexibilitu a celistvost, jež jsou důležité pro strukturu a funkci pokožky, kostí, cév a svalových buněk. 

Extrakt zřebříčku (Achillea millefolium): Má se za to, že řebříček inhibuje zánětlivou reakci. 

Výtažek zlípy (Tilia spp.): Zředuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angině pectoris a infarktu myokardu a mrtvici. 

Extrakt z gotu kola ((Centella asiatica -pupečník asijský): Studie ukázaly účinné působení na křečové žíly a žilní nedostatečnost zlepšováním struktury pojivové tkáně. 

Extrakt z hlohu (Crataegus oxyacantha): Působí příznivě na oběhový systém, má vazodilatační a protizánětlivé účinky, užívá se při hypertenzi i angině pectoris. 

Kajenský pepř (Capsicum annuum): reguluje průtok krve a posiluje srdce, tepny a kapiláry díky svým stimulačním účinkům na oběhový systém. 

Vhodné podpůrné užití potravinového doplňku Komplex kaštan koňský a borůvky: 

 • Cévní poruchy (např. křečové žíly, zánět žil, hemoroidy) 

 • Otoky 

 • Studené končetiny 

 • Poruchy prokrvení 

 • Rozšířené žilky 

 • „Těžké“ nohy 

 • Podpora srdce 

UPOZORNĚNÍ: Tento komplex je kontraindikován při antikoagulační léčbě či při léčbě acylpyrinem. Opatrnost je třeba při užívání léčiv proti vysokému krevnímu tlaku, srdečních glykosidů a látek tlumících centrální nervový systém. V takovém případě se poraďte se svým lékařem. 

Tento komplex můžete zakoupit na: https://www.vitaminysolgar.cz/solgar-komplex-boruvky-a-kastan-konsky-60-cps/

 

Zdroj: Solgar.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Prosím,pokud píšete pro normální lidi,tak se nevyjadřujte odborně ! Na vážnosti to nepřidá.

  Bře 10, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama