Jak pečovat o krvácející dásně

Pokud dásně krvácejí často, může se jednat o první příznak zánětu dásní, první varovný signál o jejich špatném stavu a hrozbě parodontózy. Příčinou vzniku zánětu je nahromadění zubního povlaku, který se v ústech hned po vyčištění zubů začne usazovat na zubech, výplních, korunkách i snímatelných náhradách.

Zubní povlak je bělavá hmota, která obsahuje velké množství bakterií. Ty produkují toxiny, které dráždí dásně a další tkáně v ústech. Před tímto jejich útokem organismus brání imunitní systém, a proto vzniká zánětlivá reakce.

Zánět dásní přitom může přetrvávat řadu let, a pokud není včas a úspěšně léčen, proniká stále hlouběji do zubního lůžka, kde ničí jemné vazivo ukotvující zuby v čelisti a nakonec i samotnou kost. Ve svém vrcholném stadiu končí vypadáváním jinak zdravých zubů.

Pokud chcete podobným problémům předejít, je důležitá prevence. Ta spočívá v důsledném odstraňování hlavní příčiny potíží - zubního povlaku. Odstraňujeme ho zubním kartáčkem, nití či mezizubním kartáčkem. Důležitá je také správně zvolená pasta.

“Vyplatí se znát dobrou techniku čištění, používat kvalitní, spíše jemnější zubní kartáčky a účinné zubní pasty, nejlépe s obsahem bylin, které brzdí krvácení,“ RNDr. Eva Holubová, odborná ředitelka ze společnosti Naturprodukt CZ.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Krvácení dásní
  Krvácení dásní (anonym)

  Odzkoušenu mám živou vodu. Nejen na krvácení dásní.

  Bře 03, 2014
 • Obrázek uživatele sd
  sd (anonym)

  Mně proti parodontóze pomohlo jednoznačně MMS. Používám denně roztok chlordioxidu ve vodě, kterému se teď říká CDS, místo ústní vody. Ze začátku jsem pár dní cítil po vypláchnutí slabounké pálení dásní v okolí zubů, pak se vše urovnalo a krvácení se naprosto ztratilo. Po vyčištění zubů kartáčkem a mezizubním kartáčkem vypláchnu ústa 0,5 deci CDS v koncentraci tak, aby to ještě nepálilo (10 ml CDS v koncentraci asi 1500 ppm naředím na 50 ml) hlavně v krku a pak CDS spolknu. Parodontóza je pryč a už skoro dva roky nevím co je to nachlazení, rýma, bolení v krku a podobně. http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36

  Bře 04, 2014
 • Obrázek uživatele sd
  sd (anonym)

  Mně proti parodontóze...Tady je popis mého způsobu výroby CDS http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125085#p125085

  Bře 04, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama