Imunita a její posilnění přírodními prostředky

V podzimním a zimním období opět začíná hrozit nachlazení a chřipka. Zejména, pokud dochází k velkým teplotním výkyvům, což se v poslední době děje velmi často. Virům a bakteriím se daří při každém oteplení.

Imunitní sytém můžeme posilnit zdravou stravou, otužováním a bezpečnými přírodními prostředky bez vedlejších účinků.

Pokud má někdo imunitu dlouhodobě oslabenou, je nejvhodnější vitamínové prostředky a bylinky střídat. Většinou je to účinnější než pokud dlouhodobě užíváme jeden a ten samý preparát.

Česnek

Lze ho konzumovat v syrové podobě. Jde o velmi účinné přírodní antibiotikum. Bohužel konzumace dělá potíže některým lidem s oslabeným žlučníkem. Též zápach česneku není každému po vůni. Možnou alternativou jsou potravinové doplňky s redukovaným zápachem. Česnek navíc pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Šťáva z celých listů aloe vera

Má silné protibakteriální, protivirové a protikvasinkové účinky. Velmi účinně upravuje trávení a společně s acidophilem upravuje střevní mikroflóru, což je základ pro celkovou imunitu organismu. Pokud je střevní mikroflóra narušena a člověk trpí candidózou, je snížená celková imunita organismu a dochází k opakování infekcí horních cest dýchacích, zánětů nosních dutin, angín, zánětů středního uchaí?

Vitamín C

Antioxidant. Působí preventivně proti nachlazení. Pokud na vás jsou první příznaky onemocnění, je vhodné zvýšit dávku na 3 g denně. Ester - C je nová forma vitamínu C, která nedráždí trávicí trakt a je více využita organismem.

Oregano

Další přírodní antibiotikum, které působí proti bakteriím, virům a plísním v organismu. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, kožních a střevních infekcích.

Koloidní stříbro

Přírodní antibiotikum. Lze velmi úspěšně využít při akutních infekcích i při třítýdenní kúře pro posílení imunity.

Vironal

Bioinformační bylinný přípravek, který harmonizuje dráhu plic a tlustého střeva, což má velký význam pro schopnost organismu bránit se infekcím. Při užívání tohoto přípravku k posilnění obranyschopnosti (2x-3x 6 kapek) může dojít k přechodnému zhoršení potíží či výskytu dřívějších problémů, což je tzv. reverzní ozdravná reakce. V tomto případě je třeba snížit dávkování a po několika dnech, kdy se stav upraví, opět dávku zvýšit. Při akutních ifekcích se užívahí dávky maximální (3x 9 kapek).

Olej ze žraločích jater - alkylglycerol

Posiluje imunitní systém , krvetvorbu a je prevencí před nádorovým růstem. Velmi prospěšný pro lidi s oslabenou imunitou, trpící astmatem či alergiemi.

Viraloe - ústní sprej

Směs šťávy z aloe, propolisu, výtažku z grepfruitových semínek a éterických olejů. Ochraňuje dutinu ústní před infekcí. Pomáhá při nachlazení, bolesti v krku a kašli.

Spiron

Směs éterický olejů a bioinformací ve spreji. Pomáhá dezinfikovat ovzduší doma , na pracovišti či v ordinacích. Vhodné použít zejména v období chřipkových epidemií.
V hromadných dopravních prostředcích se lze chránit nastříkáním Spironu na šálu či kapesník.
Pomáhá též při nervových vyčerpáních, bolestech hlavy a depresích.

Extrakt z Shiitake, Reishi, Maitake

Při silně oslabené imunitě, onkologických onemocněních, po chemoterapii a ozařování, jaterním onemocnění je vhodné imunitu posilovat houbami Shiitake, Reishi, Maitake .


Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (25)

 • Obrázek uživatele m
  m (anonym)

  Zkoušel někdo z vás betaglukan či imunobuster? V poslední době nějak trpím na mykózy a byli mi tyto přípravky doporučeny na zvýšení imunity.

  Zář 09, 2007
 • Obrázek uživatele ALVEO.PINKY"seznam.cz
  ALVEO.PINKY"sez... (anonym)

  Já mám výborné zkušenosti s Alveem.

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dealere bláznivej.

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele Jenifer
  Jenifer (anonym)

  Na zvýšní imunity je dobrý Lactoter, Betaglukany, Wobenzym, vit C,Zn a Se. V zimě chodit dodně ven, pobývat na horách, sportovat na čerstvém vzduchu a jíst střídmě.

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele ALVEO.PINKY"seznam.cz
  ALVEO.PINKY"sez... (anonym)

  Já nejsem dealer, ani být nemohu, protože Akuna žádné nemá!!!!

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Alveo užívám devět let (i Mastervit a Onyx Plus ),nevím co je to marodit. Kvalita a účinnost!!!

  Feb 28, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Správně Aničko, jedině kvalitní tekuté produkty, žádné chemiké bobule, či kapsle, nebo jak se těm náhražkám říká.

  Feb 28, 2009
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Zdravím všechny, mě nejlíp zabírá echinacea - kapky. http://www.aromatica.cz/bylinne-kapky/echinaceove-bylinne-kapky

  Dub 18, 2010
 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  Mně na zvýšení imunity skvěle zabral curenzym, mohu všem jen doporučit. Tři roky jsem každou zimu bojovala s chřipkou, letos mám díky curenzymu konečně pokoj

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele pozor
  pozor (anonym)

  POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Mně osobně curenzym pomohl, a vůbec mi nepřišlo, že je to „jen“ doplněk, jsme ráda, že je rostlinný a necpu do sebe chemii. A to nemluvím o tom, že Wobenzym mi způsoboval průjmy!

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele Stanislav
  Stanislav (anonym)

  Tak už jsem měl možnost tyto dva produkty porovnat a jednoznačně teda jedině Wobenzym, když už je potřeba léčby.

  Čer 22, 2010
 • Obrázek uživatele Lenička
  Lenička (anonym)

  Tak už jsem měl možnost...Doufám, že vám nerozourá střevní mikrofloru jako mně...cur enzym alespoň nemá ty bestiální vedlejší účinky

  Srp 30, 2010
 • Obrázek uživatele ¨Nezajímavější aktivita a články poslední doby
  ¨Nezajímavější ... (anonym)

  http://chlorellamrmia.blogspot.com poučné a zajímavé články a navíc řešení které neřeší jen jednu radu,ale všechny komplexně. Fakt to stojí za podívání.

  Zář 30, 2010
 • Obrázek uživatele karolína mikešová
  karolína mikešová (anonym)

  Na posílení organismu jsou dobré i sauny. Ani nejsou drahé: cca 60,- korun a jste v pohodě. více píšou na www.zapakatel.cz

  Lis 19, 2010
 • Obrázek uživatele jája
  jája (anonym)

  Prosím, nemohl byste mi...Můj přítel měl dlouhodobě akné na tváři.Nic nepomáhalo až jsme vyzkoušeli Kittlovu mast.Obsahuje síru,během týdne se začalo akné ztrácet. Stojí kolem 200 kč a objednají vám ji i v lékárně.

  Led 23, 2013
 • Obrázek uživatele Dara
  Dara (anonym)

  Na posílení organismu jsou...Saunu mám ráda, zvlášť teď v zimě, je to jediné kde se pořádně prohřeju a otužím zároveň, kromě sauny mi pomáhá na imunitu a hlavně při nemoci a užívání antobiotik laktobacily imunit.

  Feb 14, 2013
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Sauno ráda nemám vůbec! Pro mě nejlepší PreveMax. Užívám ho ted, když už je takové škaredé počasí a zatím se držím. Manžel byl nedávno nemocný, vzal si ho a už duhý den mui bylo o mnoho lépe.

  Zář 14, 2013
 • Obrázek uživatele Sandra
  Sandra (anonym)

  Já se teda snažím tu imunitu posilovat hlavně přírodními prostředky, ale hlavně sama u sebe, spousta lidí si myslí, že když se dál poženou jako fretky a k tomu budou polykat zázračně drahé vitamíny, všechno bude ok, ale ono samozřejmě nebude. Doporučuju každému, aby nejprve začal u sebe, změnil svůj styl a přístup k života (myslím, že není nutné říkat jak, protože každý, kdo dělá něco špatně, o tom většinou moc dobře ví) a na posílení imunity zkusit raději mnohem šetrnější probiotika, která jsou též na přírodní bázi. Určitě je lepší jíst klidně půl roku biopron forte než třeba jen měsíc do sebe cpát ty chemické cosi..

  Čer 27, 2014
 • Obrázek uživatele šárka
  šárka (anonym)

  Česnek je sice fajn, ale pro lidi s citlivým žaludkem a nosem nic moc. Hlavně pokud chodíte do práce :D Takže to u mě padá. Céčko si občas beru, ale u něho nemám pocit, že by mi nějak extra pomáhalo, takže to jsem vysadila. Na radu kamarádky jsem zkusila biopron forte - probiotika a s těmi jsem spokojená. Účinek tedy nebyl ze dne na den, ale postupný a moje imunita je mnohem silnější a já tak každou chvilku nejsem nachlazená. Stačilo, když jsem potkala někoho s nachlazením a už jsem to měla jisté :/ Navíc jsem vypozorovala, že mi to pomáhá i na nafouklé břicho, které mě často trápilo

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele Saraj
  Saraj

  U nás doma sázíme na česnek, ať už přírodní nebo v kapslích z lékárny, pravidelnou konzumaci ovoce a zeleniny, vyváženou stravu a vše je ok. Dětem ještě preventivně v chřipkové sezoně kupujeme Imunilky Jankar, které mi doporučila kolegyně.

  Kvě 27, 2016
 • Obrázek uživatele Monča
  Monča (anonym)

  Pokud byste si ctela posilovani imunity ulehcit, doporucim kvalitni superpotraviny blendea supergreens a cesky prodetox - skvele a cenove dostupne vyrobky... podrobneji zde v clanku -- https://www.slimming.cz/posileni-imunity-babske-rady/

  Lis 07, 2017
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Uzotecny clanek o lecich pro podporu imunity najdete zde -- https://www.slimming.cz/leky-na-posileni-imunity/

  Pro 05, 2017
 • Obrázek uživatele Šarka
  Šarka (anonym)

  a probiotika laktobacilky pro děti a laktobacily pro dospělé z naturevia. Jsou totiž nejlepší

  Říj 28, 2020
 • Obrázek uživatele Sara
  Sara (anonym)

  probiotika jsou na posílení imunity opravdu nejlepší

  Lis 21, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama