Dámy. Příroda nabízí pomoc v klimakteriu.

Touláme se v přírodě, procházíme v parku a vnímáme uklidňující voňavost a barevnost stromů a rostlin. Vůbec nás nenapadne, že taková všední bylinka či plevel - červený jetel, obsahuje velmi cenné přírodní látky. A to cenné zejména pro ženy v přechodu (klimakterium).

Červený jetel nebo také jetel luční (Trifolium pratense L.) je známou léčivou bylinkou našich prababiček. Kdo zkusí sát z červených květu této luční bylinky, okusí sladký nektar s medovou vůni a chutí. Dlouho se sušené květy používaly pouze k úpravě chuti a vůně bylinných čajových směsí. Pozornost vědců přilákaly až výsledky analýz, které ukazovaly na obsah přírodních látek podobných ženskému hormonu estrogenu. Dnes se jim říká fytohormony (rostlinné hormony) nebo také isoflavony. Mnohé zkušenosti z praxe gynekologů potvrzují, že se jedná o látky bezpečné a i přesto dostatečně účinné.
 

Představte si, že přichází klimakterium a žádná z vás u toho nemusí být

A to i díky isoflavonům. V červeném jeteli se vyskytují zejména čtyři různé isoflavony - genistein, daidzein, biochanin A a formononetin. Z květů červeného jetele se extrahují šetrnou speciálně vyvinutou metodou.

Klimakterium, tedy přechod, představuje v životě každé ženy období přechodu z reprodukční fáze života do období reprodukčního klidu. Zjistilo se, že ženy v přechodu v Asii a Latinské Americe trpí výrazně méně typickými klimakterickými obtížemi jako jsou návaly horka, pocení, bušení srdce, únava, poruchy spánku a další. Odpovědná za tento fakt je skladba stravy bohatá na obsah isoflavonů. Výzkumný tým profesora J.C.Hubera na univerzitní klinice ve Vídni prokázal, že 84 % žen s klimakterickými potížemi popisovalo jejich omezení po užívání extraktu z červeného jetele?. Snad nejzajímavějším se zdá zjištění, že 86 % pacientek, které dříve užívaly HST (hormonální substituční léčbu), bylo spokojeno s podáváním extraktu z červeného jetele?. Příroda odhalila další tajemství, tentokrát ukryté v nenápadných květech červeného jetele. To tajemství vědci pojmenovali a pomáhá ženám v přechodu toto období prožít s pocitem plného zdraví a svěžesti.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (44)

 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Ble ble ble!Priroda mozna neco nabizi,ale nic z toho,co se prodava za drahe penize nepomaha.Kdyz si prectu slozeni tech pripravku,mohu si to koupit zvlast za par kacek.Jenze ani to nepomaha:-(

  Čer 10, 2006
 • Obrázek uživatele J
  J (anonym)

  Přidávám se. Možná nabízí, ale bohužel efekt skoro žádný. Nejsem zastáncem hormonů, ale při četbě názorů jak jsou tyto potíže překonatelné a řešitelné, se musím smát - asi to píšou muži, kteří neví, o čem to je.

  Čer 10, 2006
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Ano,i doktori co jsou vetsinou dealeri firem ktere vyrabeji tyto pripravky,jsou vetsinou muzi.Dost me pobavi,kdyz mi muz-doktor tvrdi,ze to proste zcela jiste pomaha.Asi jako kdyz mi porodnik tvrdil,ze me potize nejsou objektivni,protoze porod neboli....A to jsem jen tise vzdychala.Prechod je hnusny a mam od te doby vysoky tlak a mnoho jinych potizi.Hormony brat nemohu a tak k doktorovi ani kvuli problemum nejdu.Jen bych se zase rozcilila.Moje sousedka ma viditelne navaly od 50-ti let.Je ji 67!Stale se v tom placa,jenze dr.ji tvrdi,ze si to uz vsugerovava.No chlap..

  Čer 10, 2006
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  hlavně ne Sarapis. To je úplné vyhazování peněz. Mě postihlo klimakterium už ve 42 letech se všemi předepsanými potížemi. Co dělat? Držet se.seč to jde a věřit, že jednou bude klid.Mám vyzkoušené bylinné čaje, ale to také není napořád. A hlavně musí být správně sestavené dobrým bylinářem a užívat pravidelně a dlouhodobě. Ale která z nás na to má čas, že?Holky, držme se!

  Feb 03, 2007
 • Obrázek uživatele An.
  An. (anonym)

  Mě to postihlo ve 45 letech a zápasím s potížema už dva roky. Vyzkoušela jsem dost přírodních preparátů včetně Sarapisu a nic nezabíralo. Teď asi dva měsíce piju každý den ráno na lačno čaj z červeného jetele a zdá se, že se mi konečně zlepšila úporná nespavost a návaly horka téměř vymizely. Asi ten červený jetel opravdu pomáhá, protože jsem na dva týdny přestala čaj pít a potíže s nespavostí a návalů horka se mi vrátily. Ráda bych věděla, jestli se čaj může pít dlouhodobě každý den. V lékárně tvrdí každý něco jiného. Ten Menoflavon mě docela taky láká vyzkoušet.

  Dub 30, 2007
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Čaj z červeného jetele piju pravidelně 2 roky a jsem spokojená,zkoušela jsem nejdřív hormonální léčbu formou pilulek,ale bylo mě z toho špatně.Doporučuji čaj,chce to ale denně pít,a bohužel je teď dost drahý.

  Srp 30, 2007
 • Obrázek uživatele Alice
  Alice (anonym)

  Můžu se zeptat, kde kupujete ten čajík z červeného jetele?

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  jo prosím, taky by mě to zajímalo

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Já se potýkám s návaly už 7 let, nic mi nepomáhá a že jsem už vyzkoušela, kde co, včetně hormonů a přírodní léčby.Všechno to byly jen vyhozené peníze, musí se to prostě nějak přetrpět.

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Je to ten čaj Menofem? Nebo kupujete někde v bylinkářství usušenej jetelíček?

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Já objevila že se ten čaj z červeného jetele jmenuje MENOTEA. Teď jen kde ho koupit. Zkusit to můžu. Čaj mě už zbavil i cysty.

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Tak třeba LR cosmetic má docela dobrý přípravek v tobolkách, kde je hodně extraktu z červeného jetele, ale ta cena tam není zas tak lidová...

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Pravidelně piju čaj na potíže v klimakteriu,do kávy si dávám místo mléka sojové sušené a denně jím aspo? kousek sýra Tofu/asi třetinu denně/.Tato kombinace mně opravdu pomáhá od návalů,nutno dlouhodobě a nevynechávat.Přeji,aby vám to taky pomohlo.

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Ještě dodávám,že čaj mám od firmy Leros a je běžně v lékárnách a Menotea je k dostání ve zdravotnických potřebách,ten je dražší.

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Olina
  Olina (anonym)

  Záleží vždy jen na tom, jakou má žena nervovou soustavu.Některá ani o přechodu pomalu neví a jiná by na něj zemřela.Citlivější ženy mají těžké přechody a nic jim nepomůže.Sama o tom něco vím, procházím tím.

  Dub 22, 2008
 • Obrázek uživatele Daša
  Daša (anonym)

  Pro Janu:Prosím jak se jmenuje ten čaj z Lerosu?Dík

  Dub 23, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Menotea je na internetu od různých distributorů, cena asi kolem 70,-Kč

  Dub 23, 2008
 • Obrázek uživatele Dagmar
  Dagmar (anonym)

  Na jaře si natrhám, nasuším květy červeného jetele a každé ráno po snídani vypiju 1/4 l čaje( trochu sušeného jetele mezi prsty a spařím jej vařící vodou, nechám asi 3-5 minut odstát) a ještě teplý vypiju. Od té doby jsem úplně v pohodě. Jsem 3 roky po operaci-odstranění dělohy včetně vaječníku.

  Dub 23, 2008
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  H, tak proč nevyměníte ty své doktory?

  Zář 27, 2008
 • Obrázek uživatele Laďka
  Laďka (anonym)

  Koupila jsem si Gynex kapky, obsahují fytoestrogeny a po měsíci užívání se mi obtíže hodně zlepšily. Můžu jen doporučit. Četla jsem o nich na jednom léčitelském blogu: www.energy-nature.blog.cz

  Zář 28, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace, 7 denní kurz hubnutí zdarma, registrace na: www.snama.cz/dieta

  Led 13, 2009
 • Obrázek uživatele Doris
  Doris (anonym)

  Poradíme Vám jak zdravě,...Takže čaj Menotea? Kde to kupujete?

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Menotea - srovnání cen
  Menotea - srovn... (anonym)

  http://www.srovnanicen.cz/q/MenoTea%20bylinn%C3%BD%20menopouz%C3%A1ln%C3%AD%20%C4%8Daj%2020%20n%C3%A1l.s%C3%A1%C4%8D./?min=51

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Elvie
  Elvie (anonym)

  To jsou stejně takový pálky...

  Bře 31, 2010
 • Obrázek uživatele Bla
  Bla (anonym)

  Čaj z červeného jetele...Na loukách toho roste! A zadarmo. Jen opatrně sušit a pomalu, ve stínu. Jinak znědne.

  Srp 14, 2012
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Pomáhá výrazně odvar červeného jetele. Jinak drahé přípravky ze soji jsou slabé. Mně stačilo,začít soju pravidelně jíst. Tedy sojové maso mi sice nechutnalo,ale těch pár kousků denně snad každá zvládne. Zvláště,když to rychle zabíralo. Nic mi nepomohle tak,jako pojídání soji. Zavrhla jsem nakupování různých potravních doplnků a zbavila se sama v krátké době nenáviděných návalů. Zkuste to !

  Srp 14, 2012
 • Obrázek uživatele Vlasta
  Vlasta (anonym)

  Já mám odzkoušeno Elli menoOsteo, také se jedná o přírodní produkt, který vychází i cenově dostupně. Já hlavně potřebovala odbourat pocení a náladovost a na to mi opravdu zabral bezkonkurenčně :)

  Bře 21, 2014
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Červený jetel je na přechod nejúžasnější.,-) Já jsem velmi trpěla psychicky, že se to nedalo ani vydržet a jetel mě doslova zachránil. Na jaře ho natrhám plnou náruč a zaleju kvalitní vodkou. Nechám louhovat nejméně 14 dní a léčivé kapičky jsou na světě. Mimo to ještě beru vyšší dávky hořčíku a vápníku a občas zobu sojový lecitin a to je vše. Dohromady to příjde na pár korun měcíčně a cítím se opravdu dobře.

  Bře 29, 2014
 • Obrázek uživatele Barbarella
  Barbarella (anonym)

  Zdravím dámy, aktuálně jsem narazila v lékárně na nabídku pilulek, které jsou určený pro období přechodu s kombinací důležitých látek, dobře se to pamatuje, protože se to jmenuje Senior Femina. Zatím spokojenost.

  Bře 29, 2014
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  JJ těch přípravků je mnoho, tak jsem jic už pár vyzkoušela, ale teď mi byla zjištěno i řídnutí kostí které přechod taky někdy provází, tak jsem musela vyhledat nějaký přípravek i na tento problém, takže také užívám elli meno osteo.

  Bře 31, 2014
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Já teda měla štěstí a dala na doporučení kamarádky a hned při prvních projevech meneopauzy začala užívat Elli meno osteo. Nyní si kupuji vylepšenou verzi Elli meno osteo forte, kde je přidán jetel luční. Musím za sebe říct, že příznaky nemám téměř žádné.

  Čer 22, 2014
 • Obrázek uživatele Johana
  Johana (anonym)

  Hodně dobré bylinné čaje mají tady - http://www.oxalis.cz/eshop/bylinne-caje :)

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  To Vám dámy ještě nedošlo, že farmaceutickým firmám vůbec nejde o to aby se vám ulevilo, ale aby se jím co nejvíce plnily kasy a je jim jedno jak! Oni nepotřebují aby jste zblajznuly jedno balení a měly jste pokoj, oni potřebují aby jste několik let pravidelně kupovaly kdejaké přípravky, které údajně něco obsahují ale nikdo jím nedokáže, že to v tom je nebo není. A tak vesele kupujete, výsledky žádné, a oni jen chrochtají blahem jak se jím plní koryta! Asi máte dost peněz a můžete vyhazovat za takové pochybné preparáty!

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Červený jetel je na...Můžete prosím napsat přesný popis na přípravu kapiček a jak je potom užíváte?Také k tomu ještě pijete čaj?Děkuji

  Srp 03, 2015
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Určitě mohu doporučit "pupalkový olej" na klimaterium, mě zabral tak po třech týdnech. 2 x denně na lačno 1 čajová lžička. Dá se případně kombinovat se šípkovým olejem nebo střídat, to je zase pro případnou změnu nálad.

  Říj 20, 2015
 • Obrázek uživatele Zdeňka
  Zdeňka (anonym)

  http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/22-1-Bylinky-a-koreni/0/5/134-Cerveny-jetel-kvet-10g koukněte a fakt to zabírá

  Feb 06, 2016
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Kupuji červený jetel zde www.dumbylinek.cz mají kapsle i čaj. Jsou tam slušní a solidní. Kombinuje čaj s tabletkama a problémy s přechodem téměř žádné! Nedejte se děvčata.

  Bře 10, 2016
 • Obrázek uživatele Ala
  Ala (anonym)

  Zacnete cvičit Hormonální jógu s certifikován od lektorkou od Dinah Rodriguez a garantují vám neuvěřitelné zlepšení !

  Kvě 02, 2016
 • Obrázek uživatele Marika
  Marika (anonym)

  Kupuji červený jetel zde...Trhám si jetel, kontryhel, maliník, ostružitní, kopřivy, listy pampelišky atd. na zahradě. Dělám si z toho zelený nápoj. Není nad to :)

  Kvě 03, 2016
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Prosim ma někdo zkusenosti s menoflavonem, ten obsahuje ten cerveny jetel také ne ?

  Čer 17, 2019
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  A co vas trapi? Ja uzivam menoflavon a hodne me trapily navaly no. Hlavne v praci a jelikoz pracuji s lidmi, musela jsem to resit. Menoflavon mi opravdu hodne pomohl. Navaly pryc a i celkove se citim lepe.

  Čer 18, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama