Reklama

Báječné přírodní léky - Citróny

Citrón je ovoce bohaté na vitamín C, které nám jistě prospěje v pochmurných zimních dnech k povzbuzení imunity proti infekčním onemocněním. Asi většina z nás používá citróny k ochucení čaje, avšak citrony se dají využít i jinými způsoby a jejich účinky bývají někdy skoro zázračné.

Potírání dásní šťávou z citrónu pomáhá zastavit krvácení a zpevnit dásně.

Potírání nehtů kouskem citrónu pomáhá při záděrách, lámání nehtů a bílých skvrnách na nehtech, což většinou svědčí o nedostatku zinku a vápníku v organismu.

Citrónovou šťávou můžete potřít kůži po hmyzím štípnutí nebo včelím bodnutí, při svědění, výskytu akné či některých typů ekzémů.

Vtírání citrónové šťávy do pokožky hlavy pomáhá při infekcích skalpu a padání vlasů.

Reklama

Citrónová šťáva odstraňuje usazené soli z organismu. Při dně a jiných kloubních potížích se doporučuje každodenní pití zředěné šťávy z citrónů a potírání kostních výrůstků.

Citróny obsahují éterické oleje, které pomáhají rozpouštět žlučové kameny, mají antibakteriální účinky a snižují horečku. Pití citrónové šťávy a její přidávání do rozličných salátů pročisťuje játra i ledviny.

Poněkud zvláštní se může zdát skutečnost, že citrónová šťáva v organismu působí zásaditě a citrón neutralizuje nadměrnou produkci kyseliny solné v žaludku. Tím pádem může být i účinný pomocník při pálení žáhy.

Pravidelné pití naředěné citrónové šťávy zlepšuje trávení, stimuluje produkci žluči, reguluje tělesnou váhu, snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a působí proti trombóze.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Doktorka (Út, 6. 1. 2004 - 22:01)
Lokálně boláčky (nejlépe v ranném stádiu, kdy se teprve začínají dělat) je možno potřít koncetrovanou šťávu přímo z citrónu. K ošetření větší plochy lze použít různé masky do kterých se přidá pár čajových lžiček citrónové šťávy. Na pročištění organismu je také vhodné pít ráno teplou vodu s citrónem (Ovšem v tom případě, pokud nemáte alergii či přecitlivělost na citrusy.)
Mart (Po, 5. 1. 2004 - 10:01)
Dobry den,

zaujalo me pouziti stavy z citronu na akce. Pokud ho mam v oblasti obliceje, krku a dekoltu, mam to potirat rovnou z citronu :) a nebo to nejakym zpusobem zredit? Ja jen aby mi to nevyzralo diru do kuze :((

Diky vsem za nazor.
Mart (Po, 5. 1. 2004 - 10:01)
akce = akne :) nejak mi nefungujou prsty po ranu..
Naty (Po, 21. 5. 2007 - 21:05)
Rovnou z citonu!! Tyjo, fakt si dej bacha aby tě to nesežralo!!:-D
Reklama