Reklama

Artróza - hlavní příčina bolesti kloubů

Polovina lidí nad 65 let trpí artrózou, po dosažení 75 let má toto nezánětlivé onemocnění kloubů 80 procent lidí. Příčinou je přetěžování kloubů, nepříznivou roli hraje nadváha.

V počátcích ale mohou pomoci potravinové doplňky, zejména s obsahem zázvoru. Údajně už čínský filozof Konfucius nikdy nic nejedl bez toho, aby současně nepožil trošku zázvoru. V pokročilých stadiích se klouby deformují, jediným řešením je operace.

Podle Tomáše Trče z kliniky ortopedie dětí a dospělých Fakultní nemocnice Motol je na místě, aby se člověk před koupí potravinového doplňku poradil s lékařem. "Bylo by lépe, kdyby pacienti byli vyšetřeni a nechali si doporučit od lékaře, jestli stačí potravinové doplňky s veškerými výhradami k jejich účinnosti, anebo jestli už by se mělo přistoupit k lékům, nebo už je lepší operace," řekl Trč ČTK.

Podle přednosty ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Brno-Bohunice Martina Krbce je účinná léčba založena na dodržování léčebného režimu a podávání léků. "Obecně platí, že čím dříve artrózu podchytíte, tím lepší mohou být výsledky léčby," řekl Krbec ČTK.

Pacienti by podle jeho doporučení měli v rámci léčebného režimu rozhodně snížit svoji nadváhu, vyváženě se stravovat a mít dostatek pohybu. Vhodné jsou jen sporty šetrné ke kloubům, například jízda na kole, pěší turistika nebo plavání.

Reklama

Artróza je podle Krbce jednou z hlavních příčin bolesti kloubů, ženy jí trpí třikrát častěji než muži. Je hlavní příčinou celkové náhrady kyčelního kloubu. Zpočátku se bolest objevuje jen při námaze či při ranním vstávání, časem je téměř trvalá. Kloub ztrácí tvar a hybnost. Nemoc se rozvíjí pozvolna, trvá to roky, proto i léčba musí být komplexní a dlouhodobá.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

vld (Po, 29. 6. 2009 - 11:06)
BOLESTI KLOUBŮ:Na většinu zde popsaných problémů se nedávno objevily nové,účinnější preparáty.Sám jsem je vyzkoušel.Více soukromě na : aachj1"gmail.com
adl (Po, 29. 6. 2009 - 12:06)
Aloe Vera Life Essence
Aloe Vera Gel Life Essence & Aloe Vera Gel Life Essence s příchutí broskví
Váš denní elixír

Již po celá tisíciletí se gel z pouštní lilie Aloe Vera Barbadensis Miller používá jako přírodní léčivý prostředek a drahocenný elixír krásy.

Už za antických dob byl používán jako prostředek na posilnění, regeneraci a jako zvláštní krášlicí prostředek.

Aloe Vera Gel Life Essence vyniká obsahem cenných přírodních látek, jako jsou vitamíny, enzymy a minerály.

Do našich výrobků zpracováváme výhradně vzácný gel rostliny Aloe Vera Barbadensis Miller.
Jediný Aloe Vera Gel s pečetí kvality SGS INSTITUTu FRESENIUS.

Rostliny jako Aloe Vera obsahují mnoho cenných látek, často s velkou biologickou hodnotou. Organismus je může velmi dobře přijmout a zužitkovat stopové prvky. Sekundární rostlinné látky, jako jsou např. polyfenoly, jsou stále více v centru studií. Podporují důležité tělesné funkce.
Díky účinnému komplexu obsažených látek je Aloe Vera velmi oblíbená.
Velmi se při bolestech kloubů a dalších zdravotních komplikací pohybového aparátu velmi skvěle osvědčil Aloe Vera gel Freedom. Pro více informací a pro objednání mě kontaktujte na tel: 739049645 Bachanová Adéla
Návštěvník (Po, 29. 6. 2009 - 13:06)
mám 5000 důchodu-kolik stojí ten preparát?Můžu si ho dovolit?
ryba (Pá, 9. 7. 2010 - 20:07)
mám 5000 důchodu-kolik...Určitě nic levného,a několikrát opakovat.A při Vašich penězích... Kupte si slivovici,ještě lépe domácí a potírejte 1-2krát denně.Asi 5 dnů a poté kostivalové mazání.Kostival můžete dlouhodobě.
Jana Zelenková (St, 21. 9. 2011 - 21:09)
Účinný a čistě přírodní doplněk OK Beta+ (150g) příznivě ovlivňuje stav a funkci kloubů a kostí, podporuje regeneraci,výživu kloubů, dále pružnost chrupavky, zpevňování kostí. Díky obsahu organicky vázaného vápníku je vhodný při osteoporoze a při zvýšené potřebě vápníku.
Napomáhá snížit kyselost organismu, podporuje pročištění organismu, harmonizuje střevní funkci, posiluje kondici, odolnost a obranyschopnost. Zabraňuje i tvorbě ledvinových kamenů.
Více informací na www.prirodnilecba.deg.cz
Jitka (Út, 29. 4. 2014 - 11:04)
Na bolest kloubů se mi osvědčilo užívání Colafitu. Má příjemnou chuť a funguje!
Bartoloměj (Pá, 30. 5. 2014 - 16:05)
Dobrý den, vůči doplňkům stravy jsem velmi skeptický, ale dcera mě donutila užívat Enzycol, jelikož mi jej darovala k narozeninám. Uznávám, že jsem byl paličatý zbytečně, protože jsou věci mezi nebem a zemí a Enzycol je jednou z nich. Vřele doporučuji, přátelé.
Petr (So, 14. 4. 2018 - 19:04)
Na kolena mi celkem pomohl Alavis pro koně. Chuť to má hroznou, ale po měsíci to docela slušně povolilo.
Reklama