Reklama

Akupunktura zmírňuje bolesti zad

Studii naznačující, že akupunktura ulevuje pacientům od bolestí zad, publikovala skupina výzkumníků z prestižní pařížské nemocnice. Na výzkumu se podíleli lékaři a vědci z pařížské nemocnice ve Villejuif spolu s devadesáti dobrovolníky, nemocnými rakovinou a bezezbytku trpícími bolestmi zad. Klasická terapie v tomto případě nepomáhala.

Pacienti byli rozděleni do tří skupin, z nichž jedna podstoupila čisté placebo, tedy jim byly na místa akupunkturních bodů přikládány ocelové kuličky, druhá skupina byla sice léčena skutečně akupunkturou, lékaři však vědomě použili nesprávnou metodu. Teprve poslední třetina pacientů podstoupila terapii, o níž byli vědci přesvědčeni, že skutečně může ulevit bolestem, zejména zad. 


Během prvních dvou měsíců byly výsledky všech skupin srovnatelné, neboli u pacientů nedošlo k žádným znatelným zlepšením. Teprve během třetího měsíce pokusu se začaly projevovat blahodárné účinky akupunktury a byly stále výraznější, zatímco v prvních dvou skupinách se změny projevovaly pouze sporadicky. 


V závěrečné zprávě, publikované v odborných periodicích, uvádějí francouzští vědci i statistiku, která hovoří o 39 procentech případů, kdy metoda bolesti odstranila či alespoň výrazně zmírnila, což je podle nich velmi potěšující výsledek.


Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

Eduard Boháč (Čt, 15. 1. 2004 - 18:01)
Někteří senzitivní lidé reagují na zářená zemních anomálií právě bolestmi zad a hlavně nevysvětlitelnou únavou. Mnohdy sami vysledují, že uvedené problémy mají pouze v určitých místech v místnosti. Tato místa lidově nazýváme geopatogenní zóny. Jejich eliminací velice rychle dojde k úlevě. Někdy a to hlavně u chronických onemocnění dochází po odstranění GPZ k akutním projevům nemoci, které po určité době odezní. Po odstranění příčiny, pak i jakákoliv terapie je účinější a hlavně již nedochází k recidivě.
Denisek.x"seznam.cu (Ne, 15. 10. 2006 - 15:10)
akupunktura
Denisa (Ne, 21. 11. 2010 - 10:11)
Poradí někdo kdo a kde dělá akupunkturu v okrs.Vsetín .!!!!
Iplikator Kuzněcova (St, 31. 10. 2012 - 12:10)
Dobrý den, doporučuji vyzkoušet Iplikátor Kuzněcova. Iplikátor se s úspěchem používá na: odstranění bolestí zad způsobených nadměrnou fyzickou zátěží, úrazem nebo jako důsledek jednostranného zatížení při sedavém zaměstnání, zlepšení spánku při nespavosti, zvýšení odolnosti proti svalové únavě, odstranění bolesti při zánětlivých procesech v kloubech, odstranění následků úrazů pohybového ústrojí, na rychlou regeneraci a relaxaci na konci pracovního dne, zvýšení ohebnosti v kloubech, odstranění svalových křečí.

Více informací naleznete na http://akumatka.cz/
martin (St, 31. 10. 2012 - 14:10)
bolesti "zad" sú väčšinou spôsobené nachladnutím,tupé a slabé bolesti môžu spôsaobiť choré ladviny.Obidva prípady sú dobre liečiteľné akupunktúrou.Vsetín nieje až tak ´daleko od Dubnice-pozri:www.akupunktura-Janik.sk
martin (St, 31. 10. 2012 - 14:10)
dodatok-akupunktúra nezmierňuje,akupunktúra vylieči!!!
! (St, 31. 10. 2012 - 19:10)
Akupunktura neléčí, pouze zmírňuje bolesti.
Reklama