8 způsobů využití tea tree olejíčku k řešení zdravotních potíží

Tea tree olej je vyrobený z listů čajovníku (Melaleuca alternifolia), který je původem z Austrálie. Vědeckým zkoumáním bylo zjištěno, že tea tree olej má mnoho prospěšných vlastností, včetně antivirových, antibakteriálních, antimykotických a antiseptických. Zde uvadíme 8 způsobů využití tea tree olejíčku.

Nachlazení a chřipka. Tea tree olej může zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, když přidáme pár kapek do teplé vody a vdechujeme páru. To také uvolňuje tlak na prsou.

Akné. Aplikace 5% gelu může být stejně účinná jako aplikování 5% benzoyl peroxidu a má méně vedlejších účinků.

Lupy. Šampon s obsahem 5% tea tree oleje je účinný proti běžným typům plísní (Malassezia furfur), které způsobují lupy.

Vši. Bylo prokázáno, že tea tree gel je účinnější v léčbě vší než permethrin, což je obvyklá farmaceutická léčba a je nyní klasifikován jako lidský karcinogen.

Atletická noha (mykóza). Směs ze 4 částí kokosového oleje a  jedné části tea tree oleje může být aplikována na atletickou nohu dvakrát denně pro účinnou léčbu. Nebo přidejte 10 kapek oleje tea tree do koupele nohou.

Plíseň nehtů. Zde lze tea tree oil použít opatrně ve své koncentrované formě. Jedna kapka se aplikuje na postižený nehet dvakrát za den.

Štěnice a roztoči. Přidejte dvě lžičky oleje tea tree do prádla s horkou vodou, abyste zabili štěnice a roztoče. Aplikujte 5% tea tree olej na kůži postiženou svrabem.

Všeobecný dezinfekční prostředek. Zředěný tea tree olej je účinný dezinfekční prostředek, který může být aplikován na WC sedátka, vodovodní baterie, dveřní kliky a podobně. Jeho použití vypadá dokonce slibně proti závažných bakteriálním infekcím jako je MRSA (meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus).

REALfarmacy.com
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Tea tree oil patří mezi jedny z nejsilnějších alergenů.

  Říj 09, 2013
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  Ahoj, teratree doporucujete i na mykozy nehtu a nohou.. Sepsali jsme na tohle tema cely uzitecny clanek vcetne babskych rad a nenarocnych receptu, jak se plisne zbavit.. Tak ctete pozorne... https://www.slimming.cz/plisen-nehtu/

  Črv 10, 2018
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Tea tree oil je opravdu pomocníkem na všechno, hodně s ním doma léčíme akné a menší ranky, které je potřeba desinfikovat ale prý má i vliv na odstranění vší.

  Lis 05, 2020
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Tea tree oil beru jako základ naší domácí lékárničky, opravdu má vysoké antiseptické účinky a využívám ho na spoustu problémů. Kupuji 100% extrakt z eshopu drpopov.cz

  Pro 07, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama