4 TYPY PMS - TYP H - HYPERHYDRATACE

Často jsem v davu schopná vytipovat ženy, které trpí během PMS a jiných menstruačních poruch zánětlivými reakcemi. Jejich stav se často zhoršuje kolem čtyřicátého roku života, kdy se u některých objevují viditelné červené skvrny na tváři a skvrnitá místa v oblasti krku a štítné žlázy. Tyto ženy rovněž trpí pocitem plnosti a stěžují si, že jsou většinu času opuchlé.

P řesně těmito symptomy se vyznačuje sklon k hyperhydrataci neboli zadržování vody - k natékání tělesných tkání. Ženy s PMS typu H často vypadají, jako by byly nafouklé a popudlivé. Z fyzio logického hlediska má jejich tělo větší sklon k otékání a zánětům. Dalšími symptomy PMS typu H jsou bolavé a napjaté svaly, ztu­ hlost a zadržování vody.

U tohoto typu žen jsou všechny symptomy vždy vážné. Tyto ženy trpí každodenním otékáním, otékají před menstruací anebo často utrpí zranění, jehož vyléčení trvá mnohem déle než u jiných. Dalším faktorem, týkajícím se žen s PMS typu H, se ukázaly být potravinové alergie, a to obzvláště u těch, kdo mají potíže se ztuhlými svaly anebo bez zjevného důvodu otékají.

 

Pomoc pro typ H

Zji štění, na které potraviny jsou ženy s PMS typu H nejvíce alergické, a vyloučení těchto potravin ze stravy zastavuje zánětlivý proces v těle. Určení potravinových alergií může být rychle a jednoduše provedeno pomocí testování klinické kineziologie.

Ženy s PMS typu H by se obecně měly vyvarovat soli, (do­ konce i čištěné mořské soli) a jiným alergizujícím potravinám, které zánětlivý proces stimulují. Čtěte všechny informace na vý­ robcích a vyvarujte se instantních polévek a polotovarů (včetně mléčných výrobků), které obsahují vysoké množství sodíku. Sůl z Irského moře, která není nijak zušlechťována a obsahuje 93 celkově vyvážených, přírodních minerálů, tento nepříznivý vliv nem á.

Ženy se symptomy PMS typu H by se rovněž měly vyvaro vat kofeinu. Vedle kávy, sodovek a některých čajů obsahuje kofein rovněž většina známých značek ibuprofenu (který je prodáván pod různými názvy). Tyto léky ještě více podporují zánětlivé procesy v těle a nepříznivě ovlivňují tvorbu hormonů.

Do doby, než je tělo v celkové rovnováze, mohou ženy s PMS typu H bez obav užívat vitaminy řady B, hořčík a přírodní močopudné látky. Dalšími potravinami a bylinnými podpůrnými prostředky, které mohou být dočasně užívány, jsou pampeliška, petržel, vojtěška, semena fenyklu, přeslička, celer, uva ursi, draslík a vitamin B6. Jedná se o dobré přírodní močopudné látky; nemě­ ly by se však užívat dlouhodobě.

Léčebný režim pro PMS typu H by měl rovněž obsahovat každodenní dávku oleje z lněných semínek , který je velmi zdravý pro ženy, jež hodně otékají či trpí hyperhydratací . Přírodní olej z lněných semínek lisovaný za studena v těle doslova „hasí oheň". Představte si olej z lněných semínek jako malý hasicí přístroj, který tělo smáčí a veškeré nadměrné teplo a otoky ochla­ zuje.

Olej je jemný a měl by být uchováván v lednici. Nikdy jej tepelně nezpracovávejte! Můžete jej však použít jako zálivku do salátů a do různých marinád, pokud je to pro vás přijatelnější forma užívání oleje než jeho pití. Čistý olej z lněných semínek je mnohem účinnější, než když je zpracován do kapslí. A pokud si přece jen pořídíte kapsle, vždy si na lah­ vičce ověřte datum spotřeby. Olej z lněných semínek je velmi dobře skladovatelný pro pozdější použití v ledničce či zmrazený. Tento olej obsahuje vhodný počet mastných olejů Omega 3, 6 a 9 a je jedním z nejzdravějších olejů (dokonce je lepší než rybí tuk), který člověk potřebuje. Olej z lněných semínek obsahuje rovněž vitamin E a slouží také jako antioxidant. Myslete na něj tedy jako na malého přírodního hasiče pro tělo!

Ženy s PMS typu H by se měly jednoznačně vyvarovat kouření. To totiž vedle nadměrného tepla ze zánětů přidává do                                                                  

těla ještě více tepla a ohně. V konečném důsledku je tak v buňkách spotřebováván kyslík. Když se spaluje cigareta, spotřebovává se kyslík ve vzduchu a zároveň i v tělesných tkáních. Kou ř, který se dostává do organizmu a do kontaktu s jem­ nými tkáněmi, v těle jednoduše „způsobuje korozi".

Takže rozhodnutím přestat kouřit, konzumováním nedráždivých po travin a zařazením oleje z lněných semínek, vitaminů B a hořčíku do stravy mohou ženy s PMS typu H hyperhydratací značně zmírnit.

Zdroj: S. Levy, C. Lehr - kineziologie, nakladatelství Eugenika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama