4 TYPY PMS - TYP A - ÚZKOST

Celkové tělesné zdraví je dynamicky propojeno se zdravím ženského systému. Premenstruační úzkost, nadýmání, deprese a různé chutě vás možná klasifikují do skupiny stovek tisíců žen, které každý měsíc prožívají PMS

Tělo často poskytuje vodítka, která pomáhají určit problematické oblasti ještě dříve, než se stanou rozvinutými menstruačními a premenstruačními poruchami.

N ásledující přehled čtyř typů PMS, popsaných podle výzkumu dr. Guye Abrahama, bývalého klinického profesora po­ rodnictví a gynekologie, obsahuje klasické příklady rozeznatelné tělesné nerovnováhy, která se projevuje v podobě PMS.2

TYP A - ÚZKOST

Emocion ální a psychická pohoda jsou často ovlivňovány něčím víc než jen pouhými emocionálními postoji. Rostoucí a neustálé stresory v dnešní společnosti ovlivňují současné generace žen více než kdykoliv předtím. Novou nadějí žen, které trpí během PMS nesmírnými úzkostmi, je testování, diagnostika a léčba klinickou kineziologií.

Poruchy u žen s PMS typu A se projevují jako bázlivost, přehnaná starostlivost, předrážděnost, nejistota, zranitelnost anebo náladovost. Ženy s PMS typu A mohou mít často komplex pro­ následování/obtěžování.

A co je prvn í otázkou, která by měla napadnout ženy s PMS typu A? Mohu mít problém s orgánem či žlázou anebo neuro chemickou nerovnováhu mozku. Po testování klinické kinezio logie mohou homeopatické neboli neuroemocionální léky ane­ bo léčba aminokyselinami obnovit emocionální a fyzickou rovnováhu v těle i mozku.

Pomoc pro TYP A

Ženy s PMS typu A by se vždy měly snažit jíst ty druhy potravin, které pomáhají v těle vytvářet pocit klidu a štěstí.

Jedn ím ze základních problémů, spojených se stravou, je přílišné přijímání soli. Jedna kávová lžička soli způsobuje, že v sobě tělo zadrží přibližně 2,21 tekutin. Až tolik vody je násled­ně zapotřebí ke vstřebání soli, která byla zkonzumována. Sůl rovněž způsobuje zadržování vody v celém těle včetně ner­vového systému a mozku. Mozek pak doslova bobtná, což u žen s PMS typu A způsobuje před jejich menstruačními cyk­ ly intenzivní úzkosti a další druhy náladovosti.

Ženy, které trpí PMS typu A, jsou ve srovnání s jinými ženami s větší pravděpodobností celkově stresovány. Symptomy PMS typu A mohou být často zmírněny užíváním takových minerálů, jako jsou chrom, zinek a obzvláště vitaminy B. T éměř u každého aspektu PMS vchází do hry ne­dostatek vitaminu B.

Vitaminy B pot řebujeme všichni, a to z důvodu každodenního stresu, který často spotřebovává vitaminy ihned po jejich užití. B6 pomáhá zmírnit symptomy PMS; vždy však užívejte všechny vitaminy řady B ve vyvážené formě, kterou je například výrobek B-Komplex; můžete se rovněž poradit ve své místní prodejně se zdravou výživou či v lékárně. Užívání samotných vitaminů B6 může v těle vyvolat například nedostatek vitaminu B]2Nejlepším řešením je užívání B-Komplexu jako základního podpůrného prostředku proti stresu a ten v případě nutnosti doplnit o vitami ny B6 a B12 .

Zdroj: Susan L. Levyová a Carol Lehrová - Kineziologie, nakldatelství Eugenika

 

 

 

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama