Reklama

10 důvodů, proč si začít ihned čistit zuby kokosovým olejem

Mlgání oleje neboli vyplachování úst olejem je starobylá ájurvédská praxe používaná pro zlepšení zdraví ústní dutiny a detoxikaci. Používají se k tomu čisté oleje, které mají schopnost vytáhnout škodlivé bakterie, plísně a jiné mikroorganismy z úst, zubů, dásní a krku.

Vše, co potřebujete, je nějaký kokosový olej nebo sezamový olej, a to špulení úst krátkou dobu každý den, aby se zlepšilo zdraví ústní dutiny. Olej může odstranit plak a toxiny bezpečně a efektivně bez poškození zubů nebo dásní.

Přínosy mlgání oleje pro zdraví jsou docela ohromující!

Zde je seznam 10 úžasných výhod mlgání oleje:

Snižuje zápach z úst, který je často způsobený chemickými látkami a plyny produkovanými bakteriemi v ústech.

Reklama

Předchází onemocnění dásní a úst jako jsou zubní kazy, záněty dásní a krvácení z dásní. K zánětu dásní dochází, když imunitní systém začne napadat bakterie v zubním plaku. To že má kokosový olej protizánětlivé účinky, je velmi užitečné v tomto případě. Zubní kazy jsou rovněž způsobeny nahromaděním škodlivých bakterií, které mohou být snadno odstraněny mlgáním oleje.

Může pomoci léčit temporomandibulární syndrom (TMS) a čelistní bolestivost. Mlgání oleje pomáhá posilovat čelisti, a tak to může pomoci zmírnit TMS a další bolesti v oblasti čelisti. Zpočátkumůže čelist bolet, ale po průběhu času, bude vaše čelist silnější a bolest se nakonec sníží!

Bělí zuby! Při mlgání olejem se ukázalo, že to může pomoci vybělit zuby okamžitě! Po dvou týdnech si všimnete, že zuby jsou mnohem jasnější, bělejší, dásně zdravější a máte krásný růžový jazyk.

Zlepšuje kožní onemocnění. Při odstranění toxinů z těla, bude vaše pleť výrazně hezčíí. Mlgání oleje zmírňuje akné, ekzémy, lupénku a celou řadu dalších problémů spojených s dermatitidou.

Zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Hromadění toxinů v těle může vést k bolesti hlavy a migréně. Standardní teorie tenzní bolesti hlavy, která je způsobena tím,  že dochází k rozšíření krevních cév, a migrény, která je způsobena zúžením krevních cév, může mít pravdu, ale nedávný důkaz ukazuje, že hlavní příčinou obou napětí - bolesti hlavy a migrény, je retenčce toxinů nebo jiných tkáňových dráždidel v nervovém systému. Vyplachování úst olejem pomáhá eliminovat bakterie a toxiny z těla.

Celková detoxikace těla. Vyplachování úst olejem je skvělý způsob, jak dosáhnout úplné detoxikace těla. Naše ústa jsou domovem mnoha bakterií, virů, plísní, parazitů a toxinů, které produkují jako vedlejší produkt. Jejich toxický odpad tuhne v našem těle a může vést k celé řadě různých onemocnění. Když se náš imunitní systém stane přetížený nadměrným stresem, špatnou stravou a toxiny z prostředí, pak se tyto organismy a jejich toxické odpady skutečně šíří po celém těle a způsobují onemocnění a onemocnění v důsledku chronického zánětu. Mlgání oleje pomůže zaměřit se na tyto cizí útočníky v místě vstupu (v ústech), a zabrání jim postupovat dále do těla, a tím umožní tělu se zcela pročistit. Výhody jsou ohromující!

Podporuje normáln funkceí ledvina a jater! Odstraněním toxinů z jejich původního místa (v ústech), mlgání oleje pomáhá zmírnit stres na játra a ledviny. Dejte svým játrům a ledvinám, našim dvoum hlavním detoxikačním orgánům, pauzu a začněte s mlgáním ještě dnes!

Zlepšuje hormonální nerovnováhu. Mlgání oleje je skvělý způsob, jak pomoci při nápravě hormonální nerovnováhy, regulaci menstruačního cyklu a snížení příznaků PMS. Zlepšením fungování našeho imunitního systému pomocí odstranění toxinů v ústech, máme také schopnost zlepšit fungování našich hormonů. Oslabený imunitní systém může rozhodit ženský menstruační cyklus z rovnováhy.

Pomáhá zmírnit astma a uklidit průdušky. Tyto potíže jsou z velké části výsledkem zánětlivé reakce v těle, které mlgání oleje může pomoci zmírnit nebo zcela omezit.

Jak si vyplachovat ústa olejem:

Tradičně se používal pro mlgání oleje sezamový olej. Sezamový olej byl jedním z nejběžnějších léčivých olejů, když tato praxe začala. Teď, když máme přístup k panenskému, za studena lisovanému kokosovému oleji, který je protiplísňový, protibakteriální, protivirový, a protizánětlivý, je kokosový olej nejlepší volbou pro mlgání oleje. Vzhledem k tomu, že kokosový olej je pevný při pokojové teplotě, možná budete chtít, aby se lehce zahřál v malém talířku, ale ujistěte se, že jeho teplota není příliš vysoká, abyste nezničili léčivé enzymy v oleji. Na druhou stranu, stačí dát kokosový olej pevný do úst, kde nakonec bude tát, protože teplota v ústech bude dostatečná k roztavení do kapaliny.

Vhodné je mlgat olej ráno, po probuzení, a poté, co jste vypili 1 litr teplé citronové vody, která pomůže odplavit toxiny z noci.

Zde jsou pokyny pro mlgání oleje:
Dejte si 1-2 lžičky kokosového oleje do úst. Nechte olej roztavit.
Poté převalujte olej v ústech po dobu 20 minut. Těchto 20 minut je magické číslo - je to dostatečně dlouhá doba, aby olej prorazit plak a bakterie, ale ne dost dlouhá na to, aby došlo k reabsorpci toxinů zpět do slinných žláz a úst.

Vyplivněte olej do odpadkového koše. Neplivejte to do kanalizace! Můžete tím kanalizaci ucpávat. Také olej nepolykejte, protože je plný toxinů.

Vypláchněte ústa teplou vodou. 

Dobře si zuby vyčistěte! Čištění zubů s přírodní pastou bez fluoridu zajistí, že všechny bakterie budou zabity.

Kokosový olej můžete zakoupit v bio kvalitě na 001shop.cz

Reklama

Komentáře

LK (Út, 14. 10. 2014 - 12:10)
Tak to je pro mě úplná novinka, o tomhle jsem ještě neslyšela, že by kokosový olej takhle zabíral, zajímavé.
Kunstová (Pá, 24. 10. 2014 - 11:10)
Já to používám tak nějak komplexně prostě, proti zubnímu kazu, na regeneraci dásní a tváří, proti zápachu z úst...
Enny S. (Pá, 31. 10. 2014 - 10:10)
To je v pořádku, když má člověk dobré zkušenosti, proč by je neřekl ostatním, většinou se pořád hledá něco co funguje a účinkuje :)
Hana (Pá, 15. 5. 2015 - 18:05)
Dobry den, mohu se zeptat, zda je mozne ho takto pouzivat i v tehotenstvi?:)
Tereza K (St, 25. 4. 2018 - 15:04)
A nema nekdo zkusenosti s prirodni zubni pastou na beleni zubu, cetla jsem ze i cerne uhli jeste beli zuby s tim nemate nekdo zkusenost? Diky
Anna (Pá, 27. 4. 2018 - 11:04)
A nema nekdo zkusenosti s...Tak s tim zkusenosti fakt nemam, jenom vim ze se delaji uz i cerne zubni pasty co obsahuji nejake to uhli a maji mit belici ucinnek taky. :)
? (Pá, 27. 4. 2018 - 11:04)
Prý po tom zuby vypadávají.
Tereza K (Po, 30. 4. 2018 - 09:04)
Po té pastě s uhlím? To slyším poprvé...
Jana (Ne, 15. 9. 2019 - 15:09)
Ahoj holky, prosím můžete mi poradit, jak bych mohla zubům vrátit zase krásnou zdravou bílou barvu?
Lenka (St, 18. 9. 2019 - 11:09)
Vyzkoušela jsem opravdu hodně past, které mají mít bělící účinek, ale opravdu mi pak pomohla až pasta, která obsahuje extrakt z diamantu a zlata, díky kterým dokáže zuby pořádně vybělit.
Jana (Pá, 20. 9. 2019 - 09:09)
Takže tahle opravdu pomáhá? kde bych ji prosím mohla sehnat? kolik taková pasta stojí?
Lenka (Ne, 22. 9. 2019 - 18:09)
Ano já jsem zaznamenala hned po týdnu používání zlepšení, kupuji si pastu SPLAT Gold, prodávají ji v lékárně dr.maxe. Tento měsíc jsem ji tam kupovala v akci 3 za cenu 2.
Návštěvník (Čt, 20. 8. 2020 - 10:08)
Zdravím ráda bych se zeptala zda máte někdo už zkušenost s kokosovým zubním olejem, konkrétně od skinnycoco? Budu ráda, když mi napíšete své zkušenosti :-)
Iveta (Po, 24. 8. 2020 - 21:08)
Tento zubní olej už nějakou dobu a je fajn. Hodně jsem ho využila i teď v létě na cestách, když jsem si nemohla vyčistit zuby kartáčkem.
Simona (Čt, 27. 8. 2020 - 19:08)
Tak to je fajn, právě jsem četla, že má i antioxidační účinky, tak mi to přišlo fajn, že ho člověk může využít kdykoliv :-)
Jaroslav Seifert (Po, 14. 12. 2020 - 12:12)
V zahradě zpívá párek kosů/ dáma sní a snídá půl kokosu./ Ze stromu trusu kus/ upustil kos/ ó hrůzo hrůz/ té dámě na kokos.
Eva (Po, 21. 12. 2020 - 19:12)
Já miluju kokos a všechny možné dobroty s kokosem, ael kokosový olej mi smrdí.
Iveta Boušková (Pá, 31. 3. 2023 - 19:03)
před mesicem jsem zacala cistit zuby kokos.olejem..zuby se krasne vybelily..parada..
Návštěvník (So, 1. 4. 2023 - 12:04)
Kokosový olej je sice antibateriální, ale zuby bohužel nebělí. K tomu je používán peroxid vodíku.
romana.nova (Čt, 30. 8. 2018 - 15:08)

tak to jsem ještě nezkoušela. Plak jsem odstranovala u dsmile na hygienickém čištění ( https://www.dsmile.cz/service/hygienicke-cisteni-zubu/ ) a to mi vždy vystačilo, ale zkusím to určitě )) děkuji za článek a tip
Reklama