Reklama

Výživa a rakovina

V roce 1998 zpracovala skupina amerických vědců výsledky 1500 studií a díky nim můžeme vyslovit jisté závěry o významu určitých složek výživy, zpracování potravin nebo tělesného cvičení pro několik nejčastějších zhoubných nádorů.

Rakovina jícnu:
nádor potlačuje - zelenina, betakaroten, vit. C, minerály
nádor podporuje - kouření, alkohol

Rakovina žaludku:
nádor potlačuje - zelenina, betakaroten, vit. C, minerály, čaj, celozrnný chléb
nádor podporuje - solení, grilování

Rakovina slinivky břišní:
nádor potlačuje - zelenina, minerály, betakaroten
nádor podporuje - kouření

Rakovina tlustého střeva a konečníku:
nádor potlačuje - tělesné cvičení, minerály, vláknina, betakaroten
nádor podporuje - alkohol, maso, grilování, celkové množství tuků, obezita, kouření

Reklama

Rakovina močového měchýře:
nádor potlačuje - zelenina, betakaroten
nádor podporuje - kouření, káva

Rakovina hrtanu:
nádor potlačuje - ?
nádor podporuje - alkohol, kouření

Rakovina prsu:
nádor potlačuje - zelenina, betakaroten, vit. C. tělesná činnost
nádor podporuje - alkohol, rychlý růst při dospívání, celkové množství tuku ve stravě, obezita

Rakovina prostaty:
nádor potlačuje - zelenina
nádor podporuje - celkové množství tuku ve stravě


Nemůžeme prohlásit některou potravinu za "zcela zdravou" nebo za "zcela škodlivou". Doporučujeme smíšenou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny.

Zpravováno podle článku Prof. MUDr. Zdeňka Dienstbiera, DrSc. v časopisu Vital

Reklama

Komentáře

Dasha (Pá, 15. 9. 2006 - 13:09)
Myslím si ,že jíst se má vše ale s mírou od každého trochu.K tomu dostatek pohybu ,dostatek odpočinku,žádný spěch a stres.Ovšem jak ovlivnit dostatek čistého ovzduší a určité genové dispozice k této nemoci to málokdo poradí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
doubravka (Út, 24. 10. 2006 - 20:10)
Samozřejmě souhlasím se vším co jsi napsala, ale bohužel jsou určité věci které člověk prostě neovlivní. Znám se svého okolí několik případů kdy rakovinu dostali lidé, kteří žili velmi zdravě. Sportovali, jedli téměř ukázkově zdravě a přesto onemocněli. Myslím, že je to v genech. Když je to v nich zákódované tak tu nemoc prostě dostanete a nic nezmůžete.
Katka (St, 7. 2. 2007 - 23:02)
Dobrý večer mám rakovinu plic a hrtanu.Tímto bych se vás chtěla zeptat co to vše obnáší a zda se dá přibližně odhadnout jak dlouho mohu s toutou nemocí ještě žít.Nemohu se s tím stále smířít a nemám ani sílu se o tom ani se svým manželem bavit.Neustále se tomu vyhíbám.Předem děkuji a budu čekat na vaší odpověd
nemocná (Čt, 8. 2. 2007 - 08:02)
Katko nenechávej si to vše pro sebe.Mluv o nemoci s manželem a uvidíš jak se ti uleví.Já to vím z vlastní zkušenosti.Člověk nemoc nepříjme,ale aspoň si může popovídat o různých pocitech.Věř mi bude to lepší pro tebe i tvé okolí,poněvač ani oni to nemají lehké to mi věř.Já mám leukémii.Ze začátku jsem to v sobě držela bála jsem se to říct dětem ,ale časem jsem viděla jak se trápí a chcou o nemoci mluvit.Bylo to těžké,ale udělala jsem dobře.Časem se naučíš žít s touto nemocí a věř,že zase bude líp.Přeji ti hodně štěstí a nevzdávej to hned na začátku.Když jsem na kontrole a vidím tam ty lidičky kteří tam sedí tak je mi smutno,ale říkám si že jsou na tom lidi ještě hůř a je třeba bojovat do poslední chvilky.Musíš si říct,že v dnešní době je medicína tak dobrá,že třeba zrovna ty budeš mít to štěstí a vyléčíš se.Hodně štěstí.
Vítek (Út, 17. 4. 2007 - 01:04)
Je to v genech a v naší lékařské péči.
Dnes nejsou pr. prohlídky atd. nejsou na to peníze a lékařská etika je taky jen minulostí. Pacient co měl předdky s rakovinou, bych měl chodit ročně na pr. prohlídky ,, ale jak? Když ho jeho lékář i přes upozornění, že to má v rodině nikam nepošle.. nejsou na to peníze, všem kdo rozhodují o státním rozpočtu, bych nechal naočkovat rakovinou aby nekupovali za naše peníze letadla které nám jsou k ho...
Jarda (Út, 1. 5. 2007 - 12:05)
Studie z 50.let o lněném semínku a rakovině:
http://www.mwm.cz/CD/c97.htm
Petra (Po, 9. 7. 2007 - 21:07)
Dobrý večer, můj tatínek má rakovinu plic, byl na operaci a před 10dni mu skončila poslední radioterapie a teď čekáme na výsledky,je to moc s ním těžké nechce jíst a je na nás všechny hodně protivný až to bolí, se všemi tedy soucítím a všem držím palce ať to zvládnete a máte dost vnitřní síli...
Katko (Út, 13. 5. 2008 - 14:05)
Věř, že rakovina plic, pokud se jedná o zhoubný malobuněčný nádor je nevylečitelná. Život se odhaduje na řádově několik měsíců.
Vitek (St, 11. 6. 2008 - 13:06)
Řada druhů rakoviny je dnes léčitelná. Jen to nenechat zajit tak daleko, a nechodit na chemoterapie, i kdyz vam vubec nepomohou.
Zajimave informace o leceni rakoviny se doctete na:

www.lecba-rakoviny.estranky.cz
kaca.z (Čt, 24. 9. 2009 - 09:09)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že bych měla po chemoterapii rychleší metabolismus? Nepřejídám se a ani nejím málo a přitom Vžím 50 kg na 170 cm a zdá se mi, že možná pořád "nepápadně" ubírám. když jsem začala s léčbou, měla jsem 57. Jinak je mi 15, jestli je ve věku u tohohle nějaký rozdíl.
rak..ovina fuj (Po, 25. 10. 2010 - 17:10)
ahojte, pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál
více se dozvíte zde jsou tam supr články
http://chlorellamrmia.blogspot.com/
Radka (Čt, 11. 4. 2013 - 09:04)
Rakovina - jak se jí postavit?
11.04.2013 07:59

Podceňovaná prevence může vést k dignostice rakoviny. Když už se od doktora dozvíte, že ji máte a že se tvoří metastázy (je jedno kde), nepropadejte panice a totálně překopejte svůj dosavadní životní styl. Nabízím recept, vše v souladu s přírodou - což je velmi důležité!!

Pokud nebyla zahájena chemoterapie, okamžitě nasadit vnitřní užívání:

C-olway (přírodní C): 4 - 6x denně 1 tobolku
Přírodní C se v těle chová jinak než synteticky vyráběné. U C-olway známe výrobu, proto zde mohu garantovat, že jde skutečně o zdroj přírodního vitamínu C. Syntetické C je kyselina askorbová, E300. Přírodní C zamezuje delění rakovinotvorných buněk a snaží se je zpacifikovat, aby dál nenapadaly poškozené tkáně.

Colvita (kolagen, E, mořské řasy) 4-6 x denně 1 tobolku
Colvita obsahuje biologicky aktivní kolagen, kterým regeneruje pojivovou tkáň. Napravuje tedy škody, které napáchaly rakovinotvorné buňky. Dává dopořádku místa, kde se ty mrchy "prokousaly". poměrně rychle regeneruje orgány, které již byly napadeny.

Powerful Worker (colostrum): 4-6 x denně 1 tobolku
Obsahuje mimo jiné colostrum s imunoglobuliny, jenž velmi silně podpoří imunitní systém, který selhal. Díky tomu mohla rakovina propuknout.

V případě, že chmo již podstupujete, nasaďte užívání až po ní a přidejte navíc Euniké Green. Po chemoterpaii klesá hodnota bílých krvinek a tělo celkově velmi strádá. Kombinace chlorelly a betaglukanů je silnou vzpruhou pro takto oslabený organismus, kdy se z těla snaží dostat to špatné, co po chemoterapie v těle napáchala a betaglukany jsou silnou výživou pro oslabené buňky.

Může se brát vše najednou, pořádně pít - 3 litry NEPERLIVÉ vody denně, kombinovat s čajem z ostropestře marinánského, ovocnými a zeleninovými šťávami (bio - aby byly bez pesticidů)

Co jíst:

Ovesné a obilné kaše, ryby (losos, tuňák), rýže, ryby, drůběž a nejvíc
Zeleninu, ovoce: jahody, borůvky, maliny, hroznové víno, černý rybíz, červený rybíz, ostružiny, brusinky, jablka, broskve, meruňky, brokolice, zelí, artyčok, červené a žluté papriky, avokádo, chřest a lilek. Co se týká brusinek, zde doporučuji APO brusinky
Jídelníček vyvážit, viz: http://www.dietnicek.cz/dietnicek/11-JIDELNICEK

Rakovina lze porazit, jen je potřeba se na ni řádně vyzbrojiit. Každý ji v sobě máme, takže nelze podceňovat prevenci. V případě, že nemáte rakovinu diagnostikovánu a váš životní styl je různorodý, doporučuji se 2x ročně pročistit Euniké Silver a pravidelně užívat alespoň 1 tobolku GREEN. V případě kouření a jiných špatných zlozvyků GREEN 2x denně.

Více zde: http://www.pilna.cz/news/rakovina-jak-se-ji-postavit-/
Reklama