Sladidlo aspartam zřejmě vyvolává u krys rakovinu
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) však považuje za nutné před případnou změnou norem pro používání aspartamu výsledky ověřit, což může trvat několik měsíců.
Výzkum, uskutečněný na 1800 laboratorních krysách specialisty Evropské nadace pro onkologii a ekologické vědy B. Ramazziniho v italské Bologni, "poprvé prokázal, že aspartam je karcinogenní", cituje ze zprávy agentura AFP.
Sladidlo je údajně schopno "vyvolat lymfomy a leukemie u krysích samiček, a to i tehdy, pokud je podáváno v dávkách velmi podobných denní dávce schválené pro člověka," uvádí se v komuniké nadace, jejíž práce má být zveřejněna v časopise European Journal of Oncology.
Nadace vyzývá "rychle revidovat normy týkající se používání tohoto syntetického sladidla s cílem zlepšit ochranu veřejného zdraví, zvláště u dětí".
Francouzská agentura pro zdravotní bezpečnost potravin (AFSSA) připouští, že studie vyvolává otázky o možných vazbách mezi aspartamem a vznikem rakoviny různých orgánů. "Pouze vznik nádorů na mozku nebyl v souvislosti s aspartamem prokázán," říká AFSSA.
EFSA považuje zatím za "nepřiměřené" měnit pravidla užívání aspartamu v potravinách ihned "pouze na základě dostupných informací". Míní, že důkladné vyhodnocení může být provedeno teprve "po získání veškerých údajů", což bude trvat asi tři měsíce.
Zdroj: ČTK
Komentáře
Diabetologie se zasekla na svých kJ a výměnných jednotkách.
Proto také může, nic zlého netuše, umělá sladidla doporučovat, ačkoliv ta prakticky působí jako jeden z činitelů neléčitelnosti cukrovky a diabetických komplikací.
Nejde pochopitelně jen o umělá sladidla, ale řadu dalších potravin, které diabetes vyvolaly. Ty běžně najdeme v kuchařkách pro diabetiky.
Tyto potraviny jsou velmi nebezpečné zejména v případě, kdy je pacient závislý na inzulínu.
Pacientovi je v podstatě vštěpováno, že může jíst prakticky cokoliv, pokud dodrží celkový energetický příjem, což postihuje systém výměnných jednotek.
Bohužel to je jen půlka pravdy.
Tou druhou je to, že pokud tyto potraviny, které cukrovku způsobily, nevyřadíme ze svého jídelníčku, ačkoliv jsou jinak kompenzovány inzulínem, podílejí se na diabetických komplikacích. Diabetici většinou neumírají na cukrovku, ale právě na diabetické komplikace.
Toto je moje osobní zkušenost, používání tohoto syntetického sladidla je zločin.
Záludnost umělých sladidel spočívá v tom, že jejich extrémní expanzivní energie bývá často i více jak 500x větší než u běžného cukru, ačkoliv tato sladidla ke svému odbourání nepotřebují inzulín.
Expanze znamená též růst, bujení. Tato energie umělých sladidel se proto tedy rovněž významně podílí na růstu, bujení a šíření rakovinových buněk, pokud byl v organismu pro to vytvořen základ.
Mozkové buňky patří v těle k těm s největší energetickou kontrakcí, proto je možné, že "lépe snášejí" opačný typ energie sladidel.
Nebylo by ale dobré se na to moc spoléhat, protože pokud dojde k nastartování rakovinového bujení v mozku, budou se na tom umělá sladidla podílet rovněž.
Tentokráte ne jako vlastní příčina vzniku rakoviny, ale pouze jako sekundární faktor.
V obchodech se zdravou výživou jinak existuje řada obilných sladidel, která mají při uměřené spotřebě minimální zdravotní rizika.
Najhoršie na tom všetkom je, že nás väčšinou niekto presviedča za výdatnej finančnej pomoci výrobcov uvedených látok, že to je neškodné a potom za niekoµko rokov, až je to donebavolajúce,sa konečne pripustí, že to až také neškodné nie je, obyčajne však už je napáchaných veµa škôd na µudskom zdraví...
Dívím se jenom, že toho nejsou schopni diabetologové, když se tím živí.
Asi je to proto, že kdyby poskytovali správné informace o prevenci a možnostech léčby cukrovky, přišli by brzo o chleba.
Informace o skutečných příčinách vzniku všech typů diabetu, najdeš v každé druhé knížce, která se zabývá energetickým působením potravin.
Jelikož tato problematika nic neříká ani lékařům, celkem chápu, že jsi se dobře pobavila.
Méně už se třeba baví ten, koho lékařská neinformovanost dohnala k diabetické slepotě.
Každému stačí ke štěstí krabice od bot plná prášků, placebo efekt z občasné návštěvy domnělého odborníka a víra, že mně se to nejhorší (rakovina) snad vyhne.
Což teprve taková prkotina, jako když mně při diabetických komplikacích uříznou nohu.
mezi dia sladidla patří také sorbitol, což je sladidlo vyskytující se v přírodě v ovoci jako jsou jablka, hrušky apod. Může se však vyrábět i uměle. Jeho maximální denní dávka je 30g a poté způsobuje vedlejší účinky (průjem a jiné). Koho o něm zajímá víc, může se podívat http://sorbitol.cz/vedlejsi-ucinky/ Je však stále lepš než plně umělá sladidla.
Pokud na tuto nemoc koukneme z hlediska právě etikoterapie nepřekvapí nás její boom, stejně jako nepřekvapí boom rakoviny v dnešní době, je to jen její odraz a rýže se zeleninou to skutečně sama o sobě nespraví.
- Odpovědět
Pošli odkaz