Reklama

Med předčí antibiotika

Po čaji s medem a citronem sáhne s důvěrou snad každý, kdo cítí, že na něj jde nachlazení. Produkt pilných včelek má však i širší použití v medicínské praxi. Podle zkušeností lékařů z Bonnu dokáže udělat pravé zázraky s ranami, jež se odmítají hojit a s nimiž si neumějí poradit ani antibiotika.

Osvědčuje se hlavně v chronických a úporných případech, při nichž se v poraněních usídlily multirezistentní bakterie. K léčbě se však nehodí jakýkoli med. Pouze tzv. medihoney (medicínský med), který se připravuje speciálním způsobem. Běžně dostupný totiž může obsahovat bakteriální spóry, jež spíš mohou stav pacientů zkomplikovat.

Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

gREGOR (Pá, 9. 3. 2007 - 12:03)
VO NIČOM
111 (Pá, 9. 3. 2007 - 12:03)
To jsi toho napsal spisovateli.Umíš napsat i více slov,než jen dvě?
Lucie (Ne, 16. 2. 2014 - 18:02)
Děkuji za zajímavý článek, věděla jsem o tom, že med má léčivé účinky, často jsem si dělávala na kašel cibuli s medem a i když je to hrozně hnusné, hodně to pomáhá, ale že má i antibiotické účinky, to jsem nevěděla. Nicméně se budu snažit teď léčit spíše tím medem, abych se vyhnula antibiotikům, nemám s nimi dobré zkušenosti, pokaždé k nim musím brát ještě biopron probiotika, jinak dostanu průjem nebo plíseň, takže med je rozhodně příjemnější varianta léčení :)
Lucko (Po, 17. 2. 2014 - 00:02)
A na co ty antibiotika vůbec bereš? Jestli na obyčejné nachlazení, tak je neber, jsou na to neúčinné, protože to způsobují virusy a ne bakterie.
Tomas (Po, 5. 1. 2015 - 10:01)
Článek popisuje jakýsi med medicínský, avšak dále nerozvádí jaké druhy medicínského medu má spisovatel na mysli. Z několika zdrojů vyplívá, že se jedná nejspíše o Manukový med, který je zatím jedinný lékařsky uznávaný a laboratorně prověřený. Původem z Nového Zélandu, kde nedávno vláda vydala vyhlášku na označování těchto medů aby předešla jejich zneužívání a to podle látky methylglyoxalu tj. množství v mg na jednom kg. nejčastěji od 100-1600 čím vyšší číslo tím vyšší účinek.
Reklama