Reklama

Jak posilnit na zimu imunitu pomocí superpotravin

Doporučujeme vám, abyste se komplexně podívali na své každodenní návyky a zjistili, jak mohou ovlivnit přirozenou obranu vašeho těla před infekcemi a nemocemi v dostatečném předstihu před nachlazením a chřipkou.

Imunita: propracovaný a složitý systém Náš imunitní systém je jedním z nejsofistikovanějších a nejsložitějších fyziologických mechanismů lidského těla. Málokdy si však všimneme našeho imunitního systému, dokud nevyjde z rovnováhy a my onemocníme. Věk, špatná strava, nedostatek spánku, stres, nemoci a snížená pohyblivost mohou imunitní systém oslabit, a proto je důležité udržovat jej vyvážený zdravou stravou.

Superpotraviny pro podporu vašeho imunitního systému

Pokud jde o zlepšení imunity, oblíbenou volbou jsou potraviny bohaté na vitamin C. Potraviny bohaté na jiné živiny, jako je vitamin A, B6, B12 a D a minerály jako měď, železo, selen a zinek, jsou však pro posílení imunitního systému též nezbytné. Co by tedy bylo nejlepší k jídlu? Vyvážená strava zahrnuje ovoce a zeleninu (použijte různé barvy a pokud je to možné, vyberte sezónní), celozrnné potraviny (hnědá rýže, pohanka, oves), luštěniny (fazole, hrášek a čočka), ořechy a semena - pokud jde o výběr jasného výtěze, tak jsou jím superpotraviny, protože jsou bohaté na živiny a vyživují vaše tělo.

Důležitá role superpotravin

Reklama

Rušný životní styl často brání tomu, aby člověk sáhl po různých přirozeně bohatých potravinách. Superpotraviny jsou potraviny, které mají výrazně vyšší obsah živin než mnoho alternativ a jsou pravděpodobně nejpohodlnějším, nejuniverzálnějším a nejchutnějším způsobem, jak zajistit zdravou a vyváženou stravu plnou životně důležitých živin a minerálů. Superpotraviny, jako je spirulina, chlorella, houby, kurkuma, semena chia a bobule acai, mají neobvykle vysokou hladinu živin, díky čemuž jsou ideální pro zvýšení příjmu vitamínů a minerálů při náročném životním stylu.

Špičkové superpotraviny pro dobrou zimu

Existuje několik superpotravin, které jsou základem pro vyvážení imunity, včetně chlorelly, která má přirozeně vysoký obsah vitamínu D a B12, spolu s pšeničnou trávou, která poskytuje skvělý zdroj železa a vysoký obsah bílkovin. Díky tolika úžasným superpotravinám může být výběr ohromující! Abychom věci trochu zjednodušili, vytvořili jsme řadu skvěle chutnajících superpotravinových směsí, které vyživují celé vaše tělo.

Zdroj: Naturya

Reklama

Komentáře

? (Pá, 11. 12. 2020 - 22:12)
Jak se dozvím, že za 1 měsíc onemocním a mám tedy již teď začít s konzumací asi (?) 2 vajec jako první jídlo ráno? Prezentované informace skutečně odpovídají stáří citované knihy 70 let.
Zdena (Čt, 17. 12. 2020 - 15:12)
Dá se posilnit imunita detoxikací? Nebo je to vůbec v zimě dobré? Všude se píše o jarním detoxu, ale jak to je s organismem v zimě? :D
Monika (Pá, 18. 12. 2020 - 08:12)
Detoxikovat můžete kdykoliv, ale v zimě je hlavně důležité udržet v těle teplo a mnoho detoxikačních kúr je na bázi šťáv či syrové stravy. To v zimě určitě není vhodné. V zimě můžete podporovat funkci ledvin, které jsou po játrech nejdůležitějším detoxikačním orgánem. K harmonizace funce ledvin lze např. využít regenerační přípravky Renol či Diocel či pít čaje vhodné pro ledviny nebo teplou vodu. Nejideálnější doba k detoxikačním kúrám je pak opravdu na jaře, kdy je největší aktivita jater.
Zdena (Pá, 18. 12. 2020 - 15:12)
Děkuju Vám. Já jen, že jsem viděla nějaké přírodní antibiotika, které mají i pomoct detoxikovat organismus, tak mě právě zajímalo, jestli to je dobré tahle brát.
Pavlína (Út, 2. 11. 2021 - 10:11)
Tenhle přípravek si kupuje moje sestra a je s ním také moc moc spokojená ;-)
! (Út, 2. 11. 2021 - 12:11)
Edito alias Pavlíno, tvoje reklama je více než průhledná.
děda75 (Pá, 11. 12. 2020 - 14:12)
Z americké knihy staré přes 70 let:
Všechny vitamíny a minerály a podobné nutrienty jsou k posílení antivirové imunity k ničemu, pokud tělo současně nemá dostatečnou zásobu PLNOHODNOTNÝCH BÍLKOVIN. Plnohodnotné bílkoviny, to je termínus technikus z oboru výživy, co to je si nastudujte sami. Pro nemohoucí studovat napovím: prakticky jenom vejce a jednoduché základní mléčné výrobky (tavené sýry už nikoliv).
(Pokud je někdo vůči chřipkám v ohrožené skupině, měl by jíst například denně jako první jídlo ráno asi 2 vejce, a nejlépe po dobu 1 měsíce před infekcí. A to v článku uvedené - samozřejmě k tomu.
Reklama