Základem je naše vědomí

Ti, kdož se zajímají o různé ozdravné systémy, které jsou spojené s užíváním určitých speciálních přípravků nebo určitým stravovacím režimem, si jistě všimli, že tyto systémy velice často dávají protichůdná doporučení.

Například v józe, která je velice uznávaná, se doporučuje vypít denně 3-4 litry čisté vody, aby se vnitřní orgány dobře promývaly a nečistoty se vyplavovaly ven z organismu spolu s močí. Ale stejně stará a stejně vážená makrobiotika učení zen říká, že každá tekutina znamená energii jin, která potlačuje jangový orgán - ledviny, proto je třeba pít co možná nejméně. Makrobiotika říká, že vody přijímáme dost spolu s jídlem a pití různých tekutin jako čaj není vůbec zapotřebí, zvlášť ihned po jídle. Jak vidíme, doporučení si navzájem protiřečí.

Tady je ještě jeden příklad. Makrobiotika dále tvrdí, ž: vlasy na hlavě padají kvůli nadbytku jinového cukru v organismu, a abychom dosáhli zpevnění vlasů, nesmíme používat cukr, med a ostatní sladkosti. Na druhé straně, jestlI se obratíme k neméně známé apiterapii, ke zpevnění vlasů na hlavě vám
doporučí med a včelí produkty.

Podobných protikladů je ve stravovacích systémech možno najít mnoho. Zvláštní ale je, že při správném dodržování pravidel vedou všechny ke stejnému výsledku - člověk se uzdravuje. Co to dokazuje? Pouze to, že veliký význam mají ne samotné potraviny nebo přípravky, které našemu organismu dodáváme: ale náš vztah k nim. Je důležité, abychom uvěřili v to, že právě tento způsob stravování nebo přípravek vede k uzdravení a tehdy má opravdu dobré výsledky. To znamená, že my sami musíme organismu zadat program: Jestli budu pít mnoho vody (nebo málo) tak se uzdravím! Potom absolvujete tuto proceduru s vodou (nebo jakýmkoli jiným přípravkem) a váš organismus se vyléčí. Pouze plní váš program.

                                     .
Pokud začínáte pochybovat, znamená to, že váš organismus od vás dostává protichůdný program: Mně ten přípravek nepomůže! Můžete brát jakýkoli, i ten nejzázračnější (pro jiné) přípravek, ale nepomůže vám, protože váš organismus se bude bránit jakýmkoli kladným změnám.
Nedělá vám to naschval, ale pouze proto, že snaživě realizuje vaše vnitřní naprogramování: To mi nepomůže.

Takže si musíme čestně přiznat, že ať se jedná o staré nebo
nové způsoby stravování a ozdravné metody, stejně, na prvním místě bude náš vztah k nim, to znamená na prvním místě je naše vědomí (nebo spíše naše podvědomí). Právě naše vnitřní postoje budou určovat účinnost použitého způsobu, ne naopak.      

Zdroj: Alexander Svijaš - Chceš být zdravý? S chutí do toho. Nakladatelství Lott                                                               

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Hi Dear
    Hi Dear (anonym)

    Hi Dear Email:amianyak(at)yahoo(dot)com Peace be unto you,how are you today.I do hope that you are fine. I saw your profil in (doktorka.cz) and like your person in general,this made me to write to show you,my extent of interest in you.please i will like you to send me your mail to my mail amianyak"yahoo.com so i can send my picture to you for we to continue. thanks and be bless yours amian.

    Bře 24, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama