Začínají testy implantovatelných kontaktních čoček

Krátkozrakým lidem se blýská na lepší časy. Brzy by se možná mohli zbavit své oční vady bez složitého zákroku, bez obtěžujících brýlí i bez práce s kontaktními čočkami. V Kalifornii totiž optická společnost začíná testovat speciální druh gelových kontaktních čoček, které se na stálo voperují do oka postiženého. Oční vadu přitom dokáží odstranit bezpečně, efektivně a přesně.

Odborníci z kalifornské oftalmologické společnosti STAAR už uskutečnili prvních 526 operací na 294 dobrovolnících, jimž korigovali krátkozrakost od ?3 do ?20 dioptrií. Čočky byly voperovány dobrovolníkům za rohovku před vlastní oční čočku malinkým zářezem.


Do tří let se šedesáti procentům pacientů ustálila dokonalá ostrost vidění. Objevilo se u nich také velmi málo symptomů, jaké jsou zaznamenávány u klasických čoček a brýlí, tedy vidění aury kolem předmětů, zdvojených obrazů a problémů s řízením automobilu v noci. Buď se zmírnily, nebo zcela vymizely.


"Implantované čočky se hodí především pro pacienty s oční vadou od ?7 dioptrií," píší autoři odborné studie.


Zdroj. Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  A co bude lepší? Implantovane čočky nebo laserová operace?

  Říj 05, 2004
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Mám zkušenost s implatnovanýma čočkama a můžu jen doporučit! Když si necháte oči spravit laserem za čas vás brýle stejně čekají - na čtení. S implanovanými máte vyřešen i tenhle problém a navíc - nehrozí vám ve stáří šedý zákal!Kolega byl na laserové operaci asi před deseti lety a teď se mu oči začaly znovu kazit a musí mít zase brýle na dálku.

  Říj 05, 2006
 • Obrázek uživatele Dagmara
  Dagmara (anonym)

  To se nesmí zevšeobecňovat, já mám 11 let po laserový operaci oka ( PRK ve Zlíně) a vidím pořád jako ostříž.

  Říj 19, 2006
 • Obrázek uživatele Anička
  Anička (anonym)

  Dotaz na doktorku,nebo kdo by mi poradil.Nosím brýle už od malička a chtěla bych zkusit kontaktní čočky.Mám na R +4,00,Cyl +2,00,Axis 105°,Pd 29,na L +4,5,Pd 31.Nevím co to všechno znamená.Jaké bys te mi doporučili.Co proto musím udělat a na kolik takové čočky příjdou a kde je seženu.Dík za odpovědi Anička

  Dub 03, 2007
 • Obrázek uživatele Lucie A
  Lucie A (anonym)

  Dobrý den, Prosím moc o radu. Je mi 27 let a brýle nosím od 5ti let. V 8. měsíci 08 jsem se podrobila v Lexumu implantaci fakické čočky levého oka stím, že nebudu nosit brýle a uvidím jako orel. (Tak mi bylo řečeno od lékářky) Od operace oka si nevidím do talíře, přestala jsem jezdit autem, protože to je na zabití.Nedokážu pracovat, ( podnikám v nehtové modeláži) a oči jsou základ. Nedokážu se pořádně pohybovat po bytě. Všechno se mi točí, mlží a hýbe. Na Lexumu mi pořád tvrdí, jak je vše skvělé a mám být trpělivá a navlékat korálky. Jsem zoufala. Vydím hůř než před operaci když jsem neměla brýle. Dá se to nějak reklamovat? Nebo to už nebudu vidět nikdy, tak jak s brýlemi? Zlaté moje brýle, mlžili se, ale viděla jsem. Děkuji za radu. Lucie

  Lis 21, 2008
 • Obrázek uživatele L.B123
  L.B123 (anonym)

  CHCI NOSIT ČOČKY ALE NEVIM JESTLY TO BOLÍ

  Zář 18, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama