Vzniku rakoviny můžeme předejít

Zhoubné nádorové bujení je pouze vzácně vyvoláno jedním spouštěcím faktorem. Příčin bývá většinou více. Jde o to, aby množství karcinogenů (rakovinu vyvolávajících látek) nedosáhlo takové míry, kdy obranné síly těla nebudou již schopny rozvoji rakoviny zabránit.

Musíme se tedy snažit minimalizovat rakovinotvorné vlivy. Po přečtení faktorů podílejících se na vzniku maligních nádorů uvidíte, že své zdraví máte z velké části ve své moci.

Podle výzkumů je poměr faktorů následující:
35% - kouření a alkohol
5% - karcinogenní látky v zaměstnání
3% - ionizující záření
1% - léky
10% - příčinu nebylo možné zjistit (vliv psychiky, stresu, dědičnosti)
2% - transformace nezhoubných nádorů
44% - výživové faktory (podle jiných studií se mohou výživové faktory podílet na vývoji rakoviny až z 60%)
Omezíme-li tedy kouření, alkohol, stres, nadměrné slunění a vyhneme-li se rakovinotvorným látkám v potravě velmi snížíme pravděpodobnost onemocnění rakovinou.

Navíc kromě faktorů podporujících vznik existují i faktory, které mohou napomáhat "vyzbrojit" náš imunitní systém do boje proti rakovině.
Zde velkou roli hraje výživa bohatá na minerály, vitamíny, enzymy a další speciální látky, které dokáží neutralizovat negativní působení karcinogenních látek. Pohyb, relaxace, meditace či jiné aktivity, které dokáží minimalizovat hladinu stresu a uvést nás do pohody, mají též preventivní účinek proti rakovině.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (45)

 • Obrázek uživatele jipe
  jipe (anonym)

  Vzniku rakoviny můžeme skutečně předejít. Postup je následující: 1. Zajdeme do knihkupectví a zakoupíme si knížku od Michio Kushiho: Makrobiotika - preventivní energetická medicína budoucnosti.(Ty dvě stovky, co za knížku dáme, se nám časem bohatě zúročí). 2. Pořádně si ji několikrát přečteme, abychom věděli, jak vlastně rakovina vzniká. 3. Když víme, jak jednotlivé druhy rakovin -a dokonce i AIDS- vznikají, budeme dělat všechno ve svém životě tak, aby vzniknout nemohly. K tomu nám dopomáhej Bůh, naše intuice, další knížky Michio Kushiho a paní Ing. Průchové. Věřte mi, že lepší recept na prevenci rakoviny v našich podmínkách těžko vymyslíte... jp

  Lis 23, 2002
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Pani doktorka tvrdi uplnu blbost pretoze helicobacter pylori sa neprenasa ustami!!!!ale iba vykalmi teda ked si niekto kto pracuje s jedlom neumyje ruky a tento virus ma.Zial ani lekari nevedia vsetko aj ked sa casto tak mudro tvaria. S pozdravom...

  Lis 14, 2002
 • Obrázek uživatele doc. MUDr M. Sedláčková
  doc. MUDr M. Se... (anonym)

  K možnosti vývoje rakoviny žaludku přispívá přítomnost bakterií v žaludku, které se nazývají Helicobacter pylori. I když jsou příčiny vzniku této formy rakoviny mnohočetné (zevní i vnitřní, včetně dědičnosti), infekce žaludku těmito přenosnými bakteriemi znamená celoživotní riziko vývoje rakoviny žaludku 1:100. Mnohem častěji se tyto bakterie uplatňují při onemocnění vředem žaludku (asi u 75%) nebo dvanáctníku ( blíží se 100%) a pravděpodobně i některých forem žaludečních obtíží( t.zv. dyspepsie). Žaludeční bakterie lze léčbou odstranit, alespoň ve většině případů. Bakterie jsou přenosné nejčastěji cestou z úst do úst, ale další cesty přenosu jsou možné.

  Dub 16, 2002
 • Obrázek uživatele Milsan
  Milsan (anonym)

  Ano to je pravda žij zdravě ale třeba tě může srazit auto nebo něco jiného!

  Črv 26, 2006
 • Obrázek uživatele Ludvík
  Ludvík (anonym)

  řešením prevence rakoviny je též léčení přírodními produkty čínské korporace Tianshi. Bližšší se dozvíte na www.Tianshi.wz.cz

  Srp 01, 2006
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Mám velmi dobré zkušenosti s přípravkem Mistify od firmy Synergy. Úspěšně řeší volné radikály a samotnou rakovinu. A pokud upravíme jídelníček na 75% syrové stravy mizí rakovina a většina nemocí.

  Zář 15, 2007
 • Obrázek uživatele Dagmar
  Dagmar (anonym)

  To je opravdu velice zajímavé doporučení, číst knihy dok. Kushiho a řídit se jeho radamy. A že on sám onemocněl rakovinou to už asi pisatel neví !!

  Čer 20, 2008
 • Obrázek uživatele iso
  iso (anonym)

  Přidejme: rozpouštědla a bělidla v pitné vodě!!!

  Črv 20, 2009
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Jsem sice jen laik,ale myslím, že rakovina je něco co se nedá nikdy "spočítat" jen vhodným způsobem omezit,zastavit a bojovat s ní.Nikdy ne vyloučit její vznik. Tohle tvrdím, jako vdovec po několikaletém "přátelství" s touto nemocí u své manželky..

  Črv 20, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Je nesmyslné žvanit o prevenci rakoviny, když se neví proč vzniká.

  Črv 21, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  - jsou ruzne druhy rakovin - nekterym onemocnenim se opravdu neda predejit, ale velke casti ano - takze prevence je dulezita! - samozrejme zalezi, jestli je rakovina dedicna atd.

  Črv 21, 2009
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  A malé děti mají rakovinu z čeho? Nekouří,nepijí,špatně nejedí?Rakovině se nedá předejít,jen chováním a stravou můžeme ovlivnit zdraví těla a pak jen doufat,že když jsme pro to své tělo něco udělali dobrého,že nás ta hrůza nedostane.Záleží na štěstí,protože být zdravý štěstí je!

  Črv 21, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jani, naucte se cist!!!!!!!!! Informujte se u osetrujiciho lekare. Proc se provadeji preventivni prohlidky????? My dospeli take chceme byt zdravi! Deti ponejvice onemocni na akutni leukemii, coz v dnesni dobe medicina z 80% umi uz vylecit. Kdyz se podivate napr. kolorektalni karzinom kolik pacientu preziva po peti letech od zjisteni nemoci....... Je smutne, kdyz kdokoliv onemocni na tuhle nemoc! Urcity druhum rakovinam se da opavdu predejit, jak zivotnim stylem a dodrzovanim preventivnich prohlidek.

  Črv 21, 2009
 • Obrázek uživatele aletož
  aletož (anonym)

  A malé děti mají rakovinu...děti že špatně nejedí??..běžte se podívat do školních jídelen...samá vařená mrtvá strava...fast foody..a to od mala...

  Led 17, 2012
 • Obrázek uživatele No,
  No, (anonym)

  děti že špatně...a od toho jsou rodiče, aby nebyli líní a ráno připravili zdravou snídani, do školy dali nějaké to jablko a starali se o dítě odpoledne a večer, ne? Jeden oběd dítě nezabije a tak hrozné to není. Mé děti mají k obědu nějaký ten salát, jablko k obědu vždycky.

  Led 17, 2012
 • Obrázek uživatele jirinkakov
  jirinkakov (anonym)

  Vzniku rakoviny můžeme...toto si zkopírujte přečtěte, a pak pište: ) http://www.cestyksobe.cz/anona-ostnita-zabijak-rakoviny-ab1081/ mylím,, že v přírodě je spoustu takových léčiv, jen nám o nich nikdo neřekne, a pokud vědci naněco příjdou, a ukáže se to jako nekomereční tak se to my nikdy nedovíme.Nechtějí, aby se lidé uzdravili právě naopak, čím víc jich umře tím líp, aspon zbude místo boháčům,...a pak se bude dělat politika... spusta lidí , a lékařů, kritizují léčitele, ano opravdu někteří jsou to "lišáci" ale bylinky sami osobě ...to je to nejlepší pro náš organizmus...jak se dřív léčilo, babka vyběhla ven natrhala bylinky a byli zdraví, všechno je to v přírodě. ...

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele zdenka
  zdenka (anonym)

  každý člověk by se měl snažit udělat preventivně všechno pro to,aby jeho tělo mělo hodně energie a mohlo s nemocí bojovat.pokud se to podaří,byť třeba jen někomu z nás,stojí ten boj za to!Když vidím staré a nemocné lidi,jak bojují o každý den života,je mi jasné,že snažení se o zdraví má smysl.

  Feb 15, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Když se ve většině případů neví, jak a proč rakovina vzniká, těžko dělat nějakou prevenci. Maximálně vám doktor něco zakáže a léčitel a dealer něco doporučí. To sice neublíží, ale ani nepomůže.

  Feb 15, 2014
 • Obrázek uživatele R.K.
  R.K. (anonym)

  Nejvíc vznik rakoviny podporuje a vyživuje cukr, mléko a uzeniny.

  Říj 03, 2017
 • Obrázek uživatele ne,
  ne, (anonym)

  Nejvíc vznik rakoviny...stres a genetická zátěž.

  Říj 03, 2017
 • Obrázek uživatele Dr
  Dr (anonym)

  Za objevení příčin rakoviny dostal Otto von Warburg ve třicátých letech dvě Nobelovy ceny.

  Říj 04, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Za objevení příčin...Nobelovu cenu za rok 1931 získal za „za objev enzymů dýchacího řetězce, jejich povahy a funkce“ (Wikipedie). Kdyby byla příčina rakoviny známá, tak by se rakovina léčila kauzálně a nikoliv symptomaticky, jako je tomu dosud (chirurgické nebo radiační odstranění nádorů, zastavení dělení buněk, léčba bolesti atd.).

  Říj 05, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Druhou Nobelovu cenu získal...Za překyselení organismu a nedostatek kyslíku by mohl získat tak nanejvýš "Bludný balvan". Samotný pojem "překyselení organismu" je výmyslem léčitelů a nelze jej nijak definovat. Kyselost je dána hodnotou pH a lze ji měřit pouze v tekuté fázi. "Organismus" je souhrn orgánů většinou v tuhé fázi, tudíž pH je neměřitelné. Navíc tělo disponuje obrovským počtem homeostatických mechanismů, které udržují pH tekutin na poměrně přesných hodnotách, jinak by chemické reakce v nich probíhající nefungovaly.

  Říj 06, 2017
 • Obrázek uživatele No
  No (anonym)

  Proč na to reaguješ, když o tom nic nevíš? PH je samozřejmě možné měřit u jakékoli tkáně obsahující vodu. Tělo se opravdu snaží udržovat PH na poměrně přesných hodnotách, a pokud dochází k dlouhodobé konzumaci konzervovaných potravin s konzervanty (kyseliny a pod, i několik druhů zároveň) a látkami zabraňujícími oxidaci (žluknutí a pod) tak veškeré rezervy vyčerpá a nutné metabolické procesy v něm opravdu probíhají jen omezeně, či vůbec, jak uvádíte, což způsobuje nejrůznější potíže. Dost často se divíme, že Českým lékařům nedochází, že většina populace jí výhradně konzervované potraviny s dlouhou trvanlivostí a má minimum pohybu.

  Říj 06, 2017
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Za překyselení organismu a...Jedním z homeostatických mechanismů je např. vápník. Když je používán na vyrovnávání pH, tak zase chybí jinde - což může mít za naásledek třeba zvýšenou kazivost zubů, osteoporózu...

  Říj 06, 2017
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Jedním z homeostatických...Ano, přesně tak to funguje. A díky tomu, že je nyní 95% průmyslově vyráběné stravy přesyceno kyselinami a díky kyselým deštům je i v půdě jen velmi malé množství vápníku, navíc pole pro velkoplošnou výrobu, které každý rok dávají úrodu již mnoho desítek let jsou po stránce vápníku a dalších minerálu již zcela vysáté, je deficit vápníku nyní běžný u většiny populace. Tělo u takto překyseleného organismu rve vápnik z kostí a kompenzuje s ním PH krve, takže se kostní aparát a sekundárně imunita oslabuje a v krvi je kaše z vápníku, způsobující arterisklerozu apod.

  Říj 07, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Ano, přesně tak to funguje....Daleko horší ekologickou katastrofou, než byly před dvaceti lety kyselé deště, je masové pěstování řepky olejné, údajně pro výrobu bionafty. Přitom na výrobu 1 kg bionafty se spotřebuje 1,5 kg fosilního paliva.

  Říj 08, 2017
 • Obrázek uživatele R.
  R. (anonym)

  Daleko horší ekologickou...A masivní používání glykosátu (roundup) a dalších pesticiců, které byly prokázány v 90% vyorcích podzemní vody v ČR. Přitom glykosát WHO prohlásila za potencionální karcinogen.

  Říj 08, 2017
 • Obrázek uživatele Waltr
  Waltr (anonym)

  Nenarodit se. Tam je to stoprocentní...

  Říj 08, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  A masivní používání...Nedávno Evropská unie prohlásila glyfosát za bezpečný, takže je bezpečný. Oni totiž mají patent na rozum.

  Říj 09, 2017
 • Obrázek uživatele R.
  R. (anonym)

  Nedávno Evropská unie...Kdy ho EU prohlásila za bezpečný? Pokud vím, tak ho v roce 2016 Evropský parlament zakázal. Načež ho zřejmě na tlak Monsanta Evropská komise zase povolila s omezením (které se u nás nedodržuje - např, že se omezí používání na veřejných prostranstvích) do konce roku 2017. Na konci rou 2017 se bude zase o glyfosátu jednat. Přes milion lidí v Evropě podepsalo petici, aby byl zakázán úplně - http://www.denik.cz/ze_sveta/petice-pozaduje-celoevropsky-zakaz-americkeho-herbicidu-monsanto-kvuli-rakovine.html . Samozřejmě, že firma Monsanto je velmi silná, takže se zákazem to možná nedopadne. Ale lidi se otravují sami. Žádná firma vás nemůže donutit , abyste používali nějaký jed, pokud ho používat nechcete. Ale lidi jsou zblblí a pohodlní.

  Říj 09, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Kdy ho EU prohlásila za...http://www.agris.cz/clanek/195816 http://www.bezpecnostpotravin.cz/glyfosat-v-eu-povolen-na-jak-dlouho.aspx Podle výrobce je glyfosát bezpečný, podle konkurence je škodlivý. Záleží na tom, jak moc kdo tlačí na EU. Za vším hledej prachy.

  Říj 09, 2017
 • Obrázek uživatele R.
  R. (anonym)

  ...Tak je jasné, že něco, co zabíjí živé organismy - rostliny jsou živé organismy - bude mít dřív či později negativní vliv i na jiné živé organismy - buď přímo při akumulaci jedů nebo nepřímo přes potravinový řetězec a opětovnou akumulaci jedů. Že budou některé jiné pesticidy ještě větší svinsktvo než glyfosát - o tom žádná. Glyfosát (roundup) je však nejrozšířenější a kromě dejme tomu nutného hubení plevelů v zemědělství se používá široce na zahradách (když jsou lidi líní vyplít), ve městech a obcích (pokud je vedení města neschopné najmout důchodce , nezaměstnané či studenty, aby jednou do roka vyplely plevele kolem cest či na chodnících - víckrát do roka to je kravina). Lidé polévají pesticidy trávníky, aby náhodou mezi trávou nevyrostla nějaká kytička a vůbec jim nemvadí, že potom trávníku běhají psi či si hrají malé děti. Dále se glyfosát použíá k dozrávání hrášku, slunečnic, obií před sklizní a to pak jíme. Takže problém je v šíleném zneužívání této látky víc než v látce maotné, která se někde použije lokálně, když je potřeba zlikvidovat nějaký urputný plevel, na který běžné pletí nestačí. Ale používat ho na pampelišku (velmi významnou léčivku, která má mít potenciál i při léčbě rakoviny) a ještě na to dělat reklamu, tak to už je moc. I na bezpečnostním listě roundupu od Monsanta je napsáno, že při používání na veřejných prostranstvích musí být prostor označen, zamezono vstupu po dobu tuším tří dnů. Kde jsi to někdy viděli napsáno? Já pouze na fotbalovém hřišti. V obcích stříkají a pokud je při tom nevidíte, tak nevíte, že bylo stříkáno a malé děti a zvířata s tím mohou přijít kontaktně do styku či vdechnou aerosol.

  Říj 09, 2017
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Příčinou toxicity pšenice...Proč sem kopíruješ takové dlouhé cancy? Myslíš si, že to někdo bude číst?

  Říj 10, 2017
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Co říkáte na toto video? Dr. Matthias Rath: Rakovina - Koniec jednej choroby ľudstva (SK titulky) https://www.youtube.com/watch?v=09G2tvX2p5U

  Říj 11, 2017
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Tak je jasné, že něco, co...Už se tu o tom psalo, jak si lidi tím sajrajtem stříkali cestičky a pak jim po roce a půl začali umírat psi na rakovinu. Ale ten Tuna uváděl, že je tím zamořeno 95% spodních vod v Čr. To snad není možné, to by snad higienici a úřady nedovolili a ty znečištovatele by poslali do chládku na pěkně dlouho.

  Říj 11, 2017
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Už se tu o tom psalo, jak si...Co není zakázáno, je dovoleno, ty "higieniku".

  Říj 12, 2017
 • Obrázek uživatele Míla
  Míla (anonym)

  Při stonásobném překročení norem množství těchle jedů je to zakázáno! Podmínky, za jakých takovéhle jedy můžou stříkat na pole jsou dost přesné. A za jejich porušení je jasné, co má následovat.

  Říj 13, 2017
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Při stonásobném...A nejde jenom o stříkání na pole. Ve městech má být též stříkáno jen za specifických a vyjímečných podmínek, které se většinou nedodržují. Na zahradách jakbysmet. Nikde není doporučováno to používat na pletí záhonů, jak někteří dělají.

  Říj 13, 2017
 • Obrázek uživatele Pl
  Pl (anonym)

  Ty pole jsou nejpodstatnější, na ty se vystříkají tisíce tun těchle jedů, herbicidů a pesticidů, které v udržitelném zemědělství nemají co dělat. Poslední roky taky zemědělci stříkají pole v noci a proč by to dělali, pokud by tím neporušovali platné předpisy.

  Říj 14, 2017
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Co si myslíte o tomto videu: Rakovina - konec jedné nemoci lidstva? https://www.youtube.com/watch?v=6UpHFK629hI

  Říj 19, 2017
 • Obrázek uživatele zemědělci stříkají pole v noci
  zemědělci střík... (anonym)

  Ty pole jsou...k večeru, v noci se stříká, aby se nezabilo mnoho včel. Zabijí se jen ty, které přenocují na poli a těch není moc.

  Říj 19, 2017
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  kecy. 95% podzemních vod je už otrávených a už jsou případy lidí, co ani nedostali stavební povolení, protože je v místě otrávená spodní voda. A na kom se mají hojit?

  Říj 20, 2017
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Kdo dostává dotace?

  Říj 22, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama