Vyskakování ramenního kloubu zabrání jednoduchá operace

Nestabilitu ramenního kloubu lze velmi rychle a účinně řešit. Během miniinvazivního zákroku se do kloubu umístí speciální kotvička, která dokáže přichytit odtrženou část svalu nebo šlachy a zajistit opět správné napětí mezi vazy. ČTK to sdělila Markéta Ostřížková z agentury AMI Communications.

Kotvička je vyrobena ze vstřebatelného materiálu a navíc speciálně konstruována tak, že její upevnění k tkáním může ortoped provádět bez nutnosti vázání fixačních uzlíků. Celá operace s použitím kotviček trvá asi 30 minut. Do domácího ošetřování může být pacient propuštěn ještě týž den.


Poranění ramenního kloubu a poškození až natržení okolních vazivových struktur patří mezi úrazy, které často postihují hokejisty, cyklisty, fotbalisty, atlety nebo hráče míčových her.


Takzvaná nestabilita ramene se podle Ostřížkové v poslední době stává novým pojmem v medicíně. Jde o nadměrnou pohyblivost ramenního kloubu, lidově vyskakování ramene, které není způsobeno poškozením samotné kloubní hlavice a jamky, ale narušením vazivových struktur. Ramenní svaly a šlachy za normálních okolností brání nadměrnému pohybu kloubu. Pokud je jejich stabilizační funkce narušena, vypadává hlavice kloubu, což vede k poškozování měkkých tkání ramene.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Phil
  Phil (anonym)

  Dobry den, nevite, ve ktere nemocnici v CR se tento zakrok provadi?

  Feb 17, 2007
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Na vyskakování ramenního kloubu vám může pomoci Dornova metoda.Neoperovat!!!!

  Feb 23, 2007
 • Obrázek uživatele Sysel
  Sysel (anonym)

  Operaci jsem abslovoval ve Fakultní nemocnici Brno,operoval Dr.Vališ.

  Bře 07, 2009
 • Obrázek uživatele RedEvil
  RedEvil (anonym)

  Dobrý den... včera jsem podstoupil laparoskopický zákrok a zjistilo se, že mám něco poškozeného v rameni a bude nutná operace... mohli byste mi popsat, jak takový zákrok vypadá??? Děkuji...

  Čer 18, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama