Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Výrobci léků hledají nové způsoby ovlivňování lékařů

Výrobci léků hledají nové způsoby, jak si zavázat lékaře, aby předepisovali právě jejich léky. Píše to Mladá fronta Dnes (MfD). Jednou z novinek jsou různé studie. Pod záminkou, že zjišťuje účinky svého léku, nechá firma lékaře vyplnit dotazník u každého, jemuž lék předepíše, a za to lékaři zaplatí. Nejde přitom o výsledky, ale spíše o to, aby si zdravotník zvykl lék předepisovat, vysvětlil list.

Podle MfD pak nemá pacient šanci zjistit, jestli pilulky, které dostává, jsou pro něj ty nejvhodnější, nebo zda má jen lékař sympatie k výrobci, uvádí deník.


"I já se s tím už setkal. Byla mi naznačena možnost získání procent z nákupu léků. Samozřejmě jsem to odmítl," řekl známý kardiochirurg Jan Pirk.


Důvodem toho, proč firmy hledají nové metody, jak ovlivnit lékaře, je dosavadní vývoj. "Všichni už všude byli, takže zaplatit lékaři dovolenou v Dubaji už není takové lákadlo," cituje deník jednoho ze šéfů farmaceutické firmy. Zpřísnily se i etické zásady výrobců léčiv.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele moni
  moni (anonym)

  Pokud jsou ochotni se například gyndaři pro prachy propůjčit k nájemným vraždám zdravých dětí při potratech "na přání", tak proč by pro další prachy neupřednostňovali určité druhy papání (HA) pro své "klientky"...

  Srp 06, 2007
 • Obrázek uživatele Jenda
  Jenda (anonym)

  Co to pořád plácáte za kraviny? Komunizmus skončil už před 20ti lety,nastala realita svobodného podnikání,když se s tím neumíte vyrovnat a potřebujete nějakou buzeraci a bonzáctví, dokonce bez toho neumíte žít, tak se seberte a pozdravujte u Chavéze a Castra:)

  Srp 06, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama