Vypít denně alespoň 3 litry tekutin? - NESMYSL!!

Toto nesmyslné pravidlo je velmi rozšířené a miliony lidí po celém světě se denně nutí vypít tři litry vody, ačkoli nemají vůbec žízeň. Navíc si myslí, že je to zdravé, že se musí hodně pít, když chce člověk zhubnout, držet detox, být zdravý atd.

Člověk samozřejmě pít musí, ale množství je U KAŽDÉHO individuální. Toto nesmyslné pravidlo vymyslela francouzská firma, zavádějící na trh svoji balenou vodu. Aby se voda prodávala, vymysleli kampaň, že je nutné vypít velké množství vody, a tím vyšší obrat. Nějakým způsobem jsme si tuto informaci přetrasformovali do špatné podoby a udělali si z ní NESMYSLNÉ PRAVIDLO ČASTO NÁM NIČÍCÍ ZDRAVÍ V NEUVÁŽLIVÉM MNOŽSTVÍ.

Nadměrné pití zatěžuje mozek a ledviny, které vše vypité musejí přefiltrovat a vyloučit. Polovina národa nadměrně pije v dobré víře uzdravení a zdravé detoxikace a přitom přicházejí paradoxně se zavodněním těla a otoky. Pacienti říkají, že se nutí pít, ale zároveň cítí, že když se n epatrně napijí, cítí, že se hned “nafouknou jako balón“ a zavodní se. Proč? Je to důkaz ledvin, že je tělo doslova “přetopené“ a ledviny nestíhají filtrovat nadbytečnou zadrženou vodu v těle, natož nově přijatou. Proto přebytečná nepřefiltrovaná voda zůstává v tkáních a buňkách, lymfa je přehlcená a vy ji vnímáte jako zavodnění těla a otoky. Půlka národa je, dá se tedy říci, doslova vnitřně “přetopená“.

Jsou utajované případy OTOKŮ MOZKŮ z nadměrného přepíjení vody - důvod? Žena, která držela dietu a JEN pila čistou vodu a nejedla. Vypila denně 6 litrů vody.... Skončila v nemocnici a lékaři diagnostikovali tajně OTOK MOZKU Z PŘEMÍRY VODY V TĚLE.......!!!!!!!!!

Samozřejmě, když nesnížíte pitný režim a stále budete do těla “vlévat“ další tekutiny, bude se Vám tělo nafukovat jako „balón“, přeplněný vodou. Budete se cítit jako byste každou chvíli měli prasknout, nebo jako těhotné v 7. měsíci, jak máte břicho nafouklé. Pak se může stát i to, že přebytečná voda a lymfa začne sama vytékat z kůže!!!!!!!!!! Kůže se začne natahovat stejně ?tak, jak se natahuje při těhotenství u žen břicho. Kůže se ztenčuje, slábne, povoluje, začne praskat a mohou se začít tvořit skulinky, kudy začne vytékat v nejhorších případech voda a “přehlcená“ lymfa. Zde je nasnadě na nějakou dobu ZMINIMALIZOVAT PITNÝ REŽIM NA MINIMUM, DOKAVAD NADBYTEČNÁ VODA Z VAŠEHO TĚLA NEODEJDE!!!!! A to detoxikačními bylinnými čaji, které působí močopudně a lymfodrenážemi, které vodu z tkání doslova “vymačkají“. Je to podobný princip, jako když vymačkáte veškerou šťávu z citrónu.

KLAMAVÁ REKLAMA NA PITNÝ REŽIM, KTERÁ CHCE VYTĚŽIT CO NEJVÍCE PENĚZ PRO PRODEJ NÁPOJŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A my jsme si z toho udělali ZDRAVÉ PRAVIDLO, které tak urputně dodržuje ve víře, že děláme pro sebe dobře!!!!!!!!!!!!!! A paradoxně si tím ještě více ubližujeme...

BIČÍKOVÁ Jitka
Lymfoterapeutka a specialistka na  LYMFOTERAPII, LYMFOLOGII
spisovatelka?

www.zahadnalymfa.wbs.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (15)

 • Obrázek uživatele vapanc
  vapanc (anonym)

  Dobrý den,přesně to co je zde popisováno,jsem zažil,dávaje za pravdu doporučenému pitnému režimu,pořád jsem čistil tělo zbytečně nadměrným pitím vody.Nafouknutí břicha a otoky ustaly,když jsem svojim selským rozumem uvážil,že nadměrné pití mi zřejmě způsobuje ony problémy.Čili,nepohybuji -li se v nadměrně horkém prostředí,či nesportuji li zrovna intenzivně a p.,bohatě stačí 2 litry tekutiny.Problém je se staršími lidmi,kteří by často zapomínali pít vůbec,ale to je jiná kapitola.

  Čer 11, 2015
 • Obrázek uživatele veronika.kaucova@seznam.cz
  veronika.kaucov... (anonym)

  Jsem překvapena,a zároveň uklidněná že to co já denně vypiju je tak akurát.Děkuju Vám.Kaucova.

  Čer 11, 2015
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Piji hodně vody z vodovodu,nejsem nafouklý a jsem zdravý.Nesouhlasím s p.BIČÍKOVou.

  Čer 11, 2015
 • Obrázek uživatele zelena
  zelena (anonym)

  no, tohle je hodně nadnesené, já ty tři litry tekutin vypiju, neznám nikoho, kdo by měl problémy co popisuje pisatelka článku, naopak znám mnoho žen, které když si hlídaly pitný režim, tak pěkně hubly, naopak, když nepiju bolí mě hlava a už to nedopiju, lékaři doporučují 0,3 l tekujtin na 10 kilo váhy, ale včetně polívky, čaje atd.

  Čer 12, 2015
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Kdyby lidi nejedli nevhodnou, dehydrovanou stravu, neměli by nepřiměřenou potřebu pořád pít. Pitný režim léčí jenom následky, ale neřeší příčinu. Nehledě na to, že voda a např. šťáva z čerstvýho ovoce působí v těle úplně jinak a i ta slavná hydratace potom znamená něco úplně jinýho.

  Čer 12, 2015
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Ono je to opravdu velmi individuální, záleží i na tom, kolik kdo sní soli, která pomáhá vodu zadržovat v organismu nebo vypije nápojů s alkoholem, které naopak dehydratují. Pokud jíte během dne hodně porcí ovoce a zeleniny, tak opravdu není nutné prolejvání litrama vody.

  Čer 12, 2015
 • Obrázek uživatele Richard
  Richard (anonym)

  no, tohle je hodně...pokud máte 100 kg, tak pak je to v pořádku (0,3 x 100/10), pokud má někdo 60 kg, tak mu bohatě stačí 2 l.

  Čer 12, 2015
 • Obrázek uživatele Aja
  Aja (anonym)

  Hodně lidí pije nárazově až mají velkou žízeň, pak se diví že to tělo není schopné zvládat a natékají. My jsme se ještě učili dětem na 1.stupni nabízet po 3hod. 1,5dcl, a to odpovídá u 5 jídel denně 0,75l, takže při tom pravidle 0,3 l/kg zhruba váze kolem 25 kg. Mě na těchto prohlášeních nejvíc fascinuje, jak se mění takřka na objednávku. Před 25 lety na zdravotnickém školení něco, pak 10 změn v průběhu 25 let, abychom se vrátili k osvědčenému. Tak si říkám proč tolik kotrmelců.

  Čer 12, 2015
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Hodně lidí pije nárazově...Tolik kotrmelcu proto, ze obchodním záměrem bylo prodávat co nejvíc vody... Z vody se stal dobry kšeft.

  Čer 13, 2015
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Naprosto souhlasím s článkem paní Bičíkové. Voda člověkem proteče rovnou do záchoda a akorát zatěžuje ledviny. Takové pouštní národy skoro nepijí, protože tam vodu nemají a stejně žijí. A jsou možná zdravější než ty trubky, co se denně prolévají 3 litry vody.

  Čer 14, 2015
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Naprosto souhlasím s...Ale tělo je prý tvořeno ponejvíc z vody, všeho ale s m?rou po velk množství jsou otoky i mozku, spíš to rozložit na celý den .....a ty pouštní národy promiňte jsou k tomu uzpůsobené jako eskymáci černoši atd my nežijeme v poušti....zkuste tam být půl roku v jejich podmínkách a nepozná vás vlastní máma....to jste snad.nemyslela vážně

  Čer 14, 2015
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Ale tělo je prý tvořeno...Naprosto vážně. Pokud nechápeš, tak je to o tom, že každý máme jinou potřebu, a tělo si řekne samo. Proto lít do sebe litry vody jenom protože to radí nějaký debilní poradce je spíš na škodu. V naší zemi nikdo neumírá na dehydrataci, proto bychom se neměli zbytečně prolévat vodou pokud sami nemáme potřebu.

  Čer 14, 2015
 • Obrázek uživatele šlapeto
  šlapeto (anonym)

  Vodu pijou žáby pivo starý báby my pijeme rum!!!!

  Čer 14, 2015
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Naprosto vážně. Pokud...Prolévat ne pít úměrně má každý. A ano každý má jinou potřebu evropan a jinou pouštní člověk ppkud chápete.

  Čer 15, 2015
 • Obrázek uživatele nechápeme
  nechápeme (anonym)

  Chápeme jen to, že kdo hodně pije ten hodně chčije!!!

  Čer 18, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama