Všední den kineziologa

Popíšu jeden svůj pracovní den.Ráno u mne byl nadějný tenista, který by chtěl zlepšit své výkony. Slovy jeho otce: Tenis ve špičce umí každý stejně, raketu má taky každej dobrou, takže rozhoduje psychická odolnost. A právě proto mi Vás doporučil kamarád.

Odblokovali jsme stres mladého tenisty na tlak, který je na něj vyvíjen jeho otcem a sponzory. Prodebatoval jsme možnost, jak dosahovat lepšího výsledku s menším úsilím a jak se koncentrovat na žádoucí výsledek. Jak po většinu času zůstat relaxovaný, abych o to lépe mohl v důležitém okamžiku zapnout.


Pak přišel na řadu tatínek. Zjistili jsme, že jeho snem byl tenis, ale protože kvůli nepříznivým okolnostem ho nemohl hrát, nevědomě nyní tlačí na svého syna, v podstatě si realizuje své sny prostřednictvím syna. To ale pak vyvolává ztrátu motivace, nervozitu a psychickou nevyrovnanost v důležitých okamžicích zápasu u mladé naděje.


Výsledkem odblokování bylo, že tatínek zjistil, že má ještě sílu na to, aby realizoval své sny sám.
Díky tomu se osvobodili oba. Syn může začít žít svůj život a tenis je jeho součástí. Tím, že nebude vystaven vnějšímu tlaku, jeho výsledky se mohou zlepšit.


Tatínek pak bude investovat svou energii tam, kde je užitečná - do svého vlastního snu.
Oba odcházeli velmi spokojení - na výsledky v turnajích si počkáme.

Pak přišla paní, která u mne byla již podruhé. Přišla s bolestmi zad. Minule jsme nedostali od tělíčka svolení pracovat na bolesti, ale vyřešili jsme zatuhlost, která se u této ženy projevovala nejen v zádech. Po odblokování se dočasně bolesti zhoršily, nyní již několik týdnů jsou o 80% lepší. Ale hlavně přišla úplně jiná žena - uměla se smát, byla z ní cítit radost ze života. Dnes jsme dostali svolení již pracovat přímo na bolestech a po skončení odblokování odcházela zcela bez jakýchkoliv obtíží. Dostala též domácí úkol, kdykoliv by se objevil náznak potíží. To je důležitá součást kineziologie. Nesmíme vzít nikomu možnost volby, dokonce ani volby, aby mi bylo hůř. Ale pokud se problém objeví, bude mít k dispozici korekci, která jí pomůže být znovu v pořádku.

Nakonec přivedli manželé malého synka. Tatínek u mne byl na podzim kvůli vyrážce na obličeji. Po jediné návštěvě mohl vysadit kortikoidní mast, jen výjimečně si to místo natře indiferentní (=neléčivou) mastí jen kvůli promaštění. Je velice spokojen a když se u syna objevily fleky, přivedl ho. Shodou okolností je syn právě nemocný, má mimo jiné i horečku. Dali mu Panadol, nezabral. Tělíčko dává svolení k odstranění příčiny horečky. (Tedy nikoliv odstranění příznaku !) Po 5 minutovém odblokování manželé zjišťují, že teplota skutečně klesla. Výsledek odblokování vyrážky nemůžeme dnes posoudit, protože se objevuje vždy jen po zapocení. Rodiče jsou poučeni se mi zítra ozvat, abychom mohli pokračovat, pokud by výsledek nebyl ještě úplný.

Takto vypadá jeden všední den. Myslím, že vypovídá o možnostech kineziologie. Není to léčba v klasickém slova smyslu. Jen reaktivujeme léčivou sílu klienta tak, aby se uzdravil sám. Někdy jsou výsledky překvapující, jindy to chvíli trvá a sem tam se stane, že se člověk jen lépe cítí, ale objektivní výsledek nic moc. Ale podstatné je to, že s časem se výsledky zlepšují.Přeji čtenářům příjemný den.

MUDr. Martin Daniel, danielma.hyperlink.cz

A pokud budou mít čtenáři zájem, příště třeba více o zodpovědnosti za své zdraví, o tom, kde končí a kde začíná zodpovědnost kineziologa a proč nemůže léčit, ale jen a pouze pomáhat klientovi, aby se uzdravil sám.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Kidney
  Kidney (anonym)

  Věříte tomu?

  Bře 27, 2010
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Já ne, já jsem se byla přesvědčit jak dělá zázrakya připadalo mi ,že na problémy druhých akád sere a je mu to jedno.A odrbat člověka o peníze to dost chce.Já používám aura-somu a jsem spokojená.Mám firmu,práce mě baví i život mě baví.Firmě se daří..tak co,ráda cestuju...Vřele doporučuji.Více se usmívám:-)

  Pro 02, 2014
 • Obrázek uživatele jasně
  jasně (anonym)

  Já ne, já jsem se byla...Á, další šmejd, tentokrát prodavačka aura sráče.

  Pro 02, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama