Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Vliv ducha na psychický stav a tělesné zdraví

Že duševní stav silně ovlivňuje průběh každého onemocnění dnes už běžně připouštíme, ale v oficiální terapii se to zatím nijak neodráží. Nemocný je podroben nejsložitějšímu vyšetřování tělesných funkcí, ale o jeho stav duševní se valně nikdo nestará. A jeho stav duchovní zůstává, i nadále velkou neznámou. Naši lékaři mají malé znalosti psychologie, nepatrné znalosti filozofie a pravé vědění jim obyčejně chybí úplně.

Z literatury jsou známy desítky případů "zázračně" uzdravených lidí, vědou medicínskou prohlášených za nevyléčitelně choré. Sledujeme-li tyto případy podrobněji, vidíme jako červenou nik táhnout se jednu podmínku. Drtivá většina takto uzdravených lidí prodělala duševní nebo i duchovní přerod, podobný obrácení biblického Šavla na Pavla - zpravidla pod vlivem vlastního těžkého prožití; na základě literatury nebo přátel a řidčeji jen tak - zcela spontánně.

Když sledujeme např. léčení žaludečních vředů, pak s překvapením (?) zjišťujeme vyšší účinnost léčby tam, kde nemocný vedle vynucené zdrženlivosti v jídle přidal navíc i zdrženlivost v myšlenkách.zdroj: Jos. A. Zentrich - Třetí cesta ke štěstí

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Sylva
  Sylva (anonym)

  Dnes se neléčí lidé, ale jakési živé stroje bez duše. Nikoho nic nezajímá. Pocity pacienta jsou zpravidla na posledním místě.

  Kvě 26, 2006
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Sylvo,lépe jsi nemohla vyjádřit vztah lékaře k pacientu,proto etika našich lékařů patří mezi nejhorší na světě

  Črv 28, 2006
 • Obrázek uživatele Smudla
  Smudla (anonym)

  No hodne se to lepsi. Dalsi generace lekaru jiz jiste bude vice OK. Srovnani se svetem, hmm, v kolika zemich jste poznal zdravotnictvi?

  Lis 27, 2006
 • Obrázek uživatele Pokoš
  Pokoš (anonym)

  Tělesné a duševní zdraví mají spolu mnoho společného a při tom jsou to rozdílné věci. Doktor by měl být do jisté míri i psycholog aby dokázal pochopit člověka a to jeho duši a potom ho léčit an to comu je.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele Jaňa
  Jaňa (anonym)

  Poznala jsem "díky" svým problémům s páteří jednoho Dr. neurologa, který nejen že správně diagnostikoval moje problémy, ale byl i perfektní psycholog. Rozebral se mnou všechno ze všech stran, navrhl a zrealizoval léčení, rehabilitaci. Moc jsem mu vděčná dodnes. Ne všichni lékaři jsou na nic. Teď, když mám problém, už si vybírám.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele jik
  jik (anonym)

  Taky bych si vybíral ale nikdo tě neveme.

  Lis 25, 2008
 • Obrázek uživatele žanet
  žanet (anonym)

  Naštěstí je dnes už hodně zdokumentovaných případů, kdy odstranění psychologického bloku "v hlavě" mělo za následek rozpuštění bloků tělesných a uzdravení pacienta. Ráda bych je technickou poznámku pro ty, které článeček zaujal - Kniha, ze které je citováno od pana Zentricha se jmenuje Třetí cesta ke ZDRAVÍ. Vyšla už někdy vy 90. letech jako jedna z prvních vlaštovek podobných myšlenek a přístupů a stojí za to ji přečíst. Hlavně pro ty, kteří onu "třetí cestu" hledají a chtějí jít.

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  To je důvod, proč nemocní v domácí péči přežívají i celá léta,ale jakmile se dostanou do nemocnice, přijde rychlý konec.

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele Mare
  Mare (anonym)

  Koukám, že tady někdo zneužívá můj nick s mírnou odchylkou, aby mohlo dojít k záměně. Zdá se, že místní admin. je velmi tvrdý, někteří to tady zažili a toto je hodně nefér jednání.

  Říj 04, 2017
 • Obrázek uživatele Marę
  Marę

  Takže budu psát zásadně pod přihlášením s modrým nickem. Jestliže bude černý, není to ode mně !

  Říj 04, 2017
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Koukám, že tady někdo...Mare klídek, to jsi si nevšimla, že ta Mary psala v roce 2010 a nemyslíš, že i kdyby psala teď, tak by o tom, že ty někde píšeš jako Mare vůbec nemohl tušit. Zřejmě psala komentář na článek a třeba se vůbec jinak nezůčastňuje zdejšího diskutování. Já jseem též dlouho o tom, že komentáře ke článkům vycházejí zde neměla tušení. Vzhledem k tématu této diskuse bych ti poradila být méně podezíravá a vztahovačná - i podezíravost může negativně ovlivnit pszchický stav a tělesné zdraví.

  Říj 04, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama