Víte, kolik jste letos zaplatili na poplatcích a doplatcích za zdravotní péči?

Jedním z cílů letošních reforem ve zdravotnictví je zvýšení transparentnosti českého zdravotnického systému. Základem je informovaný pacient, který má přehled o nabízené i poskytované zdravotní péči. Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR se proto snaží poskytnout svým pojištěncům maximum informací - prostřednictvím Elektronické zdravotní knížky (EZK) lze jednoduše zažádat online o Přehled vykázané zdravotní péče, který obsahuje seznam vykázaných zdravotních výkonů, vyšetření, návštěv u lékaře resp. vydaných léků.

V případě, že zjistíte jakoukoliv nesrovnalost ve vašem Přehledu vykázané zdravotní péče, obraťte se na zdravotní pojišťovnu a nejlépe písemně požádejte o revizi reklamovaných nesrovnalostí. 

„Nově v rubrice Účet pojištěnce najdete přehled uhrazených regulačních poplatků a doplatků u lékaře či v lékárně -  každý uživatel EZK může rychle zjistit částku, kolik za dané časové období již na poplatcích/doplatcích zaplatil, a může tak zároveň sledovat, zda uhrazené poplatky/doplatky nepřesáhly zákonem garantovaný ochranný limit, který se liší podle věku pacienta, případně si následně zažádat u zdravotní pojišťovny o vrácení přeplatku,“ upozorňuje Ing. Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s.  

Uživatel EZK si může v kapitole Historie pojištění jednoduše ověřit, že je jeho zdravotní pojištění platné a že nedluží na zdravotním pojištění. K dispozici jsou také údaje o průběhu jeho pojištění (od roku 2005). 

Návod na získání přehledů v Elektronické zdravotní knížce najdete na této adrese:

http://www.izip.cz/system-izip/jak-funguje-izip/367-3/navod-na-ziskani-prehledu-vykazane-zdravotni-pece.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama