Víte, jak na ochranu zdraví celé rodiny?

V průběhu dne nám projde pod rukama mnoho předmětů, dotýkáme se různých povrchů uvnitř i venku, podáváme si ruce s jinými lidmi. Tak se na našich dlaních hromadí bakterie a viry, aniž bychom si to uvědomovali. Proto bychom měli mytí a dezinfekci rukou věnovat náležitou péči.

Osobní hygienu by měli pilovat dospělí stejně jako děti. S výukou zdravých návyků bychom přitom s potomky měli začít již v nejútlejším věku. Přestože osobní hygiena není zrovna jejich největší prioritou, nesmíme se hned vzdávat. Je důležité mít na paměti, že hygienické návyky nespočívají jen v tom, jak vypadáme navenek. Týkají se především toho, jak aktivně předcházet přenosu virů a bakterií. Bez nadsázky by se dalo říci, že čistější dítě je následně i zdravější dítě. Proto je důležité začít s výukou hygieny co nejdříve. Přečtěte si následující tipy, abyste mohli začít ještě dnes.

Jak na mytí rukou

První důležitý bod, který by vaše dítě mělo znát, se týká mytí rukou. Většinou příliš nevnímáme, k čemu všemu ruce v průběhu celého dne používáme - otevíráme dveře, splachujeme toaletu, dotýkáme se displeje tabletu nebo mobilního telefonu. Mějme se na pozoru! Každá taková aktivita znamená i možnost přenosu bakterií. Naučte své dítě, aby si mylo ruce po odchodu z toalety, před jídlem i po hře venku. Omezíte tak riziko onemocnění. Pokud chcete vyzkoušet zajímavou novinku, doporučujeme Dettol - bezdotykový dávkovač mýdla. Vy ani vaše dítě už nebudete muset sahat na pumpičku, která může být plná bakterií od špinavých rukou, a mytí rukou se stane zábavou.

Jak na čištění zubů

Rodiče by měli začít s čištěním již od prvních zoubků. Když je dítěti kolem pěti šesti let, může postupně začít s učením samo. Zkuste zpívat nebo pustit nějakou písničku, aby získalo správný návyk potřebné délky. Starším dětem byste měli ukázat, jak používat dentální nit, stejně tak ústní vodu. A nezapomínejte ani na očistu jazyka. Zápach z úst bývá častým výsledkem nedostatečné ústní hygieny. Pamatujte si, že výuka správného čištění v raném věku pomůže nastavit zdravé návyky pro celý budoucí život.

Jak na správnou koupel

Zařiďte, aby se koupel stala zábavou. Dovolte dětem používat barevné hračky určené do vody a rozhodně podporujte cákání! Pomáhá totiž tomu, aby se voda a mýdlo dostaly i na těžko dostupná místa, jako je podpaží nebo kůže za ušima. Důkladné mytí předchází šíření bakterií.

Více informací spolu s dalšími tipy, jak na prevenci zdraví všech členů rodiny najdete na www.dettol.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama