Vitální síla

Homeopaté jsou přesvědčeni, že lidská bytost má jistý mechanizmus udržování rovnováhy. Za předpokladu, že na konstituci nepůsobí příliš dlouhodobý nebo příliš silný stres, je člověk díky působení tohoto mechanizmu zdravý. Hahnemann nazýval tento mechanizmus udržování rovnováhy vitální silou a měl za to, že se jedná o tu energetickou substanci, která je nezávislá na fyzikálních a chemických silách, činí člověka živým a po smrti se ztrácí.

Lidská bytost, vlastně každý živoucí organizmus, má specifický vztah s prostředím, které jej obklopuje. Biologové nazývají tento vztah "homeostáza" a mají tím na mysli to, že každá živá bytost má schopnost regulovat své vlastní pochody, jakousi vrozenou (ochrannou) tendenci udržovat organizmus v rovnováze a kompenzovat změny, které tuto rovnováhu narušují. Podle homeopatů vyvolává vitální síla symptomy, které neutralizují různé formy stresu, jimž jsme vystaveni, a během celého života nás v každém okamžiku přizpůsobuje situaci, abychom zůstali v rovnováze a zdraví. Prostřednictvím těchto symptomů nám naše tělo prostě sděluje, jak se dokáže vypořádat se stresem. Zjevným příkladem je například fakt, že se třeseme, když je nám zima, potíme, když jsme přehřátí a že jíme či pijeme, když máme hlad nebo žízeň. Všechny tyto reakce pomáhají udržet v těle stabilní prostředí vhodné k životu.

Známé výrazy jako "obranný mechanizmus" a "imunitní systém" jsou jen jiným označením pro vitální sílu. Homeopaté jsou toho názoru, že nemoc "zaútočí" pouze pokud je tato vitální síla oslabená.

Homeopatické léky působí jako katalyzátor, energie léku stimuluje vitální sílu (imunitní systém či obranný mechanizmus) tak, aby se organizmus uzdravil sám. Tyto léky nepotlačují obranný mechanizmus a tudíž nedochází k jeho oslabení, což se děje při podávání alopatických léků. Správná homeopatická léčba nejen zmírní symptomy, ale také uvede pacienta do celkově harmonického stavu. Pacienti často říkají, že už se dlouho necítili tak dobře.

Zdroj: Kompletní příručka homeopatické léčby - Miranda Castro

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Tereza Velká
    Tereza Velká (anonym)

    Homeostáza je podle mého názoru klíčem ke zdravému tělu, ale také klidné duši. Nejednou jsem zjistila, jak negativní dopady na mé zdraví má dlouhodobý stres. Určitě doporučuji vzdělávat se i v alternativních odvětvích léčby nemocí. Nedávno jsem narazila na toto téma https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/1223-homeostaza-co-to-je-a-jak-s-ni-souvisi-cbd- kde jsem se o síle homeostázy znovu přesvědčila... dejte tomu šanci

    Říj 14, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama