Více než 2,5 milionu hlášených nežádoucích účinků po vakcínách proti COVID-19, nejvíce v historii databáze.

V globální databázi WHO je nahlášeno více jak dva a půl milionu možných nežádoucích účinků po vakcínách proti onemocnění COVID-19.

VigiAccess byl spuštěn Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v roce 2015, aby poskytl veřejný přístup k informacím ve VigiBase, globální databázi WHO o hlášených potenciálních vedlejších účincích léčivých přípravků.

Nežádoucí účinky – technicky známé jako nežádoucí účinky léčiv (ADR) a nežádoucí účinky po imunizaci (AEFI) – jsou hlášeny národními farmakovigilančními centry nebo národními orgány pro regulaci léčiv, které jsou členy Programu WHO pro mezinárodní monitorování léčiv (PIDM). WHO PIDM byla vytvořena v roce 1968, aby zajistila bezpečnější a efektivnější používání léčivých přípravků.

Informace na webové stránce VigiAccess se týkají možných nežádoucích účinků; tj. příznaků a dalších okolností, které byly pozorovány po použití léčivého přípravku, ale které mohou nebo nemusí souviset s tímto přípravkem nebo být tímto přípravkem způsobeny.

Mezi nejčastěji hlášené příznaky patří:

Celkové poruchy a reakce v místě aplikace (1555492)

Poruchy nervového systému (1093976)

Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně (737709)

Gastrointestinální poruchy (516852)

Poruchy kůže a podkožní tkáně (350138)

Respirační, hrudní a mediastinální poruchy (275392)

Infekce a infestace (197124)

Srdeční poruchy (138269))

Cévní poruchy (138160)

Psychiatrické poruchy (121559)

Poruchy reprodukčního systému a prsou (116526)

Poruchy krve a lymfatického systému (106307)

Oční poruchy (94842)

Poruchy ucha a labyrintu (85775)

Poruchy metabolismu a výživy (57669)

Nejvíce nežádoucích účinků (49%) je hlášeno v Evropě a v Americe (37%).

Postiženi nežádoucími účinky jsou nejvíce lidé 18-40 let (40%) a 45-64 (31%)

68% hlášených nežádoucích účinků připadá na ženy.

Druhé léčivo, která má nejvíce hlášených nežádoucích účinků je vakcína proti chřipce, která má od roku 1968 do roku 2021 nahlášeno 274847 nežádoucích účinků, což je zhruba 10x méně než vakcíny proti COVID-19 za jediný rok.

Dle studií, které v minulosti probíhaly, bývá obecně hlášeno lékaři či přímo pacienty jen minimum nežádoucích účinků, které by mohly souviset s užitím léčebného přípravku.

WHO

Zdroj: VigiAccess

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (43)

 • Obrázek uživatele Tomas
  Tomas (anonym)

  To cislo je obrovske - v porovnani treba s vakcinou proti tetanu za 50 let. Timto by se mel jiz nekdo vazne zabyvat a ne to zlehcovat. Ti lide tez svymi zdravotnimi potizemi zahlcuji zdravotni system. Znam z okoli par lidi, co maji potize, jeden pan ve vsi do tydne po Astre zemrel v nemocnici na embolii - pokud vim, tak nikdo nic nehlasil - u pana bylo v umrtnim listu, ze zemrel na covid.

  Lis 26, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  V úmrtním listu se diagnóza neuvádí.

  Lis 26, 2021
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Jestli to neni tim, ze je ted preslecinkovano :D

  Lis 26, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Na úmrtním listu mojí tchýně z roku 2016 jsou uvedeny pouze její osobní údaje, datum a místo úmrtí a odkaz na příslušný záznam v matrice zemřelých. Příčina smrti nebo diagnóza se NEUVÁDÍ. Pokud někdo na wikipedii vložil něco jiného, je to irelevantní omyl. (Do wikipedie totiž může vložit kdokoliv cokoliv).

  Lis 26, 2021
 • Obrázek uživatele Kateřina
  Kateřina (anonym)

  Celá tabulka

  Lis 27, 2021
 • Obrázek uživatele Luděk
  Luděk (anonym)

  Pracuje ve webu doktorka.cz také nějaká skutečná doktorka, nebo doktor? Uvést vedlejší účinky bez vysvětlení, bez upozornění, že jde pouze o podezření, je jen zásoba argumentů pro antiwaxery.

  Lis 27, 2021
 • Obrázek uživatele Sarka
  Sarka (anonym)

  A to vám říkal kdo? Můj tatínek umřel 3 cervna 2020 a měl rakovinu čelisti, 4 Stadium a měl v úmrtni zprávě pro lékaře napsané: exitus kovid! Myslíte že je to normální? Nevěřím jim ani slovo!

  Lis 27, 2021
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  No tak já mám obě dávky Pfizeru a po první mne bolela ruka, měla jsem zimnici. Manžel neměl vůbec žádné nežádoucí účinky ani při jedné dávce a syn měl při druhé zimnici ,ale vyšlo to na víkend , takže v pondělí už šel normálně do práce. Nic hrozného. Ve srovnání s covidem , který jsme prodělali o rok dříve. To jsem ležela 10 dní v horečkách, neměla čich chuť a nemohla jsem dýchat. Syn měl covid hned po mne ,sice lehčí ,ale také si poležel , jediný manžel jej neměl. Takže vakcina versus covid ..vyhrává vakcina. Už bych ten covid víckrát dostat nechtěla, stálo to za...

  Lis 27, 2021
 • Obrázek uživatele Aleš
  Aleš (anonym)

  Je to zfalšované, od roku 1968, jak uvádí tabulka, tak Covid neexistoval. Prostě někdo se snaží přesvědčit, aby se neočkovalo, jsou to hovada.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Stačí umět číst článek:....."Informace na webové stránce VigiAccess se týkají možných nežádoucích účinků; tj. příznaků a dalších okolností, které byly pozorovány po použití léčivého přípravku, ale které mohou nebo nemusí souviset s tímto přípravkem nebo být tímto přípravkem způsobeny."....Je to uvedeno i na oficialnich strankach vigiaccess.org - zrovna tak to je ale i ostatních léčiv a ten nárůst je obrovský. Viděla jsem graf z VAERS, což je databaze pro USA - umrti na vsechny vakciny dohromady v minulych letech byli v jednotkach pripadu - letos je to pres 17000- coz je jako kdyby u nas vymrelo okresni mesto. Jasne, ze na kovid umrelo vic lidi, ale i toto jsou hrozna cisla, a kdyz ted umiraji lidi na covid i po dvou, trech davkach vakciny, tak je to dost neospravedlitena smrt.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Karolína
  Karolína (anonym)

  Ty výsledky u jiných léčiv jsou od roku 1968, od kdy se zaznamenávají do databáze. Pro covid vakcíny najdete výsledky za rok 2020- 2021. Jdete na originální stránky databáze - tam to všechno máte. Je to teda v angličtině. Do vyhledavaní si dejte covid-19 vaccine a vyjednou vám všechny podrobné informace - k dnešnímu datu bylo do databáze nahlášeno možných 2 586 558 NU. Lidi, kteří chtějí, ať se klidně očkují, ale nevím proč by se měly zatajovat možné nežádoucí účinky. To, že je jich nahlášeno za jeden rok 10x více než za několik desetiletí u vakcíny na chřipku, mne osobně docela děsí. Každý by měl pro sebe zvážit rizika a přínosy. Imunní lidi po prodělání covidu je zbytečné očkovat a vystavovat riziku nežádoucích účinků.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Já ti řeknu vykřičníku, že seš chytrej jak rádio, asi pracuješ někde v pohřební službě nebo kde. Máš přehled co je lékařská zpráva, co je úmrtní list, co je list o prohlídce zemřelého viz např. https://www.uzis.cz/res/file/registry/lpz/lpz-tiskopis.pdf . My se v podrobnostech nevyznáme, ale většina z nás ví co říkají lékaři o nemoci a příčinách smrti našich blízkých.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  že mně bude bolet ruka nebo budu mít zimnici je mně ukradeno, já mám strach z mozkové trombozy. Po očkování se dělají krevní sraženiny, mně se dělají sraženiny už teď a to ani nemám očkování.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  V pohřební službě nepracuji. Tvrdím, že statistiky "na kovid" a "s kovidem" neodpovídají realitě. Svědčí o tom mezi jiným fakt, že v loňském ani letošním roce nebyl zaznamenán ani jeden případ klasické sezónní chřipky - všechno je kovid.

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  3 den po 1 dávce najednou potíže s rovnováhou.Ani jsem nebyl schopen dojít do obchodu.Desítky vyšetření,vše OK.Takže na 99,99% za to může ta vakcína.Ale do zprávy to žádnej doktor napsat nechce.Nebo nemůže???

  Lis 28, 2021
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  To číslo je velké, jenže chybí údaj, kolik těch očkování bylo provedeno. Aby se nakonec neukázalo, že potíže mělo jen velmi malé procento očkovaných. Bez tohoto údaje je to jen zcela úmyslně zavádějící článek. Tipnul bych si, že na světě bylo provedeno víc než miliarda očkování. Takže nežádoucí účinky by byly v promilech případů.

  Lis 29, 2021
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Tak ten udaj se da lehce najit. Naockovano plne je 3,33 miliardy lidi (na davky to asi nema cenu prepocitavat, protoze ty vedlejsi ucinky se vztahuji k lidem). No takovy tetanus musi mit tez obrovske mnozstvi naockovanych lidi za ty leta, co se vakcina proti tetanu pouziva - presto jsou ty cisla NU uplne jinde.

  Lis 29, 2021
 • Obrázek uživatele Valerie
  Valerie (anonym)

  Nevěřím tomu

  Lis 29, 2021
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  Ono je potřeba se podívat co to je za vedlejší účinky, třeba ty nejčastější - Celkové poruchy a reakce v místě aplikace, to je teplota, únava, zimnice, slabost, bolest v místě vpichu apod. Poruchy nervového systému, tam je nejčastěší bolest hlavy, Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně - tam je to nejčastěji bolest hlavy. Tak ono to najednou pak působí trochu jinak, že jo. Je to na stránce http://www.vigiaccess.org/ , odkud pocházejí výše zveřejněná data.

  Lis 30, 2021
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Fyzioterapeuti kromě bolesti svalů pozorují u vakcinovaných časté bolesti kloubů a zhoršení artritidy. Většina postižených však nikde nic nehlásilo. Nicméně na https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-hlasenich-podezreni-na-nezadouci se uvádí: Příznaky svědčící pro ovlivnění svalů, kloubů nebo kostí- Např. bolest svalů, bolest kloubů, bolest kostí, bolest šlachy, bolest v končetině, bolest zad, svalová slabost, ztuhlost, svalové spasmy, svalové záškuby, křeč svalu, bolest krku, bolest páteře, otok kloubu, ztuhnutí šíje, snížení pohyblivosti, omezení hybnosti kloubu, zánět kloubu vč. polyartritidy, burzitida, zhoršení revmatoidní artritidy

  Lis 30, 2021
 • Obrázek uživatele Luděk
  Luděk (anonym)

  Jestli na vašem webu někdy potkáte, nějakého opravdického doktora mediciny, zeptejte se ho, kolik je potvrzených úmrtí. Do té doby nešiřte paniku. VAERS je zčásti něco jako wikipedie. Hlásí tam kdokoliv cokoliv. Váš příspěvek by se víc hodil do parlamentních listů, tam se nějakým vysvětlováním a ověřováním informací taky nezdržují.

  Lis 30, 2021
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  Na tom SUKLu jsou to taky jen podezření, ne prokázané případy vedl.účinků, u většiny to navíc budou nezávažné účinky. Ikdyby se ale braly všechny nahlášené případy, je to 0,14 % ze všech u nás očkovaných, před očkováním 2 % nakažených umíralo.

  Lis 30, 2021
 • Obrázek uživatele René
  René (anonym)

  Souhlasím, banda chorých mozků

  Lis 30, 2021
 • Obrázek uživatele Mara
  Mara (anonym)

  Teď jde o to, kdo je banda debilů ? Jestli ti, co souhlasí, že to jsou znepokojující čísla, nebo ti, co nesouhlasí a bagatelizují je? A toto, co je zde na diskuzi, jenom dokazuje, že národ je rozdělený, což vládní špičky popírají. Ano není to úplně k tématu, ale postupně se nám tady rozvrací i rodinné vztahy, díky rozdílným názorům a strachu z jednoho nebo druhého....

  Pro 05, 2021
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  Ročně je ve světě podáno asi 500 milionů dávek vakcíny proti chřipce, dávek vakcín proti covidu už bylo podáno asi 7 miliard. Tak možná tohle je důvod toho "nepoměru".

  Pro 06, 2021
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Kéž už by to bylo pryč. Sedět osm hodin s rouškou na puse je opravdu otřesné. Mám z toho zase akné jako když jsem byla mladá...

  Pro 10, 2021
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Také jsem to takhle začala mít a opravdu hodně mi to vadilo. Proto jsem se rozhodla to řešit a začala jsem si kupovat kvalitní dermatologicky testované respirátory, které pokožku tolik nedráždí. Opravdu hodně to pomohlo.

  Pro 13, 2021
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Dermatologicky testované? To jsou nějak speciálně označená? Kde se dají sehnat?

  Pro 14, 2021
 • Obrázek uživatele Marlon
  Marlon (anonym)

  Výrobci se bojí právních sporů ohledně odškodnění za poškození po vakcínách... "Právní obavy výrobců vakcín jsou zakořeněny v bezprecedentní rychlosti úsilí o vývoj očkování proti COVID, uvedla EFPIA. Za normálních okolností si výrobci léčiv kupují pojištění na pokrytí odpovědnosti za potenciální nežádoucí účinky vakcín. Ale COVID je donutil vyvinout léky tak rychle, že některé vedlejší účinky - například vzácný stav srážení krve u některých z těch, kteří užívali vakcínu AstraZeneca - se objevují až, když se dostanou mezi lidi. Mnoho vlád a mezinárodních agentur zavedlo systémy odškodnění, aby odškodnily oběti a vyhnuly se zdlouhavým soudním sporům. Nouzový zákon, na který se odvolává vláda USA, poskytuje farmaceutickým společnostem právní imunitu za vedlejší účinky jejich vakcín proti COVID-19 používaných v zemi. Jedinou výjimkou jsou případy "úmyslného pochybení". Pro farmaceutické společnosti je přijetí potenciální odpovědnosti v rozporu se standardní praxí. "Výrobci vakcín se snaží minimalizovat právní rizika téměř ve všech prostředích," řekl John T. Monahan, profesor na Georgetownské univerzitě. "Zlatým standardem je plná imunita před soudními spory. Pokud přijmou vyjimky, může být obtížnější dosáhnout tohoto cíle."" https://www.reuters.com/world/refugees-lack-covid-shots-because-drugmakers-fear-lawsuits-documents-2021-12-16/

  Pro 19, 2021
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Já si dermatologicky testované respirátory kupuji u prozdravotniky .cz Jednak tam najdete perfektní ceny, ale také to mají hlavně skladem a to je opravdu velká výhoda.

  Pro 20, 2021
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  DŮVOD PROČ LÉKAŘI NEHLÁSÍ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY OČKOVÁNÍ Důvod je jednoduchý, lékařům tuto práci nikdo nezaplatí. Nahlášení NÚ očkování zabere u nás asi půl hodiny, avšak lékařům se do toho nechce, musejí to dělat ve svém volném čase bez nároku na honorář. Pokud máte jako lékař plnou ordinaci, nemáte na to čas, leda až po práci, po večerech. Za očkování však máte bonusy, příplatky. Navíc z lidského i profesního hlediska, přiznávat, že něco nefunguje, či dokonce ubližuje, z toho, co sami lidem aplikujete, není zrovna příjemná a dobrá reference, takže je lépe strčit hlavu do písku a tvrdit, že to s očkováním nesouvisí. V severní Americe je to ještě náročnější. Nahlášení nežádoucích účinků očkování u jednoho pacienta na VARES vyžaduje vyplnění asi 25 papírů a prohlášení, že přebírám právní odpovědnost za jakýkoliv nedostatek v hlášení, za pochybení nebo nepravdivou informaci. Za takových podmínek se lékařům nechce nic hlásit. Dokonce mají z toho hrůzu, aby to někdo neotočil proti nim, že se tam nějakého pochybení dopustili. Proto sami lékaři hovoří o tom, že se hlasí max. 1% nežádoucích účinků očkování a ostatní se zpochybní, zamete pod koberec. Naštěstí o tom hovoří stále více zdravotníků a lékařů.

  Led 21, 2022
 • Obrázek uživatele annajasko
  annajasko (anonym)

  Máš si hezky sepsané ale všechno to je lež! Zvaníš neustále dokola, že se do toho lékařům nechce a už vůbec není pravda že v USA je to ještě náročnější, kecáš. kde máš nějaké důkazy, byla si vůbec někdy v té Americe. Jesli jsou u někoho nějaké nežádoucí účinky, není to dlouho době a je to sotva 1,5% očkovaných, tedy alespoň v našem středisku. takže jdi do pradel s takovou informací.

  Bře 31, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama