Účes může zhoršit migrénu

Jestliže trpíte migrénou, může u vás snaha o krásný vzhled doslova způsobit bolesti hlavy. Některé typy účesů, voňavky nebo dokonce náušnice mohou vyvolat nebo zhoršit jejich příznaky.

"Během migrény je pokožka hlavy přecitlivělá," vysvětluje Dr. Seymour Diamond, zakladatel Chicagské kliniky pro bolesti hlavy a předseda americké Národní nadace pro bolesti hlavy. "Když si stáhnete vlasy do pevného drdolu nebo culíku, může tah vlasů zhoršit bolest," tvrdí.


Pokožka je citlivější vlivem nervového fenoménu zvaného kožní alodynie, která se právě během migrény projevuje. Bolest ale zhoršují i náušnice, čelenky a také určité druhy vůní. Ty vyvolávají v mozku elektrické impulzy, které mohou změnit citlivost některých nervů a způsobit bolestivé pulzování.


Při obyčejné bolesti se potíže vlivem výše uvedených faktorů nezhorší. Pokud nechcete užívat léky proti bolesti, doporučují lékaři relaxační techniky - meditaci, biofeedback, masáže, hypnózu nebo akupunkturu. Jestliže potíže přetrvávají a máte podezření, že trpíte migrénou, vyhledejte raději lékaře.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Dita
  Dita (anonym)

  pravda je, že špatny stav vlasů, mastne vlasy a vítr mně způsobuje migrenu :) Proto použivam clipy z lidskych vlasů a vlasy vypadaji moc pěkne clipinhair.cz/509-clip-in-vlasovy-pas-43cm-rovny-prirodni-svetlejsi-blond

  Zář 28, 2020
 • Obrázek uživatele Agata
  Agata (anonym)

  souhlasím, že špatný stav vlasů způsobuje migrenu. Proto jsem si nechala napojit klipy z hotstyle a pak si vlasy stáhnu do culíku, upravím a je hotovo.

  Pro 26, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama