Trpíte revmatickými bolestmi?

Pak si zkuste si udělat domácí mazání na různé kloubové bolesti.

Do lahvičky zelené francovky přidáme l4 voňavých hřebíčků (koření). Necháme týden uležet a během té doby občas lahvičkou protřepeme. Získané mazání se používá k potírání bolestivých míst. Do pokožky se vtírá jemnou masáží. Pro větší účinek se doporučuje otřené místo převázat suchým teplým obvazem. Aplikace je nejvhodnější na noc, aby se choré místo prohřálo.

Vhodným lidovým prostředkem proti bolesti kloubů jsou také listy černého bezu. Z mladých křehkých listů (sběr květen?červen) připravíme odvar. Obklady přikládáme na postižená místa 1x v noci a 2x během dne, přikryjeme igelitem. Obklady z listů léčí revmatické stavy, bolestivý zánět kloubů, stavy znehybnění kloubu (artrózu, otoky).

A jedna rada je pro odvážné.

Natrhejte si za pomoci rukavic hrst kopřivových listů. Kopřivy přitisknete na bolavé místo a silně aspoň minutu vtírejte. Místní podráždění postupně odezní a během týdne budete mít pokožku zase v pořádku. Potom proceduru zopakujte nejméně dvakrát. Šťastlivci mívají od bolesti pokoj až do dalších kopřiv, tj. celý rok. Kopřivy jsou nejúčinnější těsně před květem a v době květu.


Šleháním kopřiv se dá vyléčit i voda v koleně, bolavé rameno atd. Chce to však trpělivost, systematicky a nelítostně šlehat kopřivami postižená místa několikrát denně.


Autor: D. Havlová

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele mire
  mire (anonym)

  A nešlehla jsi si než jsi tyto vyplodila?

  Dub 19, 2008
 • Obrázek uživatele Štěpán
  Štěpán (anonym)

  O kopřivách je to pravda. Tak se léčil s úspěchem můj otec. Je to však jen pro odvažné a ne pro změkčelé lidí této doby.

  Feb 28, 2009
 • Obrázek uživatele Linda.now
  Linda.now (anonym)

  Revma je opravdu velký problém, ale někomu mohou pomoci i některé zdravotní pomůcky, jako například návleky na kotníky či kolena. Mají je třeba tady: http://www.novy-textil.cz/Navlek-na-koleno-Merino

  Led 10, 2012
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Návleky opravdu pomáhají...využívám je """na noc"!

  Říj 16, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama