Trávení, imunitní systém a mukopolysacharidy Aloe vera

Špatné trávení vede ke dvěma primárním problémům:
 

1. Potrava není odbourána na základní stavební součásti nutné pro tělo k vlastní obnově a k tvoření energie pro metabolismus. Na buněčné úrovni nejsou toxiny odstraňovány z buněk, do buňky se nedostává dostatek živin a není tvořeno dost energie pro fungování buňky. To postihuje všechny buňky včetně buněk imunitního systému jako jsou bílé krvinky, které mají nedostatek paliva a kyslíku k vykonávání své normální funkce.

2. Ještě více signifikantní je, že špatné trávení vede ke zbytkům potravy ve střevě, které způsobují několik patologických reakcí. Zejména dochází k podráždění střev, které způsobuje zvýšenou propustnost buněk střevní stěny. Nestrávené proteiny pak mohou unikat přes lymfatický systém do tělního oběhu s následnou reakcí imunitního systému k zadržení cizorodé invaze. Imunitní systém se stává přetíženým a vyčerpává se. Kyslík a palivo se spotřebovává, imunitní buňky se opotřebovávají rychleji a nereprodukují se v dostatečném počtu.

Nestrávené zbytky potravy se také stávají živnou půdou pro kvasinky a několik typů parazitů. Kandidóza produkuje toxiny, které způsobují zhoršování špatného trávení, potravinové alergie, únavu a řadu dalších problémů. Nakonec to způsobuje, že je imunitní systém ještě více utlumený. Zánět střev způsobuje ještě další poškození reakcemi, které produkují jako vedlejší produkty volné kyslíkové radikály. Poté negativně nabité molekuly kyslíku začínají vyrážet díry do buněčných membrán ve snaze upoutat pozitivní náboj. To vede k dalšímu poškození střevní stěny a ještě vyšší propustnosti. Syndrom propustného střeva se zhoršuje spolu s průnikem více částic potravy do krve.

Výzkum ukázal, že mukopolysacharidy Aloe mají významnou schopnost normalizovat všechny tyto poškozující procesy, což má podpůrný účinek na funkci imunitního systému díky zlepšenému trávení. Mukopolysacharidy Aloe působí jako účinný protizánětlivý prostředek, který zastavuje poškozování a prosakování střevní stěny, čímž uvolňuje imunitní systém od stresu.

Mukopolysacharidy Aloe mají přímé protibakteriální, protivirové, protiplísňové/kvasinkové a protiparazitární účinky. Může být kontrolován chronický růst kvasinek a tím lépe prospívat normální, zdravá střevní mikroflóra. Krom toho jsou stimulovány makrofágy, monocyty, protilátky a T-buňky. Fagocytóza (když velké bílé krvinky pohlcují částice) je dramaticky zvýšená při pohlcování cizorodých proteinů, jako je například virus HIV. Mukopolysacharidy Aloe zvyšují množství a intenzitu všech imunitních buněk v těle.

Klíč k integraci zdravého trávení a zdravého imunitního systému je v perorálním užívání mukopolysacharidů Aloe.

MUDr.John C.Pittman

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele DAGMAR
  DAGMAR (anonym)

  DOBRY DEN KAŽDY DEN MI TRAPÍ NADMĚTNE HLENY V KRKU A ZJIŠTUJI ŽE TO MAM OD ŽALUDKU A ŠPATNÉ TRAVENI MUŽE TO BYT CHRAPOT NEMUZU SI ODKASLAT A HLENY V KRKU A POTOM ŘÍHAM MUZETE MI PORADIT CO BY MI POMOHLO CO SI MAM KOUPIT MUZOU TO BYCT TAKY ZALUDECNI STAVY KTERE SE VRACEJI Z TRAVENI DEKUJI ZA ODPOVED DASA PROSIM ODPOVIDEJTE NA EMAIL d.a.s.e.nka@seznam.cz

  Srp 28, 2013
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  aleo vera je super, ale mnohem lepší by byly probiotika z naturevia laktoibacily

  Čer 21, 2021
 • Obrázek uživatele děda75
  děda75 (anonym)

  Moc pěkně napsaný článek. Škoda že končí radou jen jediného nápravného opatření, které nemusí být univerzální a dostatečné (i když v některých případech ano). Připomíná mi současnou "pandemii". Pokud se autor článku zabývá také společenskými jevy, uvítal bych, kdyby napsal podobný článek o kovidové "pandemi" západního světa, příčinách a nápravě. Jistěže, na tu by jen Aloe nestačila, ale jistě by taky pomáhala .

  Črv 26, 2021
 • Obrázek uživatele děda75
  děda75 (anonym)

  Zažil jsem to taky. Pro okamžitou pomoc bych nejprve zkoušel něco jednoduchého přírodního, na příklad: ---- https://cs.medlicker.com/349-20-potravin-ktere-vam-okamzite-ulevi-od-paleni-zahy ---- také je řada čláků zde na doktorka.cz. - heslo pálení žáhy. Nepomůže-li nic, pak pomoc lékaře, léků. Ale dlohodobě, pevně věřím že by pomohlo, zajistit dostatek úplně všech vitamínů skupiny B. To znamená nikoliv z pilulek, ale z potravin. K tomu je jedinou jistou cestou tato trojice - játra, kvasnice, pšeničné otruby. Léčebná množství pro těžké poruchy trávení (a těžká poškození nervů) jsou denně !!: jater nad 10 dkg, kvasnic nad 6 dkg, čerstvých otrub nad 3 pol. lžíce. Váš případ není ještě těžkým poškozením. Ale začal byc bez ohledu na cokoliv hned. Nápravu čekejte až po delší době, týdny a víc. K tomu bych navíc doporučil jíst 1x až 2x denně teprve až dostanete hlad. Takže sice bez záruky, ale s přáním úplného uzdravení.

  Črv 26, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama