Reklama

Přikládání baněk

Odsávací baňky na odstraňování "jedů"
Lékařství po staletí užívalo tuto techniku k léčbě řady neduhů. Dodnes je součásti tradičního čínského lékařství.

Odsávací baňky na odstraňování "jedů"
Lékařství po staletí užívalo tuto techniku k léčbě řady neduhů. Dodnes je součásti tradičního čínského lékařství. Nejčastěji se používá k léčení nežitů či abscesů, některých případů artritidy a revmatismu, astmata, pohmožděnin, nachlazení a mrazení.
Odsávací,baňky různých velikostí, vyrobené z bambusu či skla, se přikládají na tělo: alkoholem nasáklá bavlněná látka se uchopí do kleští, zapálí se a pak se přiloží k hrdlu baňky, která se drží dnem vzhůru (tutéž úlohu může dobře zastat i svíčka). Teplem se vzduch uvnitř rozpíná a trochu ho proto unikne. Pak se baňka hrdlem dolů přiloží k pacientově kůži. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř. Kůže potom zčervená - dané místo se totiž silněji prokrví.

Baňky se pak uvolňují silným stlačením okolní kůže. Doba, po kterou se nechávají přiložené, se různí -podle věku a stavu pacienta i druhu obtíží.
Na Západě se lékaři kdysi domnívali, že se díky zesílenému prokrvování kůže pod baňkou odsávají nečistoty z blízkých orgánů a tkání. Někdy se kůže pod baňkou i odřezávala -aby "jedy z těla vytěkaly krví.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama