Světový den ledvin 2014, myslete na své zdraví.

Tiché nebezpečí! Chronické selhání ledvin může přijít bez varování.

Jen málokterý orgán dokáže překvapit tolik jako na první pohled nenápadné ledviny. Selhání ledvin si ročně vyžádá téměř 3 miliony lidských životů. Nechcete patřit mezi smutné statistiky?

Nezapomínejte na prevenci! Druhý březnový čtvrtek již tradičně patří Světovému dni ledvin v rámci, kterého můžete přijít na vyšetření bez objednání. 

V loňském roce navštívilo v průběhu Světového dne ledvin dialyzační a nefrologické ambulance B. Braun Avitum v ČR 3 251 lidí a 620 z nich bylo zachyceno pro další vyšetření. Ačkoli se u některých jednalo pouze o banální problémy, které vyžadovaly jen krátké léčení, nemalé procento z nich mělo natolik závažné obtíže, že bylo nutné okamžité a důsledné zahájení léčby.

Preventivní vyšetření bez objednání. To je Světový den ledvin.

Chcete se ujistit, že jsou vaše ledviny opravdu v pořádku? Využijte nabídku již devátého Světového dne ledvin a navštivte 13. března jakékoli dialyzační středisko či nefrologickou ambulanci B. Braun Avitum. Preventivní vyšetření je rychlé a bezbolestné. Provádí se na základě odběru malého množství krve z prstu a malého množství čerstvé moči, výsledek se dozvíte okamžitě. Na stránkách www.svetovydenledvin.cz se dozvíte více.

Ústředním tématem letošního ročníku je chronické selhávání ledvin, tedy dlouhodobé onemocnění s postupnou ztrátou funkce ledvin. Chronická snížená funkce ledvin často kromě dalších onemocnění souvisí také s věkem pacientů. Společně se stárnutím organizmu totiž klesá i činnost ledvin a snižování jejich funkce je tak přirozený stav. U starších lidí však přibývá i dalších onemocnění, které z dlouhodobého hlediska znamenají pro ledviny další komplikace.

Správná funkce ledvin je pro zdraví člověka nepostradatelná. Nejlepší prevencí jsou proto pravidelné preventivní prohlídky, které všechny případné začínající obtíže bezpečně odhalí. Neváhejte a dostavte se na bezplatné vyšetření ledvin bez nutnosti objednání.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama