Suché oči

Nedostatečné zvlhčení očí a abnormální nedostatek tekutiny v oční spojivce. Lidé, kteří trpí tímto onemocněním si často stěžují na pálení a svědění očí. Suché oči jsou časté u lidí, kteří nosí kontaktní čočky a též se objevuje u onemocnění, které způsobují zjizvení rohovky, u Sjogrenova syndomu, hepatitidy (infekčního zánětu jater) apři užívání určitých léků.

Stimulace produkce  slz  užíváním určitých živin může pomoci oči zvlhčit. Vhodné jsou karotenoidy, vitamíny C a E, které chrání čočku a sítnici před oxidativním poškozením, vitamín B6 a hořčík, lactoferin (důležitá složka slz) a kurkumin. Omega -6 mastné kyseliny jako gama-linolenová kyseliny (GLA) se ukázaly jako užitečné pro suché oči při Sjogrenově syndromu.
Zdroj: Vitamin Research Products

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele sex-town
  sex-town (anonym)

  http://www.sex-town.info/

  Srp 31, 2006
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  Mně na suché oči jako alergikovi pomohla výtečně schizandra /klanopraška/ čínská ve formě tablet či tinktury.

  Srp 31, 2006
 • Obrázek uživatele Karla03
  Karla03 (anonym)

  Ahoj, mám podobný problém a celkově začínám mít problém s očima. Ale nemám vůbec šajn kam k očařce/ovi. Jsem kousek od VYškova a nevím kam zajít. Nikdo z rodiny problémy s očima nemá. Máte někdo radu kam zajít? Nebo jezdíte za očaři třeba někam daleko?

  Bře 12, 2013
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Na suché oči je skvělí světlik lékařský,který koupíte jako bylinku v lékárně,uvaříte dle návodu a pár dní budete 2x deně kapat do očí.

  Bře 12, 2013
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Zas jen trapná reklama.

  Dub 19, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama