Špunty do uší by se mohly stát v hudebních klubech hitem

Udělat ze špuntů do uší módní trend, a pomoci tak mladým návštěvníkům diskoték chránit si svůj sluch, je cílem soutěže, kterou vyhlásil jeden britský charitativní fond pro hluchoněmé. Mít tuto zdravotní pomůcku v kapse by prý mělo být stejně běžné, jako použít při sexu kondom, natřít se na slunci ochranným krémem nebo jezdit na kole s helmou na hlavě. Informovala o tom agentura Reuters.

Královský národní institut pro hluchoněmé (RNID) se rozhodl najít pro ucpávky do uší takový vzhled, jenž by rozptýlil mezi mladými lidmi převažující pocit, že tyto pomůcky vypadají příliš "medicínsky", nepřitažlivě a jsou společensky nepřijatelné. Podle institutu 90 procent návštěvníků hudebních klubů prý trpí počátečními známkami poškození sluchu, a rozhodl se proto tímto způsobem tabu kolem špuntů vyřešit.


Přimět návštěvníky hlasitých diskoték dát si do uší špunty by mohl i současný trend bluetooth sluchátek k mobilním telefonům a k MP3 přehrávačům. Podle RNID jsou malé ucpávky v cenách deseti až 15 liber (330 až 490 Kč) mnohem účinnější než levné, tradiční špunty používané na spaní, a tancechtiví lidé s nimi mohou slyšet hudbu detailně, ale zároveň i méně hlasitě.


Cenou pro vítěze designerské soutěže bude stáž ve firmě, která vítězný produkt uvede do výroby a poté mezi mladé zákazníky.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele xy
  xy (anonym)

  A to jako nikoho nenapadne tu hudbu trochu zeslabit?

  Dub 18, 2008
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Jenže na špuntech za 15 liber se dá docela dobře vydělávat, ne?

  Dub 18, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  A stalo se tomu tak? Po 8mi letech jeden z tisíce. Kupujte radši tady: www.earplugs.cz

  Bře 21, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama