Správný postup nakládání s léky podle doporučení ČAFF

Pokud nejsou léky určené k přechovávání v lednici, neměly by tam být, protože jim v lednici škodí zvýšená vlhkost, podobně jako v koupelně, kde by také léky neměly být. Léky nesmějí být ani na slunci, horko jim škodí, ale lépe je přechodně v horkých dnech dát do lednice i léky doporučené ke skladování v běžných teplotách.

 Správný postup nakládání s léky podle doporučení ČAFF

1. Zkontrolujte, zda nemáte v lékárničce lék s prošlým datem použitelnosti. Jeho užití je zdravotním rizikem, které se navíc zvyšuje špatným skladováním léků - škodí jim horko a vlhko.
2. Zkontrolujte, zda nemáte nespotřebovaná antibiotika a další léky na předpis. Nenechávejte je na příští léčbu, rozhodnutí je na lékaři.
3. Pokud máte prošlé či nespotřebované léky, odneste je do lékárny. Máte právo na jejich bezplatné odevzdání.
4. Léky skladujte na místě k tomu určenému, podle příbalové informace. Určitě ne v kuchyni, koupelně či přihrádce automobilu. Pokud si v horkých dnech nejste jisti, dejte léky do lednice.
5. Rozmyslete si, jaké přípravky chcete mít v domácí lékárničce. Obvykle jsou to volně prodejné léky, které jste vy a členové vaší rodiny užívali v posledním roce.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Slávka
  Slávka (anonym)

  Léky pokud možno neberte,nechte jen základ,zbytek ven.Léky neléčí,jen zaléčují jeden problém,aby vyvstal jiný.

  Čer 20, 2014
 • Obrázek uživatele Emilim
  Emilim (anonym)

  Léky pokud možno...Slavka mas pravdu.

  Čer 20, 2014
 • Obrázek uživatele viki
  viki (anonym)

  To je ale novinka,že v lednici hrozí zvýšená vlhkost.Kdo to psal tak asi ledničku nikdy nepoužíval,to by věděl že v lednici je sucho!

  Čer 23, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama