Speciální polohovací lůžko pro nemocného se dá půjčit

Rodiny by si často rády vzaly z nemocnice domů svého člena a staraly se o něj, kdyby měly vhodné pomůcky. Nemocní potřebují speciální polohovací postel či matraci bránící proleženinám. Obojí je velmi drahé. Pečovatelské lůžko je ale možné si za poplatek půjčit. Pokud je doporučí ošetřující lékař, revizní lékař pošle zdravotní pojišťovně žádost a ta poplatky uhradí.

Profesionální lůžko využijí nejen pacienti vyššího věku, ale i mladší po úraze či operaci. Bezpečný prostor poskytují i novorozencům. Podle vedoucího servisního oddělení výrobce Jaroslava Kubiase o této službě veřejnost zatím mnoho neví, málo informací mají i lékaři a sestry. Přesto zájem o zapůjčení lůžek trvale roste.


"Loni jsme zaznamenali nárůst počtu zapůjčených lůžek o 30 procent oproti předchozímu roku. Nejpůjčovanějším výrobkem je lůžko Terno Plus, ale výrazně stoupl zájem i o zapůjčení novorozenecké postýlky Mimi," shrnul.


Lůžka si v Česku půjčují výhradně jednotlivci, v zahraničí je podle Kubiase běžné, že si je půjčují i zařízení zdravotní a sociální péče. Například v Británii dobře funguje pronajímání matrací. Menší nemocnice a domovy důchodců nemají pro tuto speciální pomůcku trvalé využití, takže se jim vyplatí si je na potřebnou dobu jen půjčit.


Například za elektricky polohovatelné lůžko se speciální matrací a hrazdou s rukojetí se platí měsíčně 1430 korun a za novorozeneckou postýlku 500 korun. K tomu poplatek za instalaci a dovoz. Za 30 měsíců pronájmu považuje výrobce lůžko za zaplacené.


Podrobnější informace o pronájmu lze najít ¨na internetové stránce www.linet.cz v sekci Služby a servis.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele honauerova dana
    honauerova dana (anonym)

    prosím jsme z trutnova kde se dá pujčit nejlevněji a nejblíže poloh.lužko?díky předem.

    Říj 04, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama