Spánková apnoe - možné příčiny

Protože je dýchání ovlivňováno úrovní kyselosti krve, jež souvisí s kvalitou vzduchu, měli by postižení nejdříve pátrat po škodlivinách ve vzduchu. Takovými škodlivinami může být například cigaretový kouř.

Další velmi škodlivou látkou je vanad, který se do vzduchu dostává při úniku plynu z potrubí. Problémem je, že jej člověk nezaregistruje. Je nutné si provést vlastní testy, neboť plynárny Vám ve čtyřech případech z pěti poskytnou nesprávné informace. Zajistěte si změření úniku plynu u některé z větších stavebních firem, které mají většinou mnohem citlivější měřící přístroje. Popřípadě se obraťte na hygienickou stanici. Vzduch může být znečištěn také únikem PVC z nově položené podlahové krytiny. Ze záclon a některých kusů nábytku se zase může uvolňovat arzén. Pozor také na azbest ze sušiček prádla, skelný prach, formaldehyd a freony.


U dospělých, kteří trpí apnoe, dochází k otékání hrdla, které nemusí být nutně bolestivé. To brání hladkému dýchání. Člověk dělá hluboké nádechy, aby doplnil chybějící kyslík a snížil obsah oxidu uhličitého v těle.


Natékání krku je běžnou alergickou reakcí. Právě možné alergii byste se měli věnovat hned na druhém místě po kvalitě vzduchu. Problémem mohou být reakce na některé léky. Může k nim docházet i u malých dětí, jejichž matka je kojí a užívá při tom daný lék. Může jít také o reakci na některé látky obsažené v potravinách a o nedostatek vitamínu C.


Další možností je infekce. Otékání hrdla může být způsobeno mnoha bakteriemi a viry. Signálem je v tomto případě zrudnutí. Krk Vás přitom vůbec nemusí bolet. Zničte všechny bakterie a viry pomocí zapperu a snažte se přijít na to, proč máte v krku sníženou imunitu. Příčinou snížené imunity v hrdle může být přítomnost kovů nebo jejich časté používání.


Pokud v noci chrápete, máte krk zcela jistě nateklý a nemusí jít ani o apnoe. Pátrejte po všech třech možných příčinách.
Mezi příčiny těchto potíží je možno počítat i nadváhu a obezitu. Dělejte cokoli, nenechávejte věci svému osudu. Zbavujte se škodlivých věcí kolem sebe tak dlouho, než přijdete na to, co Vaše noční problémy způsobuje.


Zdroj: Hulda Regehr Clark - Revoluce v léčení nemocí, nakladatelství Fontána

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Narkolepsie, spánková apnoe aj. nleznete na webu www.biolide.cz

  Čer 29, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Jako osoba trpící těžkou spánkovou apnoe jsem si s nadšením přečetl tento článek. Je až neuvěřitelné, jak oficiálně vypadající a zdánlivě reputabilní stránky jako www.doktorka.cz jsou vlastně totální reklama na nesmyslný přístroj, jakýsi zapper. Podvodů tohoto druhu už tu bylo tolik a stále zřejmě postihy nejsou dostatečné.

  Říj 26, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama