Slepé střevo vyndali ústy

Jeff Scholtz (42) se zapsal do dějin lékařství jako první člověk, kterému lékaři vyndali zanícené slepé střevo ústy. Při této operaci slepého střeva hrozí nejspíš jen mírné podráždění krku.

Operace nezanechala žádnou jizvu a zdá se, že neměla žádné vedlejší následky. Pan Scholtz, bývalý americký mariňák, se po zákroku cítil tak dobře, že už za dva dny se vrátil do práce a 24 hodin poté dělal kliky. Průkopnickou operaci provedli lékaři v kalifornském San Diegu. Jak uvádí list Daily Mail, užili přitom ohebnou trubici, kterou protáhli miniaturní nástroje od úst až ke slepému střevu. Zanícené slepé střevo odoperovali a vytáhli ústy.


"Říkali mi, abych trochu odpočíval, ale cítím se skvěle. Tři dny po operaci jsem jedl pizzu a cvičil. Člověk by očekával, že ho bude alespoň bolet břicho, ale nic takového mne nepotkalo," řekl k tomu pan Scholtz. Pacienti, kteří podstupují běžnou operaci slepého střeva, tráví přitom v nemocnici až týden a sportu se nemohou věnovat šest týdnů. Santiago Horgan z lékařského centra University of San Diego říká, že tento způsob operování je nejen estetičtější, protože nevznikají jizvy, ale také bezpečnější, protože se zmenšuje riziko kýl a infekcí.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele tomaslezal"yahoo.fr
    tomaslezal"yahoo.fr (anonym)

    Dobry prasata, tu uz rovnou mohli sezrat misu plnou hoven

    Kvě 25, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama