Škrabka na jazyk - důležitá jako kartáček na zuby

Podle starých lékařských spisů má odstraňování povlaku na jazyku patřit k denní hygieně tak jako například čištění zubů. Nejvhodnější je ráno po probuzení přejet jemně škrabkou po jazyku několikrát od kořene až ke špičce.

Povlak na jazyku signalizuje přítomnost toxinů v těle. Pokud je z jazyka neodstraníme, spolknutím se vracejí do zažívacího systému a způsobují po určité době problémy. Tyto toxiny totiž poskytují vhodné podmínky pro bakteriální a kvasinková onemocnění v trávícím ústrojí a v dutině ústní. Tato nerez škrabka na jazyk též odstraňuje nepříjemný zápach z úst.

Užívání: viz obrázek. Vezměte oběma rukama konce škrabky. Zakulaceným koncem jemně stírejte povrch jazyka od kořeně ke špičce, opakujte 5-7krát. Škrabku omyjte teplou vodou, otřete ubrouskem.

 • Detoxikace?

Tělo používá jazyk jako jeden orgán k vylučování toxinů. Tento povlak lze jednoduše odstranit škrabkou na jazyk.

 • Zápach z úst?

Tyto bakterie, které jsou příčinou zápachu, odstraní škrabka na jazyk.

 • Zlepšení chuti?

Jídlo si po vyčištění jazyka lépe vychutnáte chuťovými pohárky, zbavené nánosu nečistot, toxinů a bakterií?

 • Zlepšení zažívání?

Čistý jazyk zbavený nánosů podporuje zažívání potravy?.

Proč si čistit jazyk?

Kama Sutra a Ájurvéda doporučuje čistit jazyk již déle než 5000 let.
U nás na Západě se čištění jazyka přehlíží, přestože patří k základům hygieny.

 • Detoxikace?

Tělo používá jazyk jako jeden orgán k vylučování toxinů. Snězte například ráno zmrzlinu a uvidíte povlak na jazyku. Povlak na jazyku se objevuje ráno po nesprávné stravě. Jedná se o nahromaděné toxiny.   Tento povlak lze jednoduše odstranit stříbrným čističem jazyka.

 • Zápach z úst?

Nejčastější příčinou zápachu z úst spočívá v nečistém jazyku. Na jazyku se hromadí nejrůznější bakterie, které způsobují bolesti v krku. Následně se množení bakterií projevuje zápachem z úst. Tyto bakterie a povlak, v němž se množí, odstraní škrabka na jazyk.
Běžné čištění jazyka nepomůže, neboť se zachytí na kartáčku nebo se přemístí do jiné části jazyka. Dnes se čištění jazyka doporučuje mnoha zubními lékaři, objevují se články v časopisech?

 • Zlepšení chuti?

Jídlo si po vyčištění jazyka lépe vychutnáte chuťovými pohárky, zbavené nánosu nečistot, toxinů a bakterií?

 • Zlepšení zažívání?

Čištý jazyk zbavený nánosů podporuje zažívání potravy?.

 • Zbavení se nánosů?

Jazyk je hlavním zdrojem nánosů toxinů v ústech?.

Každodenní péče o jazyk

Jazyk souvisí s úrovní trávení, zažívacího ohně zvaného AGNI. Po vyčištění jazyka lze pozorovat stav agni. Při ponechaném povlaku na jazyku je trávení málo účinné. Čistý jazyk a vyrovnané, účinné trávení je klíčem ke zdraví.

Více informací: https://www.001shop.cz/skrabka-na-jazyk/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  Jazyk si občas škrábu čajovou lžičkou,kterou oplachuji pod tekoucí vodou. Víra má mě uzdravuje a fakt to zlepšuje pocit v ústech !

  Bře 23, 2009
 • Obrázek uživatele Hi Dear
  Hi Dear (anonym)

  Hi Dear Email:amianyak(at)yahoo(dot)com Peace be unto you,how are you today.I do hope that you are fine. I saw your profil in (doktorka.cz) and like your person in general,this made me to write to show you,my extent of interest in you.please i will like you to send me your mail to my mail amianyak"yahoo.com so i can send my picture to you for we to continue. thanks and be bless yours amian.

  Bře 24, 2009
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Jazyk jsem si zatím škrábat nezkoušel, čtu o tom prvně. Ale narazil jsem na super kartáček - plní se pastou, takže jí nemusím tahat stále sebou (často cestuju). Zkuste mrknout sem: http://www.cliksou.cz/

  Led 18, 2013
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  A ještě jedno použití! Můžete ho občas i používat, když potřebujete odrhnou u prdele kaštany! Hlavně to neobraťte nejdřív jazyk a pak ty kaštany! Vlastně pokud kdo chce tak je to jedno!

  Led 18, 2013
 • Obrázek uživatele Škrabka na jazyk
  Škrabka na jazyk (anonym)

  A ještě jedno použití!...se dá koupit bez problémů ve většině zdravotnických potřeb. Dementů typu škrabka na kaštany si nemusíte všímat, brzy budou mít parodontosu, jelikož nepoužívají ani single kartáčky.

  Led 18, 2013
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Jazyk jsem si zatím...Kup si minipasty, když je ti normální zubní pasta těžká. Můžeš potom sebou tahat svůj oblíbený zubní kartáček a ušetříš 300,-Kč.

  Led 18, 2013
 • Obrázek uživatele Adam
  Adam (anonym)

  Článek je napsaný zvláštně a trochu neohrabaně. Spousta opakujících se informacích nebo doslovných vět rozdělená do mnoha odstavců. Co mají znamenat věty Jazyk je hlavním zdrojem nánosů toxinů v ústech?. Jazyk je hlavním zdrojem nánosů toxinů v ústech?.

  Zář 10, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama